Zavrieť

Porady

Dôchodca a daňové priznanie.

Na túto tému tu toho bolo veľa ale aj tak prosím o radu. Starobná dôchodkyňa bola na brigáde. Treba k daň priznaniu doložiť aj potvrdenie zo soc.poisťovne o výške dôchodku? A na riadok 37 mám dať rozdiel medzi odpoč. položkou a výškou vyplateného dôchodku alebo nulu. Ďakujem, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Potvrdenie o výške neprikladá. AK jej dôchodok bol nižší ako NČ, tak má nárok na rozdiel.
    Ale zrejme ide o prípad, keď jej príjem nepresiahol 50% NČ, a v takom prípade podľa §46 sa príjem nezdaňuje.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Anna2411 Pozri príspevok
    Na túto tému tu toho bolo veľa ale aj tak prosím o radu. Starobná dôchodkyňa bola na brigáde. Treba k daň priznaniu doložiť aj potvrdenie zo soc.poisťovne o výške dôchodku? A na riadok 37 mám dať rozdiel medzi odpoč. položkou a výškou vyplateného dôchodku alebo nulu. Ďakujem, ďakujem.
    Potrebuješ potvrdenie so Sociálnej poisťovne o vyplatenom dôchodku za rok 2009, uplatníš si rozdiel NČ 4025,70 a dôchodku a túto sumu si tam vypíšeš do riadku 37.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Anna2411 Pozri príspevok
    Na túto tému tu toho bolo veľa ale aj tak prosím o radu. Starobná dôchodkyňa bola na brigáde. Treba k daň priznaniu doložiť aj potvrdenie zo soc.poisťovne o výške dôchodku? A na riadok 37 mám dať rozdiel medzi odpoč. položkou a výškou vyplateného dôchodku alebo nulu. Ďakujem, ďakujem.
    uveď prosím výšku príjmu dôchodkyne z brigády

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Anna2411 Pozri príspevok
    Výška príjmu bola 353,21 a daň podľa §35 zák. 67,10€
    Podaj DP v zmysle § 46. V DP neuvádzaš výšku odpočitatelnej položky, ani výšku dôchodku. Zrazenú daň DU vráti v plnej výške

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    veronikasad Pozri príspevok
    Podaj DP v zmysle § 46. V DP neuvádzaš výšku odpočitatelnej položky, ani výšku dôchodku. Zrazenú daň DU vráti v plnej výške
    Ako sa podáva DP v zmysle § 46? Do ktoreho riadku sa uvedie príjem z DOVP a nasledne vyska dane? V oddieli IX. sa uvedie, ze uplatnuje § 46?

    Neviem si s tym poradit:-(

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Susan Pozri príspevok
    Ako sa podáva DP v zmysle § 46? Do ktoreho riadku sa uvedie príjem z DOVP a nasledne vyska dane? V oddieli IX. sa uvedie, ze uplatnuje § 46?

    Neviem si s tym poradit:-(
    Minulý rok som príjem, ktorý spadá pod režim §46 (teda je nižší ako 50% NČ a nezdaňuje sa) som neuvádzal v DP nikde, len na príslušné riadky zrazenú daň, a priložil k DP potvrdenie od zamestnávateľa. A do poznámok som uviedol §46.
    Neviem či takýto postup je správny aj tento rok.
    Zatiaľ minuloročné priznanie DÚ nereklamovalo žeby bolo zle vyplnené.

    Dôchodca a daňové priznanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.