Zavrieť

Porady

Nové číslo účtu Dôvera

Neviem, či to tu už je, ale vo vyhľadávaní som nenašla, tak pripájam

zdroj:http://www.dovera.sk/sk/aktuality/no...poistenie.html

Preddavky na verejné zdravotné poistenie od 1. februára 2010 prosíme uhrádzať na nové čísla účtov.
<table style="width: 550px; height: 15px;" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"> <tbody> <tr style="background-color: rgb(255, 255, 204);"> <th>
Individuálni platitelia (SZČO, samoplatiteľ): 7000464464/ 8180
</th> </tr> </tbody> </table> variabilný symbol: rodné číslo
konštantný symbol: 3558
Typové označenie účtu pre platby zo zahraničia
IBAN:
SK4981800000007000464464
SWIFT: SUBASKBX
<table style="width: 550px; height: 28px;" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"> <tbody> <tr style="background-color: rgb(255, 255, 204);"> <th style="text-align: left;">Hromadní platitelia: 7000747747/ 8180</th> </tr> </tbody> </table> variabilný symbol: 8-miestne IČO + 2-miestne poradové číslo vašej organizačnej jednotky; číslo platiteľa pridelené zdravotnou poisťovňou
špecifický symbol: obdobie, za ktoré sa uhrádza preddavok na poistné, v tvare MMRRRR (napr. 012009,022009)
konštantný symbol: 3558

Typové označenie účtu pre platby zo zahraničia
IBAN:
SK5281800000007000747747
SWIFT: SUBASKBX

<hr> Platiteľom poistného za zamestnancov v pôvodných zdravotných poisťovniach DÔVERA a APOLLO boli generované a pridelené variabilné symboly, ktoré budú používať pri úhradách preddavkov.
Nové variabilné symboly je potrebné uvádzať aj pri:
- zasielaní výkazov preddavkov na verejné zdravotné poistenie za zamestnancov (dávka 514)
- zasielaní oznámenia zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného - hromadného oznámenia za zamestnancov (dávka 601)
- úhrade nedoplatkov z ročného zúčtovania za rok 2009, pričom v prípade bývalých poistencov APOLLA treba použiť špecifický symbol 13200924 a u bývalých poistencov DÔVERY treba uviesť špecifický symbol 13200923.
Ubezpečujeme platiteľov poistného, že nimi realizované úhrady preddavkov poistného za zamestnancov v období január a február 2010 pod pôvodnými variabilnými symbolmi a na pôvodné čísla účtov oboch zdravotných poisťovní sú uhradené a akceptované.
Pôvodné účty zdravotných poisťovní APOLLO aj DÔVERA ostávajú naďalej v platnosti. Napriek tomu žiadame všetkých platiteľov, aby svoje platby presmerovali na novozriadené účty uvedené vyššie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Tak toto ma dokázalo riadne vytočiť. Ešte koncom januára som všetkým klientom oznámila zmenu výšky odvodov, pretože majú trvalé príkazy, väčšina z nich so splatnosťou 5. deň v mesiaci. Dnes som si to zlizla, prečo som im neoznámila naraz aj zmenu čísla účtu, pretože v banke za zmenu trvalého príkazu platia poplatok 150.- korún (neviem koľko v eurách) a teraz to musia znovu meniť. Mala som pocit, že by som to mala dostať k náhrade, pretože som neschopná. Pritom Dôvera posielala klientom liebesbriefy o zmene čísla účtu pre hromadných platiteľov s dátumom 5. 2. 2010 a o zmene čísla účtu pre individuálnych platiteľov tam nie je ani zmienka.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    prepáč
    Môžeš im povedať, že zverejnili info dňa 12.02.2010, čo je po splatnosti preddavku za január, ktorý museli platiť v novej výške ešte na starý účet.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Nám prišlo oznámenie o zmene účtu 10.2.2010, výplaty za január som robila 1.2.2010. Volala som do Dôvery a tam mi povedali, že staré číslo bude platiť až do konca roku 2010 a oni si tie úhrady prevedú .

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    grammatika Pozri príspevok
    prepáč
    Môžeš im povedať, že zverejnili info dňa 12.02.2010, čo je po splatnosti preddavku za január, ktorý museli platiť v novej výške ešte na starý účet.
    Lenka, to nevysvetlíš. Mala som vedieť a hotovo.

    Nové číslo účtu Dôvera

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.