Zavrieť

Porady

faktúra z minulého roku

Dobré ráno,
som nová a preto Vás prosím o radu,účtujem firmu,ktorá vykonáva stavebné práce v Nemecku.Sme platci DPH a oni sú tiež platci DPH./považujem to ako prácu na nehnuteľnom majetku/.Otázka znie,vystavujem faktúru pre Nemcov bez DPH?Súhrnný výkaz nerobím?Podľa mňa patrím do par.16ods.1
A ešte jedna prosba, ubytovanie v Nemecku u platcu DPH,-vystavili mi faktúru s DPH,nemala byť bez DPH?alebo mám požiadať o vrátenie u nás?Alebo mala byť vystavená bez DPH a mam to samozdaniť
Ďakujem

prepáčte za ten nadpis zmýlila som sa, mám v hlave viacero vecí,tak ešte jedna otázka faktúra z novembra 2009,bola doručená až teraz,mám podať opravnú DPH,alebo môˇžem ju zaradiť do bežného roku
Na prvý krát je toho veľa ale prosím poraďte
Naposledy upravil NKNL : 23.02.10 at 06:49 Dôvod: oprava názvu správy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    NKNL Pozri príspevok
    Dobré ráno,
    som nová a preto Vás prosím o radu,účtujem firmu,ktorá vykonáva stavebné práce v Nemecku.Sme platci DPH a oni sú tiež platci DPH./považujem to ako prácu na nehnuteľnom majetku/.Otázka znie,vystavujem faktúru pre Nemcov bez DPH?Súhrnný výkaz nerobím?Podľa mňa patrím do par.16ods.1
    Áno, je to služba podľa §16, odst.1 , miesto dodania Nemecko, faktúru vystavuješ bez Dph.

    A ešte jedna prosba, ubytovanie v Nemecku u platcu DPH,-vystavili mi faktúru s DPH,nemala byť bez DPH?alebo mám požiadať o vrátenie u nás?
    Ďakujem
    Miesto dodania pri ubytovacich službách je Nemecko, fa je správne s nemeckou Dph. Už nič nesamozdaňuješ.

    prepáčte za ten nadpis zmýlila som sa, mám v hlave viacero vecí,tak ešte jedna otázka faktúra z novembra 2009,bola doručená až teraz,mám podať opravnú DPH,alebo môˇžem ju zaradiť do bežného roku
    Ak si obdržala fa z novembra teraz vo februári 2010, odpočet Dph si uplatniš v mesiaci,kedy si fa obdržala, t.j. 2/2010 a do nákladov ju zahrnieš v r. 2009.

    NKNL je offline (nepripojený) NKNL

    NKNL
    Miesto dodania pri ubytovacich službách je Nemecko, fa je správne s nemeckou Dph
    A ja si DPH vyžiadam od nášho daňového úradu? teda bola znížená7%nú-Nemecko?alebo sa zaregistrujem v NEMECKU
    Moc ďakujem
    Naposledy upravil NKNL : 23.02.10 at 07:09

    faktúra z minulého roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.