Zavrieť

Porady

vyplnenie tlačiva v programe Alfa

Vie mi niekto poradiť, či už má KROS - program Alfa nové tlačivá DP typ B? Skúšala som to vyplniť, ale stále mi to dáva v Sk a nie v Eurách a tlačivo je staré z roku 2007. Nainštalovala som si novú verziu, účt. rok som dala 2009 ale vôbec mi to nejde.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    adriana777 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť, či už má KROS - program Alfa nové tlačivá DP typ B? Skúšala som to vyplniť, ale stále mi to dáva v Sk a nie v Eurách a tlačivo je staré z roku 2007. Nainštalovala som si novú verziu, účt. rok som dala 2009 ale vôbec mi to nejde.Dakujem
    Novú verziu ktorú ?Ja mám 16.10 a ide to ako po masle.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    chcem sa poradiť, vyplnam tlačivo DP B v alfe v novej verzii a neviete prečo mi nedoplňuje vôbec nezdaniteľnú položku automaticky, neviem čo robím zle, predtým mi to šlo celkom v poriadku.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ak na samotneho danovnika tak to treba pri tej kolonke zakvacnut... a ak na manzela/manzelku tak to je podmienene vyplnenim udajov o tejto osobe...

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    mám to zacvaknuté a hodnotu mi tam vôbec neukazuje, nerobím to prvý krát, ale neviem keď zmenili verziu či tam niečo nerobím správne. prosto, to tam nemám ani potom čo to mám zaškrtnuté

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    dara Pozri príspevok
    mám to zacvaknuté a hodnotu mi tam vôbec neukazuje, nerobím to prvý krát, ale neviem keď zmenili verziu či tam niečo nerobím správne. prosto, to tam nemám ani potom čo to mám zaškrtnuté
    Ja som mala ten isty problem, ale uplne som zabudla na milionarsku dan. Ak mas v danovom priznani v r. 69 Zaklad dane nad neviem presne ale je to okolo 15.000 eur, tak v takom pripade sa ti podla vysky zakladu dane uplatnuje aj nezdanitelna ciastka na danovnika. Cize ak je zaklad dane vyssi ako milionarska dan, tak v takom pripade ti bud ciastocne prepocita nezdanitelnu ciastku alebo ju vobec neuplatni.
    učtovníčka
    Prosím o radu, ako viem uložiť vyplnené DP v Alfe tak aby som si ho mohla preniesť na kľúči a vytlačiť v inom počítači. Nemáte nejakú jednoduchšiu fintu. Cez PDF creator mi to uloží ako 2 prázdne strany. Syn mi poradil že to mám ukladať ako Tiff súbory a potom z toho vytvoriť PDF. Je to trochu zdlhavé a kvalita sa znižuje.
    Taktiež mám problém v RZ od Krosu. V minulom roku som si to bez problémov ukladala cez PDF creator a potom hromadne
    preniesla a tlačila. Teraz mi to nejako nefunguje.
    2.otázka : ako odstránim pozadie z tlačiva, lebo mi to ťahá zbytočne veľa farby a tlačivo je ťažko čitateľné. Neskúšali ste to
    riešiť. Poraďte , ďakujem

    Enyma je offline (nepripojený) Enyma

    Enyma
    Taktiež, Ti ju nemusí vyplniť ak máš poberateľa starobného dôchodku s vyšším dôchodkom ako je odpočítateľná položka, lebo mne to zaklikne bez problémov, mám verziu 16.20.

    enyma

    ankajanko je offline (nepripojený) ankajanko

    ankajanko
    Dobrý večer, neviete niekto prečo mi Alfa nevyplnila DP, je tam len prázdne tlačivo, Výkaz o majetku a záv. mi vyplnilo správne.
    Mám riadne kúpenú licenciu.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Ja som vyplnila v ALFE nejedno DP a nemala som z tým žiaden problém. Choď na prehľady , prehľady príjmov a výdajov a daj zapíš do DPFO alebo priamo v DP str. 3 naplň položky z výkazu. Nemal by byť s tým problém .

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    ankajanko Pozri príspevok
    Dobrý večer, neviete niekto prečo mi Alfa nevyplnila DP, je tam len prázdne tlačivo, Výkaz o majetku a záv. mi vyplnilo správne.
    Mám riadne kúpenú licenciu.
    A co konretne ti nevyplnilo? Inicialy mas, alebo aj tie ti tam chybaju.

    ankajanko je offline (nepripojený) ankajanko

    ankajanko
    Chýba všetko,ani iniciály nie sú, V prehľadoch som potvrdila ako prvé, asi preto mi vyplnilo výkazy,aj keď malými písmenami/nie veľké tlačené/

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ankajanko Pozri príspevok
    Chýba všetko,ani iniciály nie sú, V prehľadoch som potvrdila ako prvé, asi preto mi vyplnilo výkazy,aj keď malými písmenami/nie veľké tlačené/
    Cez čo pozeráš DP ?

    ankajanko je offline (nepripojený) ankajanko

    ankajanko
    Viem kde som robila chybu, na 3 strane DP je maličké okienko doplniť z učtovníctva ktoré stačí kliknúť, iniciály na prednej strane DP som doplnila manuálne ostatné sa mi doplnilo samé. Človek sa učí do smrti. Ako sa poznám o rok si túto odpoveď budem hľadať.Ešte raz Vám ďakujem za ochotu pomôcť.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    a máš v číselníku ALFY vyplnené firemné údaje? Ak ti ich nenatiahlo do DP tak asi nie. . .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.