Zavrieť

Porady

paušálne výdavky a faktúra

jednému szčo idem robiť JU - paušálne výdavky. szčo je elektrikár. na jednej zákazke pracoval aj s jedným známym. faktúry za celý rok mal v hodnote 5000 eur a ten jeho známy mu poslal faktúru na 1000 eur za vykonané práce. ako to teraz je kedže si dáva paušálne výdavky. môžem odpočítať zo sumy 5000 - 1000 a tým pádom je príjem szčo 4000? alebo ako je to správne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jelena je offline (nepripojený) Jelena

    Jelena
    ... podľa mňa príjem=5000 € a výdaj 40% (neviem presne či 40% alebo remeselná 60%) a v tých 40% už má aj tú došlú fa. 1000 €, ale nerobím veľmi JÚ, tak si nie som istá ... nech sa ešte niekto vyjadrí ...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Koľko dostal zaplatené? To sú príjmy a nie faktúry.
    A on fakturoval 5000 a dostal zaplatené 4000? A tých 1000 je za čo?

    Jelena je offline (nepripojený) Jelena

    Jelena
    ...on asi fakturoval 5000 a má aj zaplatené 5000 a 1000 je došlá faktúra za služby ...?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Nemôžeš kombinovať paušálne výdavky s reálnymi výdavkami. Ak ideš robiť paušálne, o žiadnych došlých faktúrach neúčtuješ - len zrátaš príjmy, odrátaš 40 % (u remeselných živností 60%) + poistné a máš základ dane.

    P.S.Zabudla som na odpočitateľnú položku.
    Naposledy upravil JarkaL : 04.03.10 at 14:11

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Pri paušáli je takýto postup
    Príjem za rok 2009 /úroky, úhradené OF / 5.000,- eur
    z toho 40 % 2.000,- + zaplatené odvody do ZP a SP napr. 1.400,-= Príjem 5.000,- mínus Výdavky 3.400,- = ZD 1.600,- . To len na pochopenie. Treba pozrieť zákon či je nárok na 40% alebo 60%

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Jelena Pozri príspevok
    ...on asi fakturoval 5000 a má aj zaplatené 5000 a 1000 je došlá faktúra za služby ...?
    Tak nech z asi zaplateného odráta asi 40% potom ešte asi zaplatené poistné. Potom si uplatní ešte odpočítateľnú položku(asi) a z výslednej sumy si vypočíta 19% daň.

    perta je offline (nepripojený) perta

    perta
    tých 5000 sú jeho príjmy, 1000 eur mu fakturoval kamarát, ktorý jednu zákazku robil s ním

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    perta Pozri príspevok
    tých 5000 sú jeho príjmy, 1000 eur mu fakturoval kamarát, ktorý jednu zákazku robil s ním
    Prepáč, ale čítaš všetky príspevky vo svojej téme? Jednoducho neexistuje také, že kombinovať paušálne uplatnené výdavky so skutočnými. Musíš si vybrať bud jeden alebo druhý spôsob.

    Prepáčte mi za možný ostrejší tón, ale po prepracovanej noci, a účtovaní komplikovaného PÚ pre s.r.o. asi som nevyspatý, podráždený atď......

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    perta Pozri príspevok
    tých 5000 sú jeho príjmy, 1000 eur mu fakturoval kamarát, ktorý jednu zákazku robil s ním
    Príjmy 5000
    výdavky 40%=2000
    odvody ???
    čiast.základ dane 3000
    odpočít.položka 4025,7
    základ dane =-1025,7
    daň 0

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Prepáč, ale čítaš všetky príspevky vo svojej téme? Jednoducho neexistuje také, že kombinovať paušálne uplatnené výdavky so skutočnými. Musíš si vybrať bud jeden alebo druhý spôsob.

    Prepáčte mi za možný ostrejší tón, ale po prepracovanej noci, a účtovaní komplikovaného PÚ pre s.r.o. asi som nevyspatý, podráždený atď......
    Prečo si zlý na "kolegov účtovníkov"?
    Naposledy upravil marjankaj : 04.03.10 at 14:40

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    marjankaj Pozri príspevok
    Prečo si zlý na "kolegov účtovníkov"?
    A sa divíš? Ja by som bola ešte horšia. Je tu neskutočne veľa tém o paušale. O tom ako sa s tým robí. A niekto nemá snahu ani si to len prečítať, a pletie hrušky z jablkami.

    Ako nech to urobí ako myslí, pokuta z DU toho živnostníka poteší a nájde si poriadneho účtovníka čo také triviálne otázky nedá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.