Zavrieť

Porady

Náhrada za stierku??

Ahojte...chcela by som si sama dať do poriadku kuchyňu---strhnem tapety ,objavím panel-nie moc pekný a stierkovať neviemDá sa panel niečim"vylepšiť",aby sa nemusel stierkovať,ani tapetovať znova?Existuje niečo ,čo začistí tie dierky a iné chybičky??Najradšej by som to potom len olíčila a " A JE TO"
jedna čerstvo rozvedená suseda panel len olíčila a je to otrasné
Ak viete,poradte prosím-dakujem
Usporiadat
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

Laco-monter Pozri príspevok
Sú sposoby, ktoré TREBA použiť aby sa dosiahol určitý výsledok .

Zvislá stena sa dá vyrovnať len omietkov a stierkovaním.

To že sa ti nepáči stierkovanie,lebo pri ňom vzniká prach, je tvoj problém.

Mne je to jedno, nalep si na panel trebars korok, TY na to budeš musieť

SA POZERAŤ každý deń.
len omietkou a stierkovanim?....ale snad nie.......a co tak sadrokarton namiesto omietky?co ty na to?
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

tiger111 Pozri príspevok
len omietkou a stierkovanim?....ale snad nie.......a co tak sadrokarton namiesto omietky?co ty na to?


Tiež som si myslela,že je aj daľšie riešenie--a ako vidím,radiť sa dá aj bez ironie a nadradenostidakujem tiger!
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

uno81 Pozri príspevok
Tiež som si myslela,že je aj daľšie riešenie--........
Ja som si takto vykrašlila WC, môžeš skúsiť aj to, je to ľahučké riešenie a nemusíš nič oškrabovať,brusiť, penetrovať...len za vrecko cca 4x4m /už neviem presne/ dáš tak 23 euráčov

robila som to na také isté, len po 10tich rokoch...viď obr.č.3

vzorkovník napr. tu:http://www.colortap.cz/vzory-colortapu.php
Naposledy upravil Halli : 03.03.10 at 12:43
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

slavica Pozri príspevok
Ja som si takto vykrašlila WC, môžeš skúsiť aj to, je to ľahučké riešenie a nemusíš nič oškrabovať,brusiť, penetrovať...len za vrecko cca 4x4m /už neviem presne/ dáš tak 23 euráčov

robila som to na také isté, len po 10tich rokoch...viď obr.č.3

vzorkovník napr. tu:http://www.colortap.cz/vzory-colortapu.php

Slávka,tak toto je SUPER!!! Fakt si ma potešilavôbec som o tom nepočula vyzerá to úžasne!
Aj si to objednávala cez ich stránku?píšu tam síce,že posielajú zdarma na dobierku,ale neviem či aj do SR....kde si to Ty kupovala??
Je to super spôsob nanášania a prípadná oprava by bola "malina"--a hlavne žiadne brúsenieto my najviac vadilo pri iných spôsoboch,pretože tu nechcem prášiť pri dieťati A klasicky tapetovať sa mi fakt nechce-vždy sme tu mali tapety a mám ich už dosťA hlavne vylepšiť takto menšie priestory ako kuchynka,kúpelka atd bude supééérLen to zohnať..
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

uno81 Pozri príspevok
Slávka,tak toto je SUPER!!! Fakt si ma potešilavôbec som o tom nepočula vyzerá to úžasne!
Aj si to objednávala cez ich stránku?píšu tam síce,že posielajú zdarma na dobierku,ale neviem či aj do SR....kde si to Ty kupovala??
Je to super spôsob nanášania a prípadná oprava by bola "malina"--a hlavne žiadne brúsenieto my najviac vadilo pri iných spôsoboch,pretože tu nechcem prášiť pri dieťati A klasicky tapetovať sa mi fakt nechce-vždy sme tu mali tapety a mám ich už dosťA hlavne vylepšiť takto menšie priestory ako kuchynka,kúpelka atd bude supééérLen to zohnať..

