Zavrieť

Porady

prenájom auta z českej republiky od fyzickej osoby

Ahojte Poraďáci,

trápim sa s jednou situáciou. Naša slovenská firma si prenajala na základe zmluvy o prenájme osobný automobil na celý rok 2010 od jedného českého človiečika, ktorému každý mesiac platí nájomné formou pokladničných bločkov.
Moja otázka znie: Mám to riešiť ako samozdanenie? Zabudla som napísať malý detail, naša firma je plátcom DPH.
Je to dosť súrne, lebo som to zistila až teraz a zajtra je termín DPH.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    No ten český človiečik sa asi bude musieť registrovať v ČR a to ešte pred dodaním služby, v ČR musia mať tiež obdobu nášho §7a.2 a keďže je to prenájom nad 30 dní tak spadá podľa mňa pod §15.1. /teda píšem to z pohľadu keby to bolo naopak teda slovenský človiečik prenajímal auto do ČR,
    lebo nemám po ruke český DPH ale princíp by mal byť v celej EÚ rovnaký. No a potom to bude pre Teba klasické samozdanenie.

    macicka je offline (nepripojený) macicka

    macicka
    dakujem za odpoved, predpokladam vsak, ze ten cesky obcan ani netusi, ze nieco taketo mal urobit a tak nema ziadne IC DPH. takze idem to urychlene riesit z konatelmi.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    § 3
    Zdaniteľná osoba



    (1) Zdaniteľnou osobou je každá osoba, ktorá vykonáva nezávisle akúkoľvek ekonomickú činnosť podľa odseku 2 bez ohľadu na účel alebo výsledky tejto činnosti.

    (2) Ekonomickou činnosťou (ďalej len podnikanie ) sa rozumie každá činnosť, z ktorej sa dosahuje príjem a ktorá zahŕňa činnosť výrobcov, obchodníkov a dodávateľov služieb vrátane ťažobnej, stavebnej a poľnohospodárskej činnosti, činnosť vykonávanú ako slobodné povolanie podľa osobitných predpisov, 1) duševnú tvorivú činnosť a športovú činnosť. Za podnikanie sa považuje aj využívanie hmotného majetku a nehmotného majetku na účel dosahovania príjmu z tohto majetku;ak je majetok v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov, považuje sa jeho využívanie na účel dosahovania príjmu za podnikanie v rovnakom pomere u každého z manželov, ak sa manželia nedohodnú inak.

    prenájom auta z českej republiky od fyzickej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.