Zavrieť

Porady

Nezdaniteľ.časť na manželku

Manželka v r.2009 bola od 1.9.2009 nezamestnaná a manžel by si chcel uplatniť na ňu nejakú časť odpočtu dane.Za 12/09jej podpora bola vyplatená v 1/10.Aj január sa má do príjmu pripočítať alebo len to čo bolo do 31.12.09vyplatené?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Dobrý deň,
    na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
    Do vlastného príjmu manželského partnera za rok 2009 na účely § 11 ods. 5 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len ?zákon o dani z príjmov?) započíta len ten vlastný príjem manžela (manželsky), ktorý mu plynul (fyzicky ho mal vyplatený, poukázaný alebo pripísaný na účet)v roku 2009.


    OMD a S DR SR pracovisko Trenčín

    Váš dopyt:

    Dobrý deň,ako postupovať pri posudzovaní vlastného príjmu manžela-ky, v prípade vyplácania nemocenských dávok,ktoré sa započítavajú do úhrnu príjmov,nakoľko nemocenská dávka za december je vyplatená až mesiaci január nasled.roku,je započítavaná aj táto suma do predchádzajúceho roku, v ktorom sa posudzuje príjem?
    Ďakujem za odpoveď.

    Aprilia je offline (nepripojený) Aprilia

    Aprilia
    §11ods.5 hovorí,že príjem sa zníži o zaplatené poistné.Tzn.že to mám počítať hrubá mzdy-poistné-4025,70€=nezdaniteľ.časť na manželku? Ďakujem.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Aprilia Pozri príspevok
    §11ods.5 hovorí,že príjem sa zníži o zaplatené poistné.Tzn.že to mám počítať hrubá mzdy-poistné-4025,70€=nezdaniteľ.časť na manželku? Ďakujem.
    áno rozdiel základu dane a NČ

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    Timka1 Pozri príspevok
    áno rozdiel základu dane a NČ
    A ten vzorec nie je náhodou takto:
    Nezdaniteľná časť - hrubá mzda - zaplatené poistné?
    Neviem, opravte ma, ak sa mýlim...
    Dobry den,

    prosim o radu manzelka od 17.6.2009 na PN, zapocitavava sa PN do manzel. príjmov. Dostala som potvrdenie od zamestnavatela, ak sa PN zapocítava mam si to pripocitat k tomu vyuctovaniu a co PN za 12/09 peniaze prisli az v januari ?

    Dakujem.

    Nezdaniteľ.časť na manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.