Zavrieť

Porady

Náhrada za stierku??

Ahojte...chcela by som si sama dať do poriadku kuchyňu---strhnem tapety ,objavím panel-nie moc pekný a stierkovať neviemDá sa panel niečim"vylepšiť",aby sa nemusel stierkovať,ani tapetovať znova?Existuje niečo ,čo začistí tie dierky a iné chybičky??Najradšej by som to potom len olíčila a " A JE TO"
jedna čerstvo rozvedená suseda panel len olíčila a je to otrasné
Ak viete,poradte prosím-dakujem
Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Čo nevieš , stierkovať ???

Je to to isté ako keď natieraš chlieb maslom.

Akurát miesto nožíka držíš v ruke špachtľu a miesto masla ,je šparovacia hmota na sadrokarton.

Ja som používal PROFIMIX , je to hotová hmota pracuje sa z ňou fantasticky!

Pozatieraj všetky dierky a počkaj kým nevyschne,ak sú ešte priehlbeniny znova zatiahni špachtľou max v hrúbke 2 mm !

Na druhý deň prebrúsiš tzv.diamantovou mriežkou, to už nejde tak fantasticky a veľa sa pri tom praši, ale dá sa .

Večer nasvieť stenu krížom cez uhlopriečku a uvidíš nové priehlbeniny,znova zatiahni šparovacou hmotou nanesenou na špachtli do stratena a opakuj celý postup.

Potom zotri alebo povysávaj zo steny prach a možeš maĺovať.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

Laco-monter Pozri príspevok
Čo nevieš , stierkovať ???

Je to to isté ako keď natieraš chlieb maslom.

Akurát miesto nožíka držíš v ruke špachtľu a miesto masla ,je šparovacia hmota na sadrokarton.

Ja som používal PROFIMIX , je to hotová hmota pracuje sa z ňou fantasticky!

Pozatieraj všetky dierky a počkaj kým nevyschne,ak sú ešte priehlbeniny znova zatiahni špachtľou max v hrúbke 2 mm !

Na druhý deň prebrúsiš tzv.diamantovou mriežkou, to už nejde tak fantasticky a veľa sa pri tom praši, ale dá sa .

Večer nasvieť stenu krížom cez uhlopriečku a uvidíš nové priehlbeniny,znova zatiahni šparovacou hmotou nanesenou na špachtli do stratena a opakuj celý postup.

Potom zotri alebo povysávaj zo steny prach a možeš maĺovať.
Jaj..si ma rozosmialčo ma chceš "doraziť"??
Mna skôr napadlo,či sa toto všetko nedá nejako obísť či neexistuje nejaký náter,možno hustejší,ktorým by sa to ako-tak vyrovnalo a potom rovno malovaloto by ma viac bavilo
Alebo na ten panel rovno natiahnuť niečo zrnité--bolo by to zaujímavé i splnilo účel snád
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

uno81 Pozri príspevok
Jaj..si ma rozosmialčo ma chceš "doraziť"??
Mna skôr napadlo,či sa toto všetko nedá nejako obísť či neexistuje nejaký náter,možno hustejší,ktorým by sa to ako-tak vyrovnalo a potom rovno malovaloto by ma viac bavilo
Alebo na ten panel rovno natiahnuť niečo zrnité--bolo by to zaujímavé i splnilo účel snád
Sú sposoby, ktoré TREBA použiť aby sa dosiahol určitý výsledok .

Zvislá stena sa dá vyrovnať len omietkov a stierkovaním.

To že sa ti nepáči stierkovanie,lebo pri ňom vzniká prach, je tvoj problém.

Mne je to jedno, nalep si na panel trebars korok, TY na to budeš musieť

SA POZERAŤ každý deń.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Praskliny a drobne diery je mozne opravit renovacnym tmelom. Dostat vo farboch lakoch, sypka zmes podobna sadre vo fialovej skatule (Henkel). Zamiesa sa s vodou a najlepsie sa nanasa na kusku molitanu. Ja som s nou vystierkoval vsetky popraskane povaly.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

Laco-monter Pozri príspevok
Sú sposoby, ktoré TREBA použiť aby sa dosiahol určitý výsledok .

Zvislá stena sa dá vyrovnať len omietkov a stierkovaním.

