Zavrieť

Porady

Vrátenie preplatku z ročného zúčtovania

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Ahojte poraďáci, prosím o rýchlu radu. Urobil som ročné zúčtovanie svojim zamestnancom za rok 2009. Spolu to urobilo kopec peňazí. Ak by som mal zrážať z preddavkov, nestíham nie len že do konca roka, ale asi aj päť rokov by bolo málo. Je možnosť, aby som tieto peniaze (koniec koncov budú chýbať) dostal od DÚ skôr? Ďakujem.
Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

ricij Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, prosím o rýchlu radu. Urobil som ročné zúčtovanie svojim zamestnancom za rok 2009. Spolu to urobilo kopec peňazí. Ak by som mal zrážať z preddavkov, nestíham nie len že do konca roka, ale asi aj päť rokov by bolo málo. Je možnosť, aby som tieto peniaze (koniec koncov budú chýbať) dostal od DÚ skôr? Ďakujem.
treba požiadať daňový úrad o vyplatenie a uviesť dôvod prečo žiadaš, DÚ ti ich vyplatí
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Timka1 Pozri príspevok
treba požiadať daňový úrad o vyplatenie a uviesť dôvod prečo žiadaš, DÚ ti ich vyplatí
Napísal som žiadosť, priložil ročné zúčtovania zamestnancov. Správkyňa mi ich nechce zaplatiť, ale prečo vlastne, nevie ani ona sama. Potrebujem paragrafy.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Poradíte, há? Viete niekto?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ricij Pozri príspevok
Poradíte, há? Viete niekto?
Urob zