Zavrieť

Porady

Združenie FO a zdaňovanie príjmov

Potrebovala by som poradiť so zdanením príjmov členov hudobnej skupiny, ktorí uzatvorili Zmluvu o združení FO. Majú v nej uvedené, že príjmy a výdavky združenia sa rozdelia rovnakým dielom na každého člena združenia. Je postačujúce, aby jeden poverebý člen združenia spočítal všetky príjmy a výdavky a výsledky rozdelil rovnomerne medzi všetkých členov? Resp. aby viedol jednoduchú "evidenciu o príjmoch a daňových výdavkoch..." v zmysle § 6 odst.11? Alebo je povinný viesť v mene združenia účtovníctvo, či už JÚ alebo PÚ? Čo všetko súvisí s vedením účtovníctva? Rada by som mu poradila, ale ani ja nemám s tým žiadne skúsenosti. Aké ďalšie povinnosti z pohľadu dane z príjmov má združenie? Je možné, aby to všetko zvládol jeden člen združenia, ktorý s tým nemá veľa skúsenosti, alebo je potrebné obrátiť sa na účtovníka? Ďakujem všetkým za odpoveď. R.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reny je offline (nepripojený) Reny

    Reny
    Ešte by som chcela doplniť svoju otázku.
    Je možné, aby sa členovia v zmluve o združení dohodli, že všetky získané príjmy sa rozdelia medzi všetkých účastníkov rovnako - potom by jeden poverený člen viedol len jednoduchú evidenciu príjmov. A výdavky by si potom každý člen evidoval zvlášť, zvlášť by si viedol jednoduchú evidenciu výdavkov v zmysle § 6 ods. 11. Potom by napr. nákup akéhokoľvek majetku by bol priamo majetkom tohto člena a nie celého združenia, bolo by to jednoduchšie pre všetkých. Každý sám by si potom v DP uplatňoval svoje vlastné výdavky a nie výdavky združenia rozdelené rovnako medzi členov. Nemôže to potom DÚ pri kontrole napadnúť, že je to v rozpore so zákonom, keď to takto dohodnú v zmluve? Ide vlastne o to, že hudobná skupina - združenie FO má príjmy v roku max 6000,- eur. Hudobné nástroje má každý zvlášť a ak by si náhodou niekto z členov zakúpi nový nástroj, tak si ho aj tak zakúpi "súkromne" ako vlastný majetok a nie ako majetok celého združenia.

    Reny je offline (nepripojený) Reny

    Reny
    Neviem, ale asi som nezaradila príspevok do správnej témy, lebo mi nikto neodpovedá. Alebo nikto sa v tom nevizná? Poraďte prosím. Ďakujem R.

    Reny je offline (nepripojený) Reny

    Reny
    Prosím Vás ešte raz o radu, včera sa nikto nenašiel, čo by mi vedel poradiť, tak Vás dnes prosím znova. Ďakujem R.

    Združenie FO a zdaňovanie príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.