Zavrieť

Porady

DPH versus tiežúčtovníci Porady

Ospravedlňujem sa verejne všetkým tiežúčtovníkom na našej Porade. Tým, čo sedia na slovenských daňových úradoch nesiahajú ani po členky. Tiežúčtovníci a tiežekonómovia dovolili šlohnúť milióny EUR na DPH naším drahým spoluobčanom, a riaditeľ DÚ v BB sa na kamery vyjadruje akoby sa nič nestalo a pán minister financií sa tiež nečerveňá... Hlavy nepadajú.... a ani nebudú....
Prepáčte mi tiežúčtovníci, ste len slabý harmanček oproti drahoplateným daňovým tiežúradníkom z našich daní.......Nech žije slovenská ekonomika a jej odborníci.......vďaka čomu som si mohla konečne zadať prvú tému. Historické okamihy zažívame na dennom poriadku. Len tak ďalej, voľby sú pred dverami.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Je to divadielko pre "obyčajných" občanov. Veď už sa volebnieva, a potrebujú vykázať, že akí sú úžasní v boji proti podvodom, korupcii....... Naháňajú si hlasy do volieb.
    Prečo to neurobili pred rokom, alebo ešte skôr? Preto lebo do tohtoročných voľbách sa na to zabudne. A toto je pre nich červený bodík...
    Zoli, ale na Porade nie sme celkom obyčajní, sme trošku ekonomicky mysliaci. U mňa vždy bola DPH - premenovaná - daň preosiata hovniválmi. Ty vieš rovnako ako ja, že pri takých sumách nadmerných odpočtov sa zvyknú robiť miestne zisťovania. A nerobia sa. Aj tá najblbšia teta na DÚ pri predkladaní daňových hlásení musela pochopiť, že je už zošrotované celé Slovensko, vrátane susedných krajín. A žiadne divadielko by sa nekonalo, keby nás neupozornili odborníci zo zahraničia, kam sme fiktívny šrot vyviezli. A naša polícia sa hrdí pred kamerami. Lebo jej práve podhodili zlodeja. Inak by do volieb a ani po voľbách necekli. Lebo dojná krava ešte nezdochla, a kamarát taky rád.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    mňa by strašne zaujímalo, ako sa niečo takéto môže stať bez účinnosti daňových úradníkov.
    obzvlášť, ke´d v roku 2007 ohlasovali najväčší daňový podvod v hostorii slovenska a tiež súvisel s rovnakými záležitosťami.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mohli by ste sem hodiť aj nejaký link? Aby som bol v obraze.... Ďakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vďaka.

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    No tak ja si myslím, že niečo takéto bez zázemia na daň. úradoch nie je možné. V zmysle pokynov, ktoré dostávajú sú povinní pri opakovaných nadmerných odpočtoch vykonávať kontroly oprávnenosti. Alebo je to zázemie niekde vyššie?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Je to divadielko pre "obyčajných" občanov. Veď už sa volebnieva, a potrebujú vykázať, že akí sú úžasní v boji proti podvodom, korupcii....... Naháňajú si hlasy do volieb.
    Prečo to neurobili pred rokom, alebo ešte skôr? Preto lebo do tohtoročných voľbách sa na to zabudne. A toto je pre nich červený bodík...

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    No áno, ale tie peniaze budú chýbať nám všetkým či bude tá alebo tá vláda. Kto vráti tie peniaze? Ťažko - ťažko

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Naši vnuci.....

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Nemáš a nemáme šancu zistiť, ktoré a koľko peňazí sa rozkrádlo v tomto štáte. Môj názor je asi taký ako Zoliho. Idú voľby, tak sa vykrikuje. Táto kauza sa bude ťahať ako soplík a pochybujem, že budú padať aj hlavy. Viď napr. Majský, sedí si v teple, dovolenkuje, deti sa maju fajn a vôbec ale úplne vôbec nič sa nedeje ani neudeje. No kto má prachy tak sa má aj dobre... Tak to je na Slovensku. No a tých pár ľudí ma toľko peňazí, že sa im fakt nič nestane. Takže si myslím, že úbohí účtovníci a ekonómovia, čo dennodenne sedia za papiermi a trápia sa, aby všetko bolo v súlade so zákonom, nespia celkom v poriadku, lebo aj v snoch účtujú a zároveň pochybujú či niekde nespravili nejakú chybu, mimochodom - za pár drobných € radšej pracujme, zbytočná naša debata...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.