Zavrieť

Porady

Stravné lístky zamestnancov - súhrn

Už tretí deň surfujem po internete a veľa som sa dočítala ohľadom stravných lístkov pre zamestnancov. Aj tu na porade je veľa príspevkov zaoberajúcich sa touto témou. Urobila som si taký základný súhrn a bola by som vďačná, ak by ste mi ho odobrili a snáď pomôže tiež nejakému začiatočníkovi.:

Od 1.4.2009 pri pracovnej dobe 5 - 12 hod má zamestnanec nárok na stravné lístky min 75% z hodnoty stravného pri služobnej ceste, to je 3,60 € a z toho 75% je 2,70 €.
Z toho vyplýva, že maximálna hodnota stravného lístka je 3,6 € a minimálna hodnota je 2,7 €. Zamestnávateľ prispieva max 1,98 €.

Ak od 1.3. zamestnanec nastúpi do zamestania, čo i len na 6 hod denne, je dobré uzatvoriť Dohodu o zrážke zo mzdy. Na začiatku marca (najlepšie už dnes, keďže 1.marca je v pondelok) sa objednajú str. lístky. Marec má 23 dní, tak sa objedná 23 ks str. lístkov. Na konci marca - keď sa budú objednávať str. lístky na apríl, sa urobí vyúčtovanie (na tento účel som si pripravila tabulku), ak zamestnanec neodpracoval všetkých 23 dní, o to dostane menej lístkov na apríl!

Keď príde faktúra za stravné lístky:
23 * 3,60 = 82,80€ hodnota stravných lístkov 213/321
za dopravu, služby sprostredkovateľovi str. lístkov 518/321

V apríli, keď sa budú spracovávať mzdy za marec:
predpis zamestnávateľa (55% z hodnoty str. lístka) = 45,54€ 527/213
ak s bude hodnota strhávať zo mzdy (45%) = 37,26€ 331/213
ak zaplatí do pokladne a nestrhne sa mu to zo mzdy 37,26€ 335/213 a 211/335.
Týmto sa vynuluje 213 aj 335.

Budem rada a vďačná, ak ma opravíte alebo doplníte.
Naposledy upravil Dav : 26.02.10 at 05:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Stravné lístky zamestnancov - súhrn

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.