To že sa ti nepáči stierkovanie,lebo pri ňom vzniká prach, je tvoj problém.

Mne je to jedno, nalep si na panel trebars korok, TY na to budeš musieť

SA POZERAŤ každý deń.
Tak toto bola trošku drsná odpoved a pravdu povediac,takú som si nepýtala
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

vratnik Pozri príspevok
Praskliny a drobne diery je mozne opravit renovacnym tmelom. Dostat vo farboch lakoch, sypka zmes podobna sadre vo fialovej skatule (Henkel). Zamiesa sa s vodou a najlepsie sa nanasa na kusku molitanu. Ja som s nou vystierkoval vsetky popraskane povaly.
Toto už znie lepšie
Mám len malú kuchynku a väčšina stien aj tak bude niečim "zahádzaná",takže chcem si to let tak polepiť zatiaľ

Takže sa to len podla návodu zamieša s vodou a môžem to naniesť na celú stenu?? V jednej vrstve a potom nič,len malovať?
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

uno81 Pozri príspevok
Toto už znie lepšie
Mám len malú kuchynku a väčšina stien aj tak bude niečim "zahádzaná",takže chcem si to let tak polepiť zatiaľ

Takže sa to len podla návodu zamieša s vodou a môžem to naniesť na celú stenu?? V jednej vrstve a potom nič,len malovať?
treba ak sa to bude prebrusovať povysávať steny od prachu a pred malovaním napenetrovať.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

radek666 Pozri príspevok
treba ak sa to bude prebrusovať povysávať steny od prachu a pred malovaním napenetrovať.
Jaj chlapci--ja budem múdra
Nie,že "ak sa to bude prebrusovať"...Ako a čím najlepšie to mám potom prebrúsiť? A penetrovať?


začínam mať pocit,že ked si niekoho zavolám a vystierkuje mi to,ešte aj ušetrím..
Ale času mám dosť a rada sa zas niečomu naučím..ked už si viem vdaka porade počíťač dať celý do poriadku,tak aj toto zvládnem
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

uno81 Pozri príspevok
Jaj chlapci--ja budem múdra
Nie,že "ak sa to bude prebrusovať"...Ako a čím najlepšie to mám potom prebrúsiť? A penetrovať?


začínam mať pocit,že ked si niekoho zavolám a vystierkuje mi to,ešte aj ušetrím..
Ale času mám dosť a rada sa zas niečomu naučím..ked už si viem vdaka porade počíťač dať celý do poriadku,tak aj toto zvládnem
Prebrúsiť sa to dá buď takou brusnou hubkou (niečo ako hubka na riad len je na nej nanesená brusná vrstva) alebo brusnou sieťkou ktorá sa pripevňuje na taký držiak neviem ako ho nazvať. Penetrovať bezfarebným penetrákom. Všetko sa dá dostať vo farby-laky.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Penetracny nater sa zvycajne riedi 1:1 mozno by vam postacilo litrove balenie, stoji okolo 3 eura. Ja som stenu predtym nepenetroval, ale penetraciou sa nic nepokazi. Poobede vam napisem presny nazov stierky.
1 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

uno81 Pozri príspevok
Tak toto bola trošku drsná odpoved a pravdu povediac,takú som si nepýtala
To bola ARGUMENTÁCIA.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

radek666 Pozri príspevok
Prebrúsiť sa to dá buď takou brusnou hubkou (niečo ako hubka na riad len je na nej nanesená brusná vrstva) alebo brusnou sieťkou ktorá sa pripevňuje na taký držiak neviem ako ho nazvať. Penetrovať bezfarebným penetrákom. Všetko sa dá dostať vo farby-laky.
Toto sú super rady pre mna--fakt som moc vdačná
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

vratnik Pozri príspevok
Penetracny nater sa zvycajne riedi 1:1 mozno by vam postacilo litrove balenie, stoji okolo 3 eura. Ja som stenu predtym nepenetroval, ale penetraciou sa nic nepokazi. Poobede vam napisem presny nazov stierky.
Super- vďaka za každú radu
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

uno81 Pozri príspevok
Toto sú super rady pre mna--fakt som moc vdačná
Hlavne ,že ja som Ti radil to isté ....

A mňa si zatratila.

Keď niekto premýšľa nie tým,čo má v hlave, potom je celý svet skreslený, však ?
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

Laco-monter Pozri príspevok
Hlavne ,že ja som Ti radil to isté ....

A mňa si zatratila.

Keď niekto premýšľa nie tým,čo má v hlave, potom je celý svet skreslený, však ?
Ked je niekto nie moc príjemný-podobne ako Ty a nerozmýšla pri tom vôbec,ťažko je za niečo dakovať

Nechaj tak Lacko,nemám náladu sa s Tebou hádať-príjemnejšie mi je diskutovať s ľudmi,čo sú ústretoví a zbytočne nemudrujú---vid tí ľudia vyššie
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Skúsim poradiť na tú náhradu stierky. Ak si nalepíš na panel sklovláknité tapety, ktoré majú plastický vzor, stena bude dýchať cez póry tapety, namaľuješ si ako chceš a vytmelíš len veľké diery.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

lapejko Pozri príspevok
Skúsim poradiť na tú náhradu stierky. Ak si nalepíš na panel sklovláknité tapety, ktoré majú plastický vzor, stena bude dýchať cez póry tapety, namaľuješ si ako chceš a vytmelíš len veľké diery.

hmm--a to sú aké??lebo ak tam mám dať tapetu,tak to ani nič tmeliť nemusím..skúsim si to vyhľadať niekde na nete...
Tapetovať sa mi moc nechce a ja tak už musím tieto staré postrhať..je ich tam hoodne samozrejme dakujem za námet
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

toto som o nich našla:

Sklotextilné tapety sú dekoračné tkaniny. S nenáročnou prípravou môžu byť aplikované na každý savý povrch steny, omietky, drevotriesky, dvere, nábytok a na iné interiérové plochy.
Tapeta je hygienicky nezávadná, odolná proti pôsobeniu vody a dezinfekčným prostriedkom, teda je použiteľná aj na sanitárne účely (napr. nemocnice, kúpeľne). Okrem dekoratívného efektu, sklotextilná tapeta ponúka aj zlepšenie mechanickej ochrany stien. Obzvlásť vhodné sú pre silne namáhané vnútorné plochy, ochraňujú povrch stien svojou štruktúrou, prekrývajú a fixujú praskliny (v štruktúre) stien. Podľa použitej povrchovej úpravy sú oteruvzdorné, umývateľné, umožnujú Vašim stenám dýchať, sú vysoko priedušné. Oproti tradičným umelohmotným a papierovým tapetám zamedzujú tvoreniu pliesni a húb, výrázne zlepšujú protipožiarnu odolnosť celého systému. Tapety i v západnej Európe doporučované pre hotely, nemocnice a spoločenské budovy a pre svoju veľmi peknú textúru vyniknú aj v obytných priestoroch domácnosti. Tapety sú vhodné do prostredia pre astmatikov, pretože použitý materiál neumožňuje vytvoriť živnú pôdu pre pliesne, roztoče a baktérie.
Súvisiaci sortiment:
Podkladové tapety
Sklovláknité tapety
Samolepiace bordúry
Sklovláknité tapety:
sa netrhajú
sú antibakteriálne
sú umyvateľné
sú ekologické
sú recyklovateľné
sú odolné voči roztočom
sú odolné proti pliesni
sú nehorlavé
a predávajú sa na celom svete
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

uno81 Pozri príspevok
hmm--a to sú aké??lebo ak tam mám dať tapetu,tak to ani nič tmeliť nemusím..skúsim si to vyhľadať niekde na nete...
Tapetovať sa mi moc nechce a ja tak už musím tieto staré postrhať..je ich tam hoodne samozrejme dakujem za námet

NIE, tebe sa nechce NIČ,

len sedieť a ČAKAŤ, kým to za teba spraví niekto INÝ .
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

Laco-monter Pozri príspevok
NIE, tebe sa nechce NIČ,

len sedieť a ČAKAŤ, kým to za teba spraví niekto INÝ .
A Ty si čo za pacienta????nepomýlil si si to tu..ved si skoč na "buzerovať.sk"

Budem ti vdačná,ak si svoje depresie budeš odbúravať v inej téme--ak nemáš čo poradiť,tak stále nekomentuj a neurážaj--už si trapný
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať