Zavrieť

Porady

Osobný účet a SZČO

Dobrý deň,

prečítala som tému osobný verzus firemný účet a vcelku sa s tými názormi nedá nesúhlasiť. Ale teraz mi jedna klientka doniesla doklady. Má len osobný účet, a na výpise absolútny guláš. Príjmy z podnikania, platby kartou za nákup kancelárskych potrieb, ale aj v potravinách. Inkaso, tankovanie, výbery z bankomatov, proste absolútne všetky možné pohyby, dokonca aj povolené prečerpanie, takže aj úver. Prosím len o radu, či pre jednoduchosť účtovania môžem účtovať tie výdavky a príjmy, ktoré tam nájdem a súvisia s podnikaním účtovať cez pokladňu a o účte vôbec neúčtovať?

Ďakujem za každý nápad.
Naposledy upravil Dana7 : 03.03.10 at 16:58 Dôvod: upresnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Mal by sa priložiť k účtovníctvu doklad o úhradach, v tomto prípade bankový účet.
    Všetky úhrady nesúvisiace s podnikaním treba dať na osobnú spotrebu (inkaso, osobné nákupy atď.) Nech si to majiteľka potom na DU obháji, prečo tak a nie inak.
    Alebo zrátať príjem a výdaj a hodiť to na paušal, ak to lepšie vychádza.
    Samozrejme, patrične ohodnotiť naviac prácu!

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mne sa nezdá správne účtovať to cez pokladňu , ak je pohyb na bežnom účte .Ak na ten účet chodia podnikateľské príjmy, to znamená, že tento účet používa v súvislosti s podnikaním a z uvedeného dôvodu mala by mať účet ohlásený na DU ,že ho používa.Za neohlásenie sú možné sankcie .To ju treba upozorniť .

    Ja by som skôr postupovala tak , že by som ú bežnom účte účtovala a súkromné platby účtovala do VNZD.

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Ďakujem za rady, a už dnes viem, že účtovníctvo tejto pani robím prvý a posledný raz. Ak by som čo i len tušila, koľko s tým bude práce navyše, tak jej rovno poviem, nech si nájde niekoho iného.

    Ale čo už. Kto sa dal na vojnu musí bojovať.

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Zita5 Pozri príspevok
    Mne sa nezdá správne účtovať to cez pokladňu , ak je pohyb na bežnom účte .Ak na ten účet chodia podnikateľské príjmy, to znamená, že tento účet používa v súvislosti s podnikaním a z uvedeného dôvodu mala by mať účet ohlásený na DU ,že ho používa.Za neohlásenie sú možné sankcie .To ju treba upozorniť .

    Ja by som skôr postupovala tak , že by som ú bežnom účte účtovala a súkromné platby účtovala do VNZD.
    Veď práve, v súvislosti s podnikaním je tam akurát ten 1 príjem mesačne. Všetko ostatné je viac menej súkromná spotreba, a sú to mesačné výpisy na 5 - 6 stranách.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dana7 Pozri príspevok
    Veď práve, v súvislosti s podnikaním je tam akurát ten 1 príjem mesačne. Všetko ostatné je viac menej súkromná spotreba, a sú to mesačné výpisy na 5 - 6 stranách.
    Joj tak to je veľa na ten jeden príjem .Tak ako sa písalo vyššie teda , fotokopiu bankového výpisu a zaúčtovať príjem .Ale ak by sa o účte neúčtovalo , tak ten príjem potom cez uzávierkové operácie by som účtovala .

    Osobný účet a SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.