Zavrieť

Porady

Kros Olymp-ELDP

Dobrý večer, poprosila by som o radu:
účtujem v Krose- Olymp
Mám zamestnankyňu, ktorá bola od 1.1.2005 do 31.1.2006 na rodičovskej dovolenke. V šiestom mesiaci 2005 si založila DDP. A tu je môj problém: v tlačive ELDP mi píše pre rok 2005 rodičovskú dovolenku od 1.1. do 30.6.2005, a to obdobie od 1.7.2005 do 31.1.2006 tam vôbec nemám zaznamenané. Až ďalšie obdobie, keď už bola zamestnaná od 1.2.2006 tam je napísané.
Neviem či som niečo prepla v tom období DDP, alebo ako mám doplniť do ELDP toto "hluché obdobie"? Už som to všelijako poprepisovala v personalistike -pracovné pomery , ale nič sa nezmenilo. Mám to tam určite dobre rozpísané, ako je MD a RD. Veľmi by som poprosila o radu, lebo SP ma už vyzvala na opravu ELDP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    od 1.7.2005 sa obdobie rodičovskej dovolenky nahlasuje ako prerušenie SP, a na ELDP sa obdobie prerušenia neuvádza,preto to tam nemáš.
    pozri si poučenie k vyplnovaniu ELDP

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    len dodám, RD od 1.7.2005 sa v ELDP uvádza len vo vylúčitelných dnoch. napr. ak by celý rok 2006 čerpala len RD, tak v ELDP máš len rok 2006 a vo vylúčitelných dnoch 365

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Ako mám vyplniť ELDP ?
    Zamestnanec sa stal poberateľom starobného dôchodku od 12.07.2008.
    K 11.07.2008 mu bol vystavený ELDP za celé obdobie, čo pracoval vo firme.
    Tento starobný dôchodca poberal starobný dôchodok a ďalej pracoval na riadny pracovný pomer.
    K 30.04.2014 však ukončí pracovný pomer a ostáva už doma na dôchodku.
    Chce si dať prepočítať dôchodok a žiada odo mňa, aby som mu na Soc. poisť. vystavila ELDP.
    Za aké obdobie mu mám vystaviť ev. list ?
    Bude to od 12.07.2008 až po 30.04.2014 ?
    Mila123 áno, tak by som mu ho vystavovala
    Janinkaaa Ďakujem.

    alohamercy je offline (nepripojený) alohamercy

    alohamercy
    chcem sa spýtať, ako mám v olympe nastaviť výpočet mzdy, ak PP začal 15.04.2014, zamestnanec je odmeňovaný mesačnou hrubou mzdou 450 € a v mesiaci apríl odpracoval 12 dní. Program mi stále vyhadzuje, že má nárok na celú mzdu nie na jej pomernú časť.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Zadala si do zložky mzdy zamestnanca mesačnú mzdu ?
    alohamercy skúšam to všelijako, ale vždy mi dáva mzdu za celý mesiac....
    veronikasad Neverím. Ak máš v pracovných pomeroch správne zadaný dátum nástupu a v zložkách mzdy mesačnú mzdu, pri generovaní mzdy musí byť výpočet mzdy správny ...
    alohamercy už som na to prišla..... mala som zle nastavené údaje v pracovnom kalendári... už to počíta tak ako má....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.