Zavrieť

Porady

daňový bonus

čaute poraďáci- potrebujem skontrolovať dp( nie som si istá či to mám správne)
dotyčná mala zárobor vyše 3000€ a zamestnanec jej za toto obdobie vyplatil daňový bonus+ mala k tomu jedne voľby
DP r. 92=235,92
r.93=0
r.94=38,64
r.95=197,28
r.96=197,28
r.99=7,32
r.101=521,47
r.106=-528,79
vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Čo je to "mala k tomu jedne voľby" ?

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    ža k §5 som jej tým príjmom pripočítala sumu38,54 úhrnnú sumu dane do r. 99 v dp

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    slavka124 Pozri príspevok
    ža k §5 som jej tým príjmom pripočítala sumu38,54 úhrnnú sumu dane do r. 99 v dp
    Skús to zrozumiteľnejšie. Tomuto už absolútne nerozumiem.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 03.03.10 at 11:11

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    základ dane §5 mi vyšlo 3355,74, základ dane §6 mi vyšlo 381,76. nie som si istá či som dobre vyplnila dp+ či mi vyšiel správny daňový bonus -528,79

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    slavka124 Pozri príspevok
    základ dane §5 mi vyšlo 3355,74, základ dane §6 mi vyšlo 381,76. nie som si istá či som dobre vyplnila dp+ či mi vyšiel správny daňový bonus -528,79
    Nemala nárok na DB? Keďže na r. 106 sa uvádza nesprávne vyplatený DB od zamestnávateľa.

    ViĎ nižšie.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 03.03.10 at 11:38

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    slavka124 Pozri príspevok
    základ dane §5 mi vyšlo 3355,74, základ dane §6 mi vyšlo 381,76. nie som si istá či som dobre vyplnila dp+ či mi vyšiel správny daňový bonus -528,79
    V riadku 106 predsa nie je len daňový bonus. Je to celkový preplatok v ktorom je zohľadnený aj daňový bonus.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mariana11 Pozri príspevok
    V riadku 106 predsa nie je len daňový bonus. Je to celkový preplatok v ktorom je zohľadnený aj daňový bonus.
    Súhlasím, zle som prečítal náplň riadku 106 v DP typ B.

    Andrea117 je offline (nepripojený) Andrea117

    Andrea117
    Dobry den, prosim o radu. Ked zamestnanec zarobil 640,97 € ( v mesiacoch 1-5 ) a bol mu vyplateny DB v sume 38,64€ ( v mesiacoch 1,2 ) musi tento danovy bonus vratit?dakujem

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Andrea117 Pozri príspevok
    Dobry den, prosim o radu. Ked zamestnanec zarobil 640,97 € ( v mesiacoch 1-5 ) a bol mu vyplateny DB v sume 38,64€ ( v mesiacoch 1,2 ) musi tento danovy bonus vratit?dakujem
    nemusí ak splnil podmienky v danom mesiaci

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    slavka124 Pozri príspevok
    takže to mám dobre?
    Neviem či celé DP, ale túto časť, ktorú si uviedla, áno.

    Andrea117 je offline (nepripojený) Andrea117

    Andrea117
    dakujem, ale ako to dat do Alfy, lebo tam mi to vyhadzuje ako DB nespravne vyplateny zamestnavatelom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.