Uno, žiadny problém, kúpiš to v Hornbachu, Baumaxe, Merkury v TN -len tam je to na objednávku, ak vydržíš 4 týždne...ale lepšie vo väčších mestách. Ja som to kupila v Blave hneď, ale bol dosť slabý výber, ale mne sa trafili , a vlastne som sa ani nepýtala preto na iné...
Uvidíš, že sa to nanáša perfektne, nezabudni si kúpiť k tomu valček...ja som to robila pred rokmi so stierkou na koláče, vtedy neboli také špeci valčeky, teraz je to malina . Zamiešaš s teplou vodou, necháš postáť cca 40 min a môžeš rozotierať /ako ozaj koláč/. Ja mám s tým veľmi dobré skúsenosti, mám to tam kde nemám obkladačky a pár zrkadielok v tvare obkladu/ešte musím začistiť okraje/, je to príjemné, zvukovo izolačné, keď sa nechtiac zničí stačí postriekať s vodou zoškrabať a naniesť novú vrstvu...mne to prvé ale vydržalo viac ako 10 rokov...keď to zaschne je to pevné ...takže môžeš bežať do Hornbachu a miesiť cesto ....potom odfoť a daj sem nech vidíme

Dávaj to ale tam, kde to nepríde priamo do kontaktu s vodou, lebo sa to na napučí a opadá. Ja to chcem dať ešte na jednu stenu v predsieni.
Naposledy upravil Halli : 04.03.10 at 08:35
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

slavica Pozri príspevok
Uno, žiadny problém, kúpiš to v Hornbachu, Baumaxe, Merkury v TN -len tam je to na objednávku, ak vydržíš 4 týždne...ale lepšie vo väčších mestách. Ja som to kupila v Blave hneď, ale bol dosť slabý výber, ale mne sa trafili , a vlastne som sa ani nepýtala preto na iné...
Uvidíš, že sa to nanáša perfektne, nezabudni si kúpiť k tomu valček...ja som to robila pred rokmi so stierkou na koláče, vtedy neboli také špeci valčeky, teraz je to malina . Zamiešaš s teplou vodou, necháš postáť cca 40 min a môžeš rozotierať /ako ozaj koláč/. Ja mám s tým veľmi dobré skúsenosti, mám to tam kde nemám obkladačky a pár zrkadielok v tvare obkladu/ešte musím začistiť okraje/, je to príjemné, zvukovo izolačné, keď sa nechtiac zničí stačí postriekať s vodou zoškrabať a naniesť novú vrstvu...mne to prvé ale vydržalo viac ako 10 rokov...keď to zaschne je to pevné ...takže môžeš bežať do Hornbachu a miesiť cesto ....potom odfoť a daj sem nech vidíme

Dávaj to ale tam, kde to nepríde priamo do kontaktu s vodou, lebo sa to na napučí a opadá. Ja to chcem dať ešte na jednu stenu v predsieni.
Slávka..včera som to študovala snád všadetakže ma napadlo,že do kúpeľky okolo vane zjavne nie Našla som tu na nete aj iné značky::FibreDecor".."Ledecor" a "Symlitex"..ten vychádzal nejakých 19€ za kg..mrknem ešte teda priamo v obchodoch...ale to až po Veľkej noci,nech malému narodky a šibačku nekazím A hlavne mienim ešte vyhodiť jednu zárubňu a vymurovať to do polovičky,takže až potom by som tam šupla túto"tekutinku" A do kúpeľky by si teda čo radila,poprípade ostatní?niečo podobne pekné a nenáročné,čo si spravím aj sama?dakujéém J.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

uno81 Pozri príspevok
Slávka..včera som to študovala snád všadetakže ma napadlo,že do kúpeľky okolo vane zjavne nie Našla som tu na nete aj iné značky::FibreDecor".."Ledecor" a "Symlitex"..ten vychádzal nejakých 19€ za kg..mrknem ešte teda priamo v obchodoch...ale to až po Veľkej noci,nech malému narodky a šibačku nekazím A hlavne mienim ešte vyhodiť jednu zárubňu a vymurovať to do polovičky,takže až potom by som tam šupla túto"tekutinku" A do kúpeľky by si teda čo radila,poprípade ostatní?niečo podobne pekné a nenáročné,čo si spravím aj sama?dakujéém J.

No s kúpelňou je to horšie, lebo tam sú ozaj najpraktickejšie obklady. Už len z dôvodu čistenia ale teraz stačí kuknuť do Pardónu a máš tam kopec zručných chlapcov /ak nemáš takého doma / a tí ti to urobia v pohode, obklady sú pomerne lacné a pekné. Neviem či máš murované jadro, alebo chceš len oblepiť umakart... Na to by šli ešte nejaké umývateľné tapety, ale to je len dočasné riešenie
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Uno81
- vynovenie kúpelne - vytvor tému (alebo OŽIV MŔTVU ...).

- náhrada stierky - aj ja sa strojím prerobiť jednu stenu, ale predstavujem si to ako napodobneninu obkladu (akože nepravidelného pieskovca, alebo tehly)
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

slavica Pozri príspevok
No s kúpelňou je to horšie, lebo tam sú ozaj najpraktickejšie obklady. Už len z dôvodu čistenia ale teraz stačí kuknuť do Pardónu a máš tam kopec zručných chlapcov /ak nemáš takého doma / a tí ti to urobia v pohode, obklady sú pomerne lacné a pekné. Neviem či máš murované jadro, alebo chceš len oblepiť umakart... Na to by šli ešte nejaké umývateľné tapety, ale to je len dočasné riešenie
Slávka,nemám to ešte murované,preto to chcem len tak "polepiť" zatiaľ,takže ak by mal obklad stáť viac,ako niečo iné,je tam potom zbytočný nateraz Ale spravím najprv tú kuchynu a potom skočím do témy kúpelňa,aby som ozaj nebola ako "a je to!"
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

inajana Pozri príspevok
Uno81
- vynovenie kúpelne - vytvor tému (alebo OŽIV MŔTVU ...).

- náhrada stierky - aj ja sa strojím prerobiť jednu stenu, ale predstavujem si to ako napodobneninu obkladu (akože nepravidelného pieskovca, alebo tehly)
To neznie zle a čo s tým ideš robiť??daj inšpiráciu
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

- stenu som natrela riedkym klébrom + duvilax na penetráciu
- do KVK stierky som zamiešala žltú vodou ried. farbu
- vodováhou som si naznačila približne rady
- pomocou hladkého hobla a kelni - som *odvrchu* tvarovala "obklad"
- keď trochu stierka vyschla - upravila rukou a zahladila (nie 100%-ne!!!) hoblom - hlavne hrany
- nakoniec som dotieňovala bielou farbou na hubke najvypuklejšie miesta
- spotreba 12 kg stierky na 1,5mx2,5m

- žiadanú farbu som neuhádla - po vyschnutí je namiesto žltej taká slabo-olivová (asi to bude tým, že KVK je trošku tmavšia)
- stierka je nanesená cca v 1cm hrúbke ... reálnejší vzhľad by si žiadal hrubšiu vrstvu
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
3  detail-a.jpg  
3 detail-b.jpg  

1/1
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

uno81 Pozri príspevok
Jaj chlapci--ja budem múdra
Nie,že "ak sa to bude prebrusovať"...Ako a čím najlepšie to mám potom prebrúsiť? A penetrovať?


začínam mať pocit,že ked si niekoho zavolám a vystierkuje mi to,ešte aj ušetrím..
Ale času mám dosť a rada sa zas niečomu naučím..ked už si viem vdaka porade počíťač dať celý do poriadku,tak aj toto zvládnem
uno 81, niekoho si zavolať, tak to je dobrý nápad. Ja som mala podobné steny a tiež som si zavolala "obyčajného murára", a natiahol mi úplne tenučkú drsnú (nebrúsenú) stierku (žiaden prach) a bolo, na to som hodila maľovku a bolo......mala som iba jedinú požiadavku, aby sa tá stierka nemusela brúsiť, okrem toho sa mi tá drsná páči viac. Drž sa
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

inajana Pozri príspevok
- stenu som natrela riedkym klébrom + duvilax na penetráciu
- do KVK stierky som zamiešala žltú vodou ried. farbu
- vodováhou som si naznačila približne rady
- pomocou hladkého hobla a kelni - som *odvrchu* tvarovala "obklad"
- keď trochu stierka vyschla - upravila rukou a zahladila (nie 100%-ne!!!) hoblom - hlavne hrany
- nakoniec som dotieňovala bielou farbou na hubke najvypuklejšie miesta
- spotreba 12 kg stierky na 1,5mx2,5m

