Zavrieť

Porady

2 x DP - odp.položka na daňovníka

Dobrý večer,

chcem sa opýtať, ak klient podal 1 DP ako občan kde mal príjem z prenájmu nehnuteľnosti, uplatnil si tam odp. položku na daňovníka v plnej výške. Teraz musí podať DP ako živnostník - má nárok na uplatnenie si odp.položky na daňovníka aj v tomto DP ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ale jeden človek = daňovník môže podať iba 1 DP a tam uvedie všetky zdanit. príjmy.
    Takže podaj opravné DP a všetky príjmy tam daj, nárok na NČZD
    je iba raz.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Nerozumiem otázke,ak je SZČO a má príjmy z prenájmu podáva jedno DP, v ktorom uvedie príjmy zo živnosti a aj príjmy z prenájmu,nárok na NČ má len na jednu teda v sume 4025,70,-€

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Níe nemá - môže si uplatniť len raz. Ja by som to riešila podaním DP typu B a A by som stiahla. Len nechápem prečo to riešil takto veď v B má aj prenájom

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    grušina Pozri príspevok
    Dobrý večer,

    chcem sa opýtať, ak klient podal 1 DP ako občan kde mal príjem z prenájmu nehnuteľnosti, uplatnil si tam odp. položku na daňovníka v plnej výške. Teraz musí podať DP ako živnostník - má nárok na uplatnenie si odp.položky na daňovníka aj v tomto DP ?
    Veď je to vždy len jedna fyzická osoba, ktorá zdaňuje svoje celoročné príjmy v jednom DP buď DP typu A, alebo DP typu B.
    Odpočítateľnú položku si môže uplatniť len raz v príslušnom DP, kde zdaňuje všetky svoje príjmy podľa jednotlivých §-ov Zákona o dani z príjmov.

    grušina je offline (nepripojený) grušina

    grušina
    No veď presne to, po iné roky som mu robila 1 DP kde mal všetko, teraz ma presvedčil, že potrebuje podať ako FO DP kde bude mať príjem len z prenájmu, ani neviem prečo..kvôli úveru..nezdalo sa mi to hneď ale nestihla som sa tomu venovať...a teraz je to presne tak ako som si myslela, no nič podáme opravné DP
    ďakujem

    2 x DP - odp.položka na daňovníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.