Zavrieť

Porady

Daň z príjmu - ukončenie SZČO

Ahojte. Prosím Vás o radu. V r. 2009 som ukončila SZČO. Posledné roky som podávala nulové daňové priznania, ale evidovala som pohľadávky vo výkaze majetku a záväzov. Ide o tieto pohľadávky:
1. - vymáham pohľadávku u exekútora, ktorý požiadal súd o zrušenie zastupovania vo veci, nakoľko sme sa nedohodli na platení ex. trov - so zrušením zastupovania som súhlasila ale súd sa ešte nevyjadril. Ide o vymáhanú pohľadávku od r. 1999, kde do dnešného dňa exekútor nevymohol ani halier a predbežné trovy budú pravdepodobne vyššie ako istina. Dlžník nemá žiadny majetok a má veľa ďalší dlhov aj voči ŠR.
2. - vymáhaná pohľadávka je od s.r.o. od r. 1999, ktorá je dávno v konkurze alebo už aj zrušila činnosť - teda ju nikdy neuvidím
3. - vymáhaná pohľadávka je od r. 1999 u exekútora - dlžník má majetok a moja pohľadávka je vyznačená na jeho liste vlastníctva v katastri nehnuteľnosti - dodnes nebola ani čiastočne uspokojená - trovy exekútor ešte odo mňa nevymáhal, ale určite bude
Prosím poraďte - mám všetky pohľadávky zdaniť? ako mám postupovať? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Daň z príjmu - ukončenie SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.