Zavrieť

Porady

MATERSKÁ

Dobrý deň, prosím Vás o radu :

od 1.9.2002 do 31.12.2007 som pracovala u prvého zamestnávateľa, dala som výpoveď a od 1.1.2008 nastúpila do druhej firmy, ktorá skrachovala a prac.pomer so mnou ukončili 31.7.2009.
Od vtedy som nezamestnaná - t.j. už siedmy mesiac som evidovaná na úrade práce. Rozmýšľam o materskej, počíta sa do tých 270 dní -dva roky pred pôrodom aj platenie zdravotného z úradu práce??? dokedy by som musela otehotnieť aby som spĺňala podmienky na materskú?
vopred ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katty22 je offline (nepripojený) katty22

    katty22
    aby si mala nárok na MD, musíš byť poistená 270 dní pred pôrodom nemocensky, zdravotné poistenie je niečo iné. takže neráta. Pomôcť by mohlo dobrovoľné nemocenské poistenie-DNP. a o tom sa tu už píše v téme materské 2010....

    bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

    bambino87
    dobry den, mohli by ste mi poradit? od 1.3.2010 idem na TPP, kde mi bude zamestnavatel odvadaz odvody z minima. planujem dieta a preto by som si chcela nejako zvysit matersku. keby som si doplacala 270 dni nemocenske poistenie z maxima pomohlo by mi to? u nas na SP su totiz take ochotne pani, ktore vam nic nepovedia, ani neporadia.... jedine co mi dali je registracny list pre FO, aby som sa prihlasila a vyplnila si ho + mam napisat v odstavci 11 vymeriavaci zaklad NP, len neviem aku ciastku tam mam napisat

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    bambino87 Pozri príspevok
    dobry den, mohli by ste mi poradit? od 1.3.2010 idem na TPP, kde mi bude zamestnavatel odvadaz odvody z minima. planujem dieta a preto by som si chcela nejako zvysit matersku. keby som si doplacala 270 dni nemocenske poistenie z maxima pomohlo by mi to? u nas na SP su totiz take ochotne pani, ktore vam nic nepovedia, ani neporadia.... jedine co mi dali je registracny list pre FO, aby som sa prihlasila a vyplnila si ho + mam napisat v odstavci 11 vymeriavaci zaklad NP, len neviem aku ciastku tam mam napisat
    Ak chceš maximum tak v odst. 11 napíš do VZ NP čiastku ktorá bude rozdielom 1084,55 € a tvojej hrubej mzdy v zamestnaní.

    bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

    bambino87
    takze pokial mam teraz minimalnu mzdu tak do odst. 11 VZ NP napisem 776,85 a z toho budem SP odvadzat 4,4%, co je 34.1814? dobre tomu rozumiem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.