Zavrieť

Porady

oneskorene došlá FA

Fa s dátumom dodania 14.12. 2009 nám prišla 18.2.2010, na sklad bol tovar prijatý 29.1. 2010, kedy si môžem uplatniť odpočet DPH,..


ďakuejm za reakcie
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
V januári. Doklad máš do termínu podania DPH.

Viď. nižšie. Samozrejme, že v 02/2009. Som ale tlk.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 23.02.10 at 15:54
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Zoltán Kovács Pozri príspevok
V januári. Doklad máš do termínu podania DPH.
V januári NIE.

Ak je dátum dodania 12/2009 - termín na podanie DP za december bol 25. január. To už prešlo.

Ak faktúru nemá do termínu na podanie DP za 12/2009, (čo nemala), tak sa právo na odpočet uplatní v mesiaci, kedy faktúru obdržala , t. j. v mesiaci 2/2010, lebo faktúru obdržala 18.02.2010.

§51
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane dokladpodľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Toto slovné spojenie, ... do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, ... je veľmi dôležité, ale len v januári, kedy podávame DP za december. V priebehu roka už to neplatí. DPH si uplatníme najskôr v tom zdaň. období kedy nám vznikne nárok, alebo v hociktorom inom mesiaci, avšak najneskôr za december.
0 0
ab economy ab economy

ab economy je offline (nepripojený) ab economy

lenkam68 Pozri príspevok
Toto slovné spojenie, ... do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, ... je veľmi dôležité, ale len v januári, kedy podávame DP za december. V priebehu roka už to neplatí. DPH si uplatníme najskôr v tom zdaň. období kedy nám vznikne nárok, alebo v hociktorom inom mesiaci, avšak najneskôr za december.
takze musi podavat dodadotne danove priznanie za december?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

ab economy Pozri príspevok
takze musi podavat dodadotne danove priznanie za december?
Veď si prečítaj pozorne odpoveď od Azly
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Alivia Pozri príspevok
Fa s dátumom dodania 14.12. 2009 nám prišla 18.2.2010, na sklad bol tovar prijatý 29.1. 2010, kedy si môžem uplatniť odpočet DPH,..
Mne zo zadania vôbec nie je jasný dátum dodania - reálneho, nie uvedeného na faktúre. Nakoľko od "faktúrového" dátumu po príjem na sklad je relatívne dlhá doba (dlhšia ako 1 mesiac). Dôvody nepoznáme a teda ani to, či faktúra bola vystavená správne. Odpočítanie dane sa vždy viaže na vznik daňovej povinnosti (nie preto, že je uvedený na papieri, ale na ten reálny).
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Jana Acsová Pozri príspevok
Mne zo zadania vôbec nie je jasný dátum dodania - reálneho, nie uvedeného na faktúre. Nakoľko od "faktúrového" dátumu po príjem na sklad je relatívne dlhá doba (dlhšia ako 1 mesiac). Dôvody nepoznáme a teda ani to, či faktúra bola vystavená správne. Odpočítanie dane sa vždy viaže na vznik daňovej povinnosti (nie preto, že je uvedený na papieri, ale na ten reálny).
Súhlasím, ale za správnosť údajov vo faktúre je zodpovedný platiteľ ...
§ 75 ods. 4, preto vychádzam z toho, čo mám na faktúre.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Poradíte aj mne. V novembri uskutočnené služby /reklamné/. Faktúru sme do dnešného dňa neobdržali, stále ju urgujem. Dnes som ju obdržala e-mailom, kde je zdaniteľ. plnenie 11/09. Keď mi príde v 2/10 môžem si DPH uplatniť za 2/10 alebo musím podať dodatoč. za 11/09.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja by som dala do dph 2/2010
vid prísp. 3 od azla.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
lenkak Pozri príspevok
Ja by som dala do dph 2/2010
vid prísp. 3 od azla.
Nemá na to vplyv ani to, že faktúra bola uhradená v hotovosti 11/09???
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Vlastas Pozri príspevok
Nemá na to vplyv ani to, že faktúra bola uhradená v hotovosti 11/09???
No to je horšia káva....ako ste ju uhradili, keď ste ju nemali.... iba ak to bola záloha....
A účtovali ste o tej faktúre ako v r. 2009?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ako si účtovala platbu, ako zálohu?
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
lenkak Pozri príspevok
ako si účtovala platbu, ako zálohu?
Konateľ obdržal príjmový doklad /fak. mali zaslať obratom poštou/.Keď fak. nedošla zaúčtovala som úhradu 325/211 a nahaňala som faktúru.Môžem to samozrejme preúčtovať aj na zálohy. Ale neviem či mi to pomôže, poraďte ako postupovať teraz s tým DPH. Som vôbec rada že sa dodavateľ ozval a faktúru mi
zašle, lebo to bol tvrdý oriešok peniaze zobral a nebola faktúra len príjmový doklad /jedná sa o FO/.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ja osobne by som to riešila dodatočným DP. Lebo aj keby bolo to myslené ako záloha, je potrebné k prijatej platbe vystaviť doklad.
0 0
janulka9 janulka9

janulka9 je offline (nepripojený) janulka9

Dobrý deň :-)

aj ja mám podobný problém. Prišla mi faktúra 26.1.2010 so zdaniteľným plnením 31.12.2009. Mám urobiť dodatočné DP za 4.štvrťrok 2009, alebo
si to môžem odpočítať v priznaní za 1.štvrťrok 2010 ?
V tom zákone od DPH, par. 51 je to tak napísané, že fakt tomu nerozumiem.
:-)
0 0
zváračská škola zváračská škola
DPH odpočítaš vtedy, kedy ti prišla faktúra, takže vo februári 2010, prepáč v januári, pomýlila som si ten dátum prijatia,
0 0
zváračská škola zváračská škola
urobiš odpočet vo februári, už som písala pred chvíľou, len som čítala aj iný príspevok, tak som ťa nechtiac poplietla,
DPH odpočítať v tom zdaňovacom období,kedy už máš doklad
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

janulka9 Pozri príspevok
Dobrý deň :-)

aj ja mám podobný problém. Prišla mi faktúra 26.1.2010 so zdaniteľným plnením 31.12.2009. Mám urobiť dodatočné DP za 4.štvrťrok 2009, alebo
si to môžem odpočítať v priznaní za 1.štvrťrok 2010 ?
V tom zákone od DPH, par. 51 je to tak napísané, že fakt tomu nerozumiem.
:-)
Daň si uplatníš za 1. kvartál, len keby si faktúru dostala do 25. januára vrátane, vtedy by si podala DDP.
0 0
janulka9 janulka9

janulka9 je offline (nepripojený) janulka9

Ďakuuuujem !!!
- a kde zaúčtujem DPH-čku (neuplatnenú si v r.2009) v uzávierke ?
Nechám ju na 343 ?

Ďakujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjem !
0 0
martinez martinez

martinez je offline (nepripojený) martinez

janulka9 Pozri príspevok
Ďakuuuujem !!!
- a kde zaúčtujem DPH-čku (neuplatnenú si v r.2009) v uzávierke ?
Nechám ju na 343 ?

Ďakujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjem !

Vytvor si analytiku 343-Neuplatnena (Neodpocitana) DPH

A tam si to preuctuj.. potom to odtial oductujes v obdobi, ked zrealizujes odpocitanie... budes to mate prehladne oddelene
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať