Zavrieť

Porady

Španielsko - vyňatie alebo zápočet

Ahojte všetci,
prosím radu. Viem, že Španielsko ide vyňatím, ale čo v prípade, ak mám živnosť na Slovensku, pracujem v španielskej firme a na faktúre daň nie je odvedená. Aj vtedy to bude vyňatím? Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    majusina Pozri príspevok
    Ahojte všetci,
    prosím radu. Viem, že Španielsko ide vyňatím, ale čo v prípade, ak mám živnosť na Slovensku, pracujem v španielskej firme a na faktúre daň nie je odvedená. Aj vtedy to bude vyňatím? Vopred ďakujem
    Predpokladám, že máš živnostenské oprávnenie vydané v SR a že si rezidentom SR. Ak áno, si povinný podať DP v SR z celosvetových príjmov, t. z. dosiahnutých v SR a v iných krajinách. Či ti v ŠK vzniká stála prevadzkáreň sa dočítaš tu http://www.porada.sk/t72221-v-ktorej...vnostnika.html Ak áno, si povinný viesť účtovníctvo podľa platných zákonov ŠK, tam príjem priznať, aj zdaniť, následne ho priznať a vyňať zo zdanenia v SR.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    majusina Pozri príspevok
    Ahojte všetci,
    prosím radu. Viem, že Španielsko ide vyňatím, ale čo v prípade, ak mám živnosť na Slovensku, pracujem v španielskej firme a na faktúre daň nie je odvedená. Aj vtedy to bude vyňatím? Vopred ďakujem
    Nechápem zadanie - máš slovenskú živnosť , poskytuješ ako živnostník službu pre španielsku firmu ?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Tiež som len čítala medzi riadkami, neviem, či správne, že je živnostník so slovenským ŽL, služby poskytuje v ŠK.

    majusina je offline (nepripojený) majusina

    majusina
    Áno, manžel má slovenskú živnosť a pracuje v Španielsku, pre španielsku firmu. Štyri mesiace mal odpracované ako ich zamestnanec, takže tie peniaze mal zdanené, ale v lete si urobil živnosť na Slovensku a tri mesiace odpracoval ako živnostník v Španielsku a tieto výplaty nemá zdanené. Neodrobil tam 183 dní.
    Naposledy upravil majusina : 24.02.10 at 12:51

    Španielsko - vyňatie alebo zápočet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.