Zavrieť

Porady

ZP - dovolenka z roku 2008

Moze sa podla ZP prenasat dovolenka z roku 2008 do r. 2010?? Alebo sa preplatit alebo o nu zamestnanec prichádza??

Dakujem
Naposledy upravil Babulica : 24.02.10 at 10:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    Prosim chapem to spravne, ze ked ma niekto dovolenku z roku 2008 15 dni, tak ja mu mozem preplatit len 5 dni a ostatne sa mu strhne??

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Babulica Pozri príspevok
    Prosim chapem to spravne, ze ked ma niekto dovolenku z roku 2008 15 dni, tak ja mu mozem preplatit len 5 dni a ostatne sa mu strhne??
    §116 ZP
    (1) Zamestnancovi patrí za vyčerpanú dovolenku náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

    (2) Za časť dovolenky, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery dovolenky, ktorú zamestnanec nemohol vyčerpať ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

    (3) Za nevyčerpané štyri týždne základnej výmery dovolenky nemôže byť zamestnancovi vyplatená náhrada mzdy, s výnimkou, ak si túto dovolenku nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.
    Dovolenku z roku 2008 mal zamestnanec vyčerpať do konca roku 2009. Ak ju nevyčerpal, tak mu prepadla.

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    rodina1 Pozri príspevok
    §116 ZP
    (1) Zamestnancovi patrí za vyčerpanú dovolenku náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

    (2) Za časť dovolenky, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery dovolenky, ktorú zamestnanec nemohol vyčerpať ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

    (3) Za nevyčerpané štyri týždne základnej výmery dovolenky nemôže byť zamestnancovi vyplatená náhrada mzdy, s výnimkou, ak si túto dovolenku nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.
    Dovolenku z roku 2008 mal zamestnanec vyčerpať do konca roku 2009. Ak ju nevyčerpal, tak mu prepadla.
    A ak mal v roku 2008 nárok na 25 dni dovolenky, do r. 2009 si prenasal 15 cize 15+25=40, za rok 2009 minul len 10 dni dovolenky tak sa mu tych 5 dni preplati? ze?? lebo mal nad 4 týždne???

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    Andyke Pozri príspevok
    Áno, tých 5 dní sa malo preplatiť vo výplate za 12/2009
    Dakujem este jedna otazka ked som mu tak neurobila mozem v januarovej??

    ZP - dovolenka z roku 2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.