Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane - rozpočtové org.

Na ročné zúčtovanie dane naša organizácia podala žiadosť na Daňový úrad o finančné prostriedky, pretože nám na vyplatenie dane z našich finančných prostriedkov nevyjde.
Ako mám to mám zaúčtovať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    A prečo si to takto komplikuješ?? My sme vyrovnali tento mesiac daň len tak, aby sme boli v pluse (t.j. máme záväzok voči DU). Budúci mesiac vyrovnáme ostatných. Tak to robíme už zopár rokov a vždy sa nám to vyplatilo.

    Ja by som to urobila takto: Bežný odvod dane účtuješ 331/342 a úhradu dane vrámci hrubých miezd, čiže v podstate 342/222 611.
    V tomto prípade mínusovú daň zaúčtuješ opačne, t.j. 342/331.Úhradu od DÚ potom zaúčtuješ -342/-222 611. Tak sa ti všetko vyrovná.

    Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

    som žena ako každá iná :) Rubrika
    Tak ako si písala, som robila aj ja po minulé roky.
    Nekomplikujem to. Ale máme znížený rozpočet na tento rok a vrátenie dane zamestnancom by nám ešte znížilo rozpočet. Preto naša mzdárka požiadala Daňový úrad o finančné prostriedky.
    Chcela by som vedieť ako mám zaúčtovať pripísanie financií od Daňového úradu na náš výdavkový účet.
    MD 222 611/ D ??

    Ročné zúčtovanie dane - rozpočtové org.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.