Zavrieť

Porady

riadok 810

Prosím, Vás o názor na vyplnenie riadku 810 DPPO - zaplatené preddavky.
V roku 2009 sme platili značne vysoké Q preddavky, z roka 2008. Nakoľko obrat firmy sa v r. 2009 rapídne znížil, zapatili sme preddavky, ale niečo nám aj odpustili. Za 4Q chceme znovu požiadať o odpustenie, ale v účtovníctve je preddavok na 4Q riadne zaúčtovaný. Do riadku 810 som dala čiastku zaplatených preddavkov v roku 2009 + preddavok za 4Q ešte nezaplatený. Je to v poriadku? Podľa mňa áno, ale budem rada, ak niekto, ktor má trošku času, sa k tomu vyjadrí. Veľmi pekne ďakujem.
Zuzka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    nika.sum Pozri príspevok
    Ahoj citala som tu diskusiu ohladne zaplatenych-nezaplatenych preddavkov na dan z prijmu FO.
    Ja riesim zaplateny preddavok na dan z prijmu PO za 4Q/2010 az 3.1.2011. Len sa chcem uistit, ze uvazujem spravne, ze do DP za r. 2010 idu len preddavky zaplatene v r. 2010 a tento posledny preddavok mozem odpocitat az v DP za r. 2011. Podla citovaneho prispevku to tak je.
    Neuvažuješ správne, v daňovom priznaní za rok 2010 môžeš odpočítať všetky preddavky za rok 2010 zaplatené do termínu podania daňového priznania za rok 2010.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Do r. 810 sa uvádza skutočne zaplatený preddavok, podľa mňa.
    A na odpustenie preddavku za 4.Q nie neskoro?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Trošku nerozumiem.

    Preddavok zaúčtovaný, ale nezaplatený ?
    O povinnosti platiť predavok neučtuješ. Do účtovníctva sa Ti dostane preddavok až jeho zaplatením. 341/221.
    Kým nie je zaplatený - ani neexistuje.

    Ak firma v roku 2009 platila preddavky, tak mali by ste mať 4 kvartálne preddavky (ak bola povinnosť platiť za Q).
    Preddavky, ktoré boli zaplatené v r. 2009 môžeš odrátať od daňovej povinnosti. Ak si zaplatila iba tri, tak odrátaš iba tri.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    azla Pozri príspevok
    Trošku nerozumiem.

    Preddavok zaúčtovaný, ale nezaplatený ?
    O povinnosti platiť predavok neučtuješ. Do účtovníctva sa Ti dostane preddavok až jeho zaplatením. 341/221.
    Kým nie je zaplatený - ani neexistuje.

    Ak firma v roku 2009 platila preddavky, tak mali by ste mať 4 kvartálne preddavky (ak bola povinnosť platiť za Q).
    Preddavky, ktoré boli zaplatené v r. 2009 môžeš odrátať od daňovej povinnosti. Ak si zaplatila iba tri, tak odrátaš iba tri.
    Ahoj citala som tu diskusiu ohladne zaplatenych-nezaplatenych preddavkov na dan z prijmu FO.
    Ja riesim zaplateny preddavok na dan z prijmu PO za 4Q/2010 az 3.1.2011. Len sa chcem uistit, ze uvazujem spravne, ze do DP za r. 2010 idu len preddavky zaplatene v r. 2010 a tento posledny preddavok mozem odpocitat az v DP za r. 2011. Podla citovaneho prispevku to tak je.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.