Zavrieť

Porady

daňové priznanie

Ahojte,

1.prosím Vás poraďte mi mám známeho, ktoré mu idem robiť DP, je živnostník, chcem mu uplatniť NČ na manželku, ale manželka za rok 2008 bola na predĺženej materskej a 9,10,11,12 mesiac robila na dohodu chcela by som vedieť aké potvrdenia potrebuje doložiť k DP a ešte pre kontrolu keď budem uplatňovať NČ na manželku tak musím odpočítať z NČ manželkin príjem?(NČ 4025,70€ -dohoda 874,05€)

2. ešte mám jednu otázku musí si manželka podať DP keď mala príjem na dohodu 874,05€?
Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

ak uplatňuješ NČ na manželku urobíš rozdiel NČ a príjmu z dohody a len ten rozdiel uplatníš

manželka si nemusí podať DP ak mala príjmy do polovice NČ čo je 2012,85 €, avšak ak nemala podpísané vyhlásenie na uplatnenie NČ, zrážali jej daň, tak by sa jej vrátila
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
pre účel odpočtu na manželku sa do jej prijmu započíta aj materský príspevok / rodičovský nie - to je štátna sociálna dávka
0 0
Jovana Jovana

Jovana je offline (nepripojený) Jovana

ak nemala podpísané vylásenie na uplatnenie NČ? ako to zistím je to spomenuté v potvrdení lebo tá daň tam je zrazená a môže si to ešte uplatniť, a má si to uplatniť u zamestnávateľa alebo si má podať samá DP a dá sa to ešte do konca marca.
0 0
Jovana Jovana

Jovana je offline (nepripojený) Jovana

prosím Vás poradí mi ešte niekto ako si môže uplatniť manželka viď v príspevku daň ktorá je bola zrazená aký je tam postup
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jovana Pozri príspevok
prosím Vás poradí mi ešte niekto ako si môže uplatniť manželka viď v príspevku daň ktorá je bola zrazená aký je tam postup
Podá DP typ A, uplatní si na seba celú NČ. Čo sa týka príjmov je rôzdiel, či mala príjmy materskú alebo RP.
0 0
Jovana Jovana

Jovana je offline (nepripojený) Jovana

dakujem za odpoveď, dotyčna bola na predlženej materskej a dostávala len RP, ešte mám dotaz keď si na seba uplatni celú NČ tak tým pádom manžel živnostník si už nemôže uplatniť na manželku NČ správne tomu rozumiem?
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

Jovana Pozri príspevok
dakujem za odpoveď, dotyčna bola na predlženej materskej a dostávala len RP, ešte mám dotaz keď si na seba uplatni celú NČ tak tým pádom manžel živnostník si už nemôže uplatniť na manželku NČ správne tomu rozumiem?
Keď si manželka uplatní na seba nezdaniteľnú časť, môže aj manžel na manželku. Sú to dva od seba nezávislé nároky.
0 0
Jovana Jovana

Jovana je offline (nepripojený) Jovana

takže to ide a aký tam je postup vypíše danove priznanie typu A a môže si to sama alebo to musí zamestnávateľ a môže to podať ešte teraz v marci?
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

Jovana Pozri príspevok
takže to ide a aký tam je postup vypíše danove priznanie typu A a môže si to sama alebo to musí zamestnávateľ a môže to podať ešte teraz v marci?
Podá DP typu A, nakoľko zamestnávateľa mohla požiadať do 15.2.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Jovana Pozri príspevok
takže to ide a aký tam je postup vypíše danove priznanie typu A a môže si to sama alebo to musí zamestnávateľ a môže to podať ešte teraz v marci?
ak boli príjmy len zo závislej činnosti, vypisuje DP typ A, ktoré podáva da daňový úrad v mieste trvalého bydliska do 31.3.2010

O RZD mal požiadať do 15.2.2010, ak nepožiadal už len podať DP
0 0
Jovana Jovana

Jovana je offline (nepripojený) Jovana

Keď sú v živnosti tieto nasledúce činnosti môžu sa uplatniť paušálne vydavky remeselnícke 60% pozerala som to aj medzi remeslami ale neviem si s tym rady.
Obchodná činnosť v rozsahu voľných živností

Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľných živností

Demolácie, zemné práce a prípravné práce pre stavbu

Omietkárske práce

Obkladanie stien a kladenie dlážkových krytín

Maliarske, natieračské a sklenárske práce

Montáž sadrokartónových priečok a podhľadov
0 0
galova.silvia galova.silvia

galova.silvia je offline (nepripojený) galova.silvia

podla mojho nazoru ano, su to remeselnicke prace, takze pausalne vydavky 60%
0 0
Jovana Jovana

Jovana je offline (nepripojený) Jovana

pridjú sa aj iní až to viem na 100%
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Jovana Pozri príspevok
Keď sú v živnosti tieto nasledúce činnosti môžu sa uplatniť paušálne vydavky remeselnícke 60% pozerala som to aj medzi remeslami ale neviem si s tym rady.
Obchodná činnosť v rozsahu voľných živností

Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľných živností

Demolácie, zemné práce a prípravné práce pre stavbu

Omietkárske práce

Obkladanie stien a kladenie dlážkových krytín

Maliarske, natieračské a sklenárske práce

Montáž sadrokartónových priečok a podhľadov

podľa mňa je dôležité, ktorú z týchto činností v roku 2009 SZČO vykonávala a čo presne fakturovala
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Jovana Pozri príspevok
Keď sú v živnosti tieto nasledúce činnosti môžu sa uplatniť paušálne vydavky remeselnícke 60% pozerala som to aj medzi remeslami ale neviem si s tym rady.
Obchodná činnosť v rozsahu voľných živností

Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľných živností

Demolácie, zemné práce a prípravné práce pre stavbu

Omietkárske práce

Obkladanie stien a kladenie dlážkových krytín

Maliarske, natieračské a sklenárske práce

Montáž sadrokartónových priečok a podhľadov
Pozri si Živnostenský zákon, prílohu č. 1 k zákonu č. 455/1991 Zb. ak vykonával v roku, obchodnú, alebo sprostredkovateľskú činnosť, to určite medzi remeselnými živnosťami nenájdeš, ale nezáleží na tom čo má v živnostenskom liste, ak vykonával iba remeselné činnosti tak si môže uplatniť 60% paušál
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Jovana Pozri príspevok
Keď sú v živnosti tieto nasledúce činnosti môžu sa uplatniť paušálne vydavky remeselnícke 60% pozerala som to aj medzi remeslami ale neviem si s tym rady.
Obchodná činnosť v rozsahu voľných živností

Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľných živností

Demolácie, zemné práce a prípravné práce pre stavbu

Omietkárske práce

Obkladanie stien a kladenie dlážkových krytín

Maliarske, natieračské a sklenárske práce

Montáž sadrokartónových priečok a podhľadov

v linku nájdeš zoznam remeselných živností. podľa mňa ani jedna z uvedených tam nepatrí, takže uplatníš 40% paušálne výdavky

http://www.porada.sk/t124301-vymedze...un-2009-a.html
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jovana Pozri príspevok
Keď sú v živnosti tieto nasledúce činnosti môžu sa uplatniť paušálne vydavky remeselnícke 60% pozerala som to aj medzi remeslami ale neviem si s tym rady.
Obchodná činnosť v rozsahu voľných živností

Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľných živností - voľná živnosť

Demolácie, zemné práce a prípravné práce pre stavbu - voľná živnosť

Omietkárske práce -keby bol predmet činnosti murárske práce tak 60% , inak 40%

Obkladanie stien a kladenie dlážkových krytín - voľná živnosť

Maliarske, natieračské a sklenárske práce - voľná živnosť

Montáž sadrokartónových priečok a podhľadov - voľná živnosť
http://www.porada.sk/t124301-vymedze...un-2009-a.html
http://www.porada.sk/t124299-zoznam-...un-2009-a.html
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
babi2 Pozri príspevok
Pozri si Živnostenský zákon, prílohu č. 1 k zákonu č. 455/1991 Zb. ak vykonával v roku, obchodnú, alebo sprostredkovateľskú činnosť, to určite medzi remeselnými živnosťami nenájdeš, ale nezáleží na tom čo má v živnostenskom liste, ak vykonával iba remeselné činnosti tak si môže uplatniť 60% paušál
Ani jeden z predmetov činnosti , nie je remeselnou činnosťou .Takže ja by som sa už tým ďalej netrápila a uplatnila 40%.
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

Poradaci! prvykrat robim DP typ A a potrebujem poradit.
zamestnanec bol od 1.1.-30.4. u nas zamestnany na dohodu a platil zrazk.dan.potom od 1.5. do 31.12. na hlavny pm. mzdu mal taku ze ma narok aj na zamest.premiu.
Ide mi o to ako vyplnim v dan.priznani uhrn prijmov. do r.32 dam len uhrn prijmov z hlavneho pomeru? a kde uvediem uhrn prijmov z ktoreho platil zrazk.dan? a danu zrazk.dan?
Prosim poradte, neviem sa z toho vysomarit.
dakujem za rady
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Maaaria Pozri príspevok
Poradaci! prvykrat robim DP typ A a potrebujem poradit.
zamestnanec bol od 1.1.-30.4. u nas zamestnany na dohodu a platil zrazk.dan.potom od 1.5. do 31.12. na hlavny pm. mzdu mal taku ze ma narok aj na zamest.premiu.
Ide mi o to ako vyplnim v dan.priznani uhrn prijmov. do r.32 dam len uhrn prijmov z hlavneho pomeru? a kde uvediem uhrn prijmov z ktoreho platil zrazk.dan? a danu zrazk.dan?
Prosim poradte, neviem sa z toho vysomarit.
dakujem za rady
zrátaš príjmy z dohody a hlavného prac. pomeru - sú to všetko príjmy zo závislej činnosti do riadku 32,

preddavky na daň sú v riadku č. 62 podľa § 35 a zrážková daň je v riadku č. 63 podľa § 43
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať