Zavrieť

Porady

Daňové priznanie k DPH

Ahojte. Robim DP k DPH.
R.03 zaklad dane 4559,29, r.04 daň 866,27,
r.11 - (zahrnula som sem prijatie sluzby - odosielanie dopytov cez internet,od ceskeho dodavatela-faktura vystavena pod IC DPH CZ bez DPH 39EUR),
r. 21 - odpocitanie dane z tovarov a luzieb v tuzemsku 2107,20,
do r. 23 mi to hodilo sumu 2099,79 EUR, co je dan znizena o dan z faktury od ceskeho dodavatela. Je to tak spravne? PROSIM PORADTE!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    andrea4211 Pozri príspevok
    Ahojte. Robim DP k DPH.
    R.03 zaklad dane 4559,29, r.04 daň 866,27, dobre
    r.11 - (zahrnula som sem prijatie sluzby - odosielanie dopytov cez internet,od ceskeho dodavatela-faktura vystavena pod IC DPH CZ bez DPH 39EUR),áno, ale potom v riadku 12 19% daň z toho t.j. r.12 =7,41
    ešte tu chýba r. 19 = 873,68
    r. 21 - odpocitanie dane z tovarov a luzieb v tuzemsku 2107,20, riadok 21 je Odpočítanie dane celkom
    do r. 23 mi to hodilo sumu 2099,79 EUR, áno co je dan znizena o dan z faktury od ceskeho dodavatela. Je to tak spravne? PROSIM PORADTE!celkom je to NO 1233,52
    Odpoveď v texte, s tým že dúfam, že to máš všetko v správnych riadkoch, hlavne som myslela tú českú FA

    andrea4211 je offline (nepripojený) andrea4211

    andrea4211
    Dakujem Babi. Vyslo mi to tak. S tou ceskou fakturou nie som si ista. Cesky dodavatel - na fakture IC DPH CZ, odberatel slovensky platca DPH, na fakture IC DPH SK, predmet fakturacie je zasielanie stvrtrocnych dopytov - stranka www.123dopyt.sk. Moze to byt r. 11 (§69 ods. 3).

    frenky191 je offline (nepripojený) frenky191

    frenky191
    r. 15 ako mínusová položka??? dnes sa mi dostalo do ruky DP, kde v riadku 15 bola mínusová položka. je to možné?

    andrea4211 je offline (nepripojený) andrea4211

    andrea4211
    Ahojte, nevie mi nikto poradit - Cesky dodavatel - na fakture IC DPH CZ, odberatel slovensky platca DPH, na fakture IC DPH SK, predmet fakturacie je zasielanie stvrtrocnych dopytov - stranka www.123dopyt.sk. Moze to byt r. 11 (§69 ods. 3). PROSIM!

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    andrea4211 Pozri príspevok
    Ahojte, nevie mi nikto poradit - Cesky dodavatel - na fakture IC DPH CZ, odberatel slovensky platca DPH, na fakture IC DPH SK, predmet fakturacie je zasielanie stvrtrocnych dopytov - stranka www.123dopyt.sk. Moze to byt r. 11 (§69 ods. 3). PROSIM!
    Áno, r. 11 základ, r. 12 DPH a zároveň r. 21 nárok na odpočet DPH.

    Daňové priznanie k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.