- žiadanú farbu som neuhádla - po vyschnutí je namiesto žltej taká slabo-olivová (asi to bude tým, že KVK je trošku tmavšia)
- stierka je nanesená cca v 1cm hrúbke ... reálnejší vzhľad by si žiadal hrubšiu vrstvu


nóóó, si si mákla, pekné dielo ...a to kde je v akej miestnosti?
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

inajana Pozri príspevok
- stenu som natrela riedkym klébrom + duvilax na penetráciu
- do KVK stierky som zamiešala žltú vodou ried. farbu
- vodováhou som si naznačila približne rady
- pomocou hladkého hobla a kelni - som *odvrchu* tvarovala "obklad"
- keď trochu stierka vyschla - upravila rukou a zahladila (nie 100%-ne!!!) hoblom - hlavne hrany
- nakoniec som dotieňovala bielou farbou na hubke najvypuklejšie miesta
- spotreba 12 kg stierky na 1,5mx2,5m

- žiadanú farbu som neuhádla - po vyschnutí je namiesto žltej taká slabo-olivová (asi to bude tým, že KVK je trošku tmavšia)
- stierka je nanesená cca v 1cm hrúbke ... reálnejší vzhľad by si žiadal hrubšiu vrstvu
Tak suhlasím so Slávkou..si si ale riadne mákla
klubúk dolu,ale toto by ma už asi zabilo
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

mareko Pozri príspevok
uno 81, niekoho si zavolať, tak to je dobrý nápad. Ja som mala podobné steny a tiež som si zavolala "obyčajného murára", a natiahol mi úplne tenučkú drsnú (nebrúsenú) stierku (žiaden prach) a bolo, na to som hodila maľovku a bolo......mala som iba jedinú požiadavku, aby sa tá stierka nemusela brúsiť, okrem toho sa mi tá drsná páči viac. Drž sa
mareko,tak toto mi prečo ešte nik neporadil,že sa robí stierka aj bez brúsenia??Tie drsnejšie povrchy sa aj mne viac páčia..akurát susede prerába niekto byt,tak sa behnem spýtať,kedy môžu prísť..tapety si stiahnem aj sama,aj olíčim-stačí ked prídu a natiahnu to
Len je otázne,kolko pýtajú za matroš a robotuPretože ak ma to má stáť tolko ,ako tekutá tapeta,ktorá sa mi viac páči,tak to si radšej máknem sama
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Rozlišujeme stierku a štukovú omietku.Vyjde to cca rovnako práca+ material 2+1€.Ale platí to len v prípade že nieje nutné steny vyrovnávať.Hlavne u stierky je to problém.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

220870 Pozri príspevok
Rozlišujeme stierku a štukovú omietku.Vyjde to cca rovnako práca+ material 2+1€.Ale platí to len v prípade že nieje nutné steny vyrovnávať.Hlavne u stierky je to problém.
Takže to čo popisovala "kolegynka" vyššie je čo?? A 2+1€ to je približne začo..m2?
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

SLAVICA - vynovila som jednu stenu v obývačke

uno81 - ... najhorší bol ZAČIATOK - vôbec sa na svoj KONIEC nepodobal ...

220870 - šťuková omietka je OMIETKA s "rustikálnou štruktúrou" ?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Uno81, podľa toho, čo som si tu prečítala, pre teba je teraz najlepší ten Slávkin systém.
Ja mám Fibredekor v 3 miestnostiach, je to skvelá vec, rýchlo sa nanesie, je to čistá práca, stačí strhúť tapety a natrieť panel na bielo - kvôli svetlejšiemu vzhľadu naneseného "cesta".
Okrem toho, že je si môžeš vybrať z viacerých druhov, táto tapeta má aj veľmi dobré tepelne-izolačné vlastnosti.
Tie tvarované obklady sú pekné, no po čase sa tam určite usadí prach, ktorý sa prácne odstraňuje.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
štuková omietka je väčšinou vápenno cementová( sú aj sádrove) povrchová úprava povrchu stien.Pred 1989 najčastešia povrchová úprava stien.Momentálne asi najpoužívanejšia FEIN PUTZ od fa Baumit.Jemne zdrsnený povrch asi ako "šmirgel ".
Stierky sú takmer všetky zo sádry a sú hladké na dotyk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať