Zavrieť

Porady

živnosť v Rakúsku vs. daň.priznanie v SK

Musím podať v SK daň. priznanie?, keď mám príjem len zo živnosti v Rakúsku (opatrovanie) a môj príjem v Rakúsku je pod 10.000 EUR (v Rakúsku podávať daň.priznanie nemusím!). Iné druhy príjmov na Slovensku ani inde nemám. Vopred ďakujem za pomoc
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ak si daňový rezident na slovensku - DP musíš podať / daň neplatíš - uplatňuješ metódu vyňatia prijmov
0 0
tinča tinča

tinča je offline (nepripojený) tinča

Dobrý deň.
Môj klient mal príjmy iba zo zahraničia - Rakúsko a určitý čas, keď bol doma tak bol evidovaný na ÚP. Prosím o odsúhlasenie pri vypĺňaní DP (A):
r.32 - hrubý príjem
r.33 - - zaplatené poistné
r.34 - ZD
r.36 - ZD
r.37 vyplňujem?
r. 44 ?
r. 46 - vyňatie príjmov
r. 54 daňová povinnosť = 0
Je to správne? Prvý krát vyplňujem takéto DP a som z toho trochu mimo.

Ešte jedna otázočka: aké prílohy priložiť k daňovému priznaniu? Potvrdenie o príjme zo zahraničia a aj potvrdenie o evidencii na úrade práce?
Poraďte prosím
Veľmi pekne ďakujem.
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
ekodan Pozri príspevok
Musím podať v SK daň. priznanie?, keď mám príjem len zo živnosti v Rakúsku (opatrovanie) a môj príjem v Rakúsku je pod 10.000 EUR (v Rakúsku podávať daň.priznanie nemusím!). Iné druhy príjmov na Slovensku ani inde nemám. Vopred ďakujem za pomoc
Vlani som mala t. prípadov - Rakúska živnosť - opatrovateľka. DP typ B, paušálne výdavky /príjem - 40%- odvody platené v A/, a vyňatie príjmov.
Takto mi to kázali spraviť na DÚ.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
r. 37 uplatňuje NČ /
ak má ŽP aj to
čas na úp netreba dokladovať, len kópiu potvrdenia o prijme / prípadne potvrdenie z poisťovne o žp
0 0
kaja1 kaja1

kaja1 je offline (nepripojený) kaja1

Dobrý večer,

robím DP sestre - opatrovateľka v Rakúsku - živnosť v Rakúsku.
Tak som jej urobila evidenciu príjmov: 12 mesiacov x 14 dní x 55 € , z toho 40 % paušálne výdavky a
môžem odpočítať aj odvody, ktoré si platí v RAKÚSKU ? Uvediem to aj v DP-tam kde sa píše, koľko tvoria odvody vo výdavkov ?
vopred dakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
kaja1 Pozri príspevok
Dobrý večer,

robím DP sestre - opatrovateľka v Rakúsku - živnosť v Rakúsku.
Tak som jej urobila evidenciu príjmov: 12 mesiacov x 14 dní x 55 € , z toho 40 % paušálne výdavky a
môžem odpočítať aj odvody, ktoré si platí v RAKÚSKU ? Uvediem to aj v DP-tam kde sa píše, koľko tvoria odvody vo výdavkov ?
vopred dakujem
Nemáš tam asi všetky príjmy, lebo musíš priznať aj príjem za cestovné a 6,54€ za každý odpracovaný deň v AT ako stravné. K tomu si dáš výdavky 40%, do nákladov nedávaš zaplatené odvody v AT, je to zbytočné celý príjem je vyňatý zo zdanenia.
0 0
kaja1 kaja1

kaja1 je offline (nepripojený) kaja1

d a k u j e m
0 0
kvietok47 kvietok47

kvietok47 je offline (nepripojený) kvietok47

ahojte,

ja robim DP mojej znamej, ktora ma tiez zivnost v rakusku ale aj DIC na Slovensku pre poistovaciu cinnost. Prve dva mesiace v r.09 mala aj prijmy zo zavislej cinnosti.

Chcela by som sa spytat, citam, ze pri pausalnych vydavkoch si uplatni 40% z prijmov. No ale ona nema ziadne ine potvrdenia na vydavky. Rodina jej dala potvrdenie o prijme a potvrdenie z poistovne v Rakusku o plateni odvodov. viem len sumu prijmov a odvodov, o cestovnom nema ziadny doklad. Mozem jej viest len penazny dennik kedze doklady o inych vydavkoch nema. Alebo sa mylim?

Ak uplatnujem metodu vynatia, prijmy z Rakuska su v r. 34 spolu s prijmami zo zavislej cinnosti, v r.35 odvody. Prijmy zo sprostredkovania ma v r. 8 odd. VI aj vydavky. Celkovy ZD po uplatneni odpocitatelnych poloziek v r. 77 je 1573,81 a dan jej vychadza 299,02. Ak dam do r. 79 prijem z Rakuska, dan vychadza 0 ale po vyplneni r. 101 kde su preddavky na dan zo zavislej cinnosti jej vychadza preplatok tychto preddavkov.

Naozaj neviem, ci je to tak spravne, nakolko tym padom prijmy zo sprostredkovania su vobec neni zdanene.

Prosim pomozte
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
kvietok47 Pozri príspevok
ahojte,

ja robim DP mojej znamej, ktora ma tiez zivnost v rakusku ale aj DIC na Slovensku pre poistovaciu cinnost. Prve dva mesiace v r.09 mala aj prijmy zo zavislej cinnosti.

Chcela by som sa spytat, citam, ze pri pausalnych vydavkoch si uplatni 40% z prijmov. No ale ona nema ziadne ine potvrdenia na vydavky. Rodina jej dala potvrdenie o prijme a potvrdenie z poistovne v Rakusku o plateni odvodov. viem len sumu prijmov a odvodov, o cestovnom nema ziadny doklad. Mozem jej viest len penazny dennik kedze doklady o inych vydavkoch nema. Alebo sa mylim?

Ak uplatnujem metodu vynatia, prijmy z Rakuska su v r. 34 spolu s prijmami zo zavislej cinnosti, v r.35 odvody. Prijmy zo sprostredkovania ma v r. 8 odd. VI aj vydavky. Celkovy ZD po uplatneni odpocitatelnych poloziek v r. 77 je 1573,81 a dan jej vychadza 299,02. Ak dam do r. 79 prijem z Rakuska, dan vychadza 0 ale po vyplneni r. 101 kde su preddavky na dan zo zavislej cinnosti jej vychadza preplatok tychto preddavkov.

Naozaj neviem, ci je to tak spravne, nakolko tym padom prijmy zo sprostredkovania su vobec neni zdanene.

Prosim pomozte
Nie je to správne, príjmy z AT ak sú na základe živnosti patria do oddielu VI r. 2 a k tomu vypočítaš 40% paušálnych výdavkov.
0 0
kvietok47 kvietok47

kvietok47 je offline (nepripojený) kvietok47

ked som to dala do oddielu VI. a vyplnila skutocne prijmy a skutocne vydavky=len odvody v Rakusku, stale mi vychadza preplatok tej preddavkovej dani..?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Áno je to správne, lebo príjmy z AT sú vyňaté zo zdanenia.
0 0
maja111 maja111

maja111 je offline (nepripojený) maja111

Moze si manzel uplatnit NCZD na manzelku pokial ma zivnost v Rakusku? Na Slovensku nema zivnost, ani nepracuje.
Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
maja111 Pozri príspevok
Moze si manzel uplatnit NCZD na manzelku pokial ma zivnost v Rakusku? Na Slovensku nema zivnost, ani nepracuje.
Ďakujem
Manžel si môže uplatniť len rozdiel medzi 4025,70 € a jej príjmom v Rakúsku. Pozor treba zistiť od kedy má v AT živnosť - ak ho má v priebehu roka, kde bola pred tým a aký mala príjem.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
....môže si uplatniť DB na dve deti ak pracuje ako opatrovateľka na základe ŽL Rakusko?
Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
majernikova Pozri príspevok
....môže si uplatniť DB na dve deti ak pracuje ako opatrovateľka na základe ŽL Rakusko?
Ďakujem
áno, môže si uplatniť aj daňový bonus.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ďakujem :-)
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Dobrý deň
Chcela by som sa spýtať, na jednú vec.
Jeden kamarát pracoval v rakúsku na živnosť a potom sa tam zamestnal v tej istej firme. Robim mu daňové priznanie a neviem ako ďalej.
Prijmy zo živnosti mal 6600 Euro
A potom zo závislej činnosti tiež tak nejako okolo 6000 v hrubom
Ale tie mal aj zdanené a odvedené.
Ja som mu to robila tych 6600 zo živnosti som mu dala ako prijem, potom som mu dala ako výdaj. 40% . Aj tento čiastkový základ dane mám dať do vyňatia prijmov Alebo iba zo ZČ.
Pretože já mu to počítam a mu vychádza 500 euro nedoplatok. Čo mi príde dosť vysoké, takže to asi nemám správne.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Do príjmov vyňatých zo zdanenia dávaš príjmy v hrubom aj zo závislej činnosti aj zo živnosti.
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Dobrý deň
Ďakujem za odpoveď , ale ešte sa chcem uistiť či to mám správne

R. 34 6975,79 (hrubá mzda v Rak.)
r.35 1075,95 (Odvody)
r.37 5899,87 (Základ)

R 2 odd VI. 8262 príjem 3304 výdaj 40%

r. 38 8262
r.39 3304
r. 40 a 44 4957,20

r. 68 10857,07

r. 69 tiež
r. 70 odpočit. položka
r.34 životné
spolu na riadku 76 4338,10
r. 77 6518,97
r.78 1238,60 daň

r. 82 15237,79 (hrubý príjem spolu)
r. 83 959,29 Zaplatená daň v rakúsku
r. 84 100
r. 85 1238,60
r. 86 959,29
nepodplatok na riadku 89 je 279,31
Mám to tak správne ?
Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
berry Pozri príspevok
Dobrý deň
Ďakujem za odpoveď , ale ešte sa chcem uistiť či to mám správne

R. 34 6975,79 (hrubá mzda v Rak.)
r.35 1075,95 (Odvody)
r.37 5899,87 (Základ)

R 2 odd VI. 8262 príjem 3304 výdaj 40%

r. 38 8262
r.39 3304
r. 40 a 44 4957,20

r. 68 10857,07

r. 69 tiež
r. 70 odpočit. položka
r.34 životné
spolu na riadku 76 4338,10
r. 77 6518,97
r.78 1238,60 daň

r. 82 15237,79 (hrubý príjem spolu)
r. 83 959,29 Zaplatená daň v rakúsku
r. 84 100
r. 85 1238,60
r. 86 959,29
nepodplatok na riadku 89 je 279,31
Mám to tak správne ?
Ďakujem
Nemáš to správne, chýbajú Ti r. 58 - 5899,84
r. 59, 62, 64, 66, 67 -4957,20
r. 68 - 10857,04
a príjmy vyňaté zo zdanenia sa píšu na r. 79 a daň zrazená v AT je na r. 80. Oprav si to a potom Ti to ešte raz pozriem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať