Zavrieť

Porady

FAKTURA DO SRBSKA - DODANIE, DPH

ahojte poradaci,
nasa firma zacina dodavat tovar do srbska, ale citam v zmluve ze miesto odovzdania a prevzatia tovaru je sidlo zmluvneho dopravneho partnera, ktory je v hlohovci. co ma trochu zmiatlo kedze sa orientujem podla miesta dodania. ale bolo mi povedane ze dopravca je len zberne miesto, faktury sa robia firme v srbsku. mam ich teda spravit bez dph? je to tretia krajina to znam.ze sa nerobi samozdanenie? aky paragraf pouzit? co vsetko musim mat? JCD a este nieco?

dakujeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    basha_V je offline (nepripojený) basha_V

    zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac basha_V
    myslim ze velka britania je clensky stat EU od r.1973..

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Áno Srbsko je tretia krajina, keď dodávaš tovar tak s tým samozdanenie z Tvojho pohľadu nijako nesúvisí. Ide o vývoz, pozri si §47 najmä §47.3

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    Krasny den, mam otazocku : dodavatelska faktura z Anglicka podlieha tiez samozdaneniu z pohladu DPH ? Anglicko nie je v EU.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Airam25 Pozri príspevok
    Krasny den, mam otazocku : dodavatelska faktura z Anglicka podlieha tiez samozdaneniu z pohladu DPH ? Anglicko nie je v EU.

    Je pravda že Anglicko nie je v EÚ ale je súčasťou Veľkej Británie ktorá v EÚ je. Samozdanieniu nepodlieha faktúra ale tovar alebo služba, takže aby Ti niekto mohol na Tvoju otázku odpovedať musíš konkrétne uviesť čo je obsahom faktúry a DPH identifikáciu odberateľa a dodávateľa.

    vlastula5 je offline (nepripojený) vlastula5

    vlastula5
    Prosím Vás o radu, SZČO pracuje v ČR ako zvárač /vyrába výrobky/ musí sa registrovať podľa par.7?

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    basha_V Pozri príspevok
    myslim ze velka britania je clensky stat EU od r.1973..
    Oficiálny názov:
    United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland,
    po slovensky
    Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska.

    Spojené kráľovstvo však nie členom Schengenského priestoru a ani EMÚ.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Excise Duty Pozri príspevok
    Oficiálny názov:
    United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland,
    po slovensky
    Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska.

    Spojené kráľovstvo však nie členom Schengenského priestoru a ani EMÚ.

    OK, ale nepochopil som čo má to že nie sú členmi schengenu a nemajú EUR spoločné s problematikou DPH.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    IvoM Pozri príspevok
    OK, ale nepochopil som čo má to že nie sú členmi schengenu a nemajú EUR spoločné s problematikou DPH.
    To bola informácia len na doplnenie, s DPH to samozrejme nemá nič spoločné.

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    IvoM Pozri príspevok
    Je pravda že Anglicko nie je v EÚ ale je súčasťou Veľkej Británie ktorá v EÚ je. Samozdanieniu nepodlieha faktúra ale tovar alebo služba, takže aby Ti niekto mohol na Tvoju otázku odpovedať musíš konkrétne uviesť čo je obsahom faktúry a DPH identifikáciu odberateľa a dodávateľa.

    Obsahom tej faktury je zakupeny nahradny diel do stroja v hodnote aj s dopravou 65,64€, faktura je vystavena bez DPH. Anglicky dodavatel ma DPH GB 422-9005-81. Tak predpokladam,ze samozdanenie je, alebo si ineho názoru ??

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    mam taky zamotany pripad...

    Dodávatel zo Slovenska ma odberatela v Cine. V tejto krajine ma momentalne svojho cloveka, kt. nasiel v podstate 3 odberatelov. Vramci usetrenia na preprave chce dodavatel zaslat tovar naraz a jeho clovek na mieste to preda tymto trom odberatelom.

    Colny deklarant chce od dodavatela tovarovu fakturu a zoznam balikov s ich obsahom - toto nie je problem.

    Ale je mozne tuto fakturu vystavit na toho jeho cloveka v Cine? a on to uz prerozdeli medzi jednotlivych odberatelov.

    K tomuto sa pridava este to, ze dodavatel ma nejake sukromne zavazky voci tomu, co je v Cine a tento zavazok chce pokryt predajom tejto zasielky. Je tam klasicky postupenie zavazku zo sukromnej osoby na firmu a nasledne zapocet - je toto mozne?

    Vdaka za akukolvek odpoved. Vo vyvoze som uplny zaciatocnik a toto bude v dohladnej dobe asi jediny pripad... musim tuto (pre mna) hadanku vyriesit behom 2 hodin...

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Zdravím, prosím o radu : na Slovensku sa pokazil srbský kamión, naša firma ho opravila a dohodla ešte ďalšiu opravu na utorok, vtedy chcú aj faktúru. Sme platcovia dph, ale táto služba - oprava, je oslobodená od dph na základe §47 ods.6 a teda faktúru vystaviť bez dph ? Dočítala som sa, že sa nás netýka ani súhrnný výkaz, lebo Srbsko nie je v EÚ.
    Prosím o odobrenie, ďakujem

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    JM1968 Pozri príspevok
    Zdravím, prosím o radu : na Slovensku sa pokazil srbský kamión, naša firma ho opravila a dohodla ešte ďalšiu opravu na utorok, vtedy chcú aj faktúru. Sme platcovia dph, ale táto služba - oprava, je oslobodená od dph na základe §47 ods.6 a teda faktúru vystaviť bez dph ? Dočítala som sa, že sa nás netýka ani súhrnný výkaz, lebo Srbsko nie je v EÚ.
    Prosím o odobrenie, ďakujem
    posúvam, prosím dnes mám vystaviť faktúru, poradí niekto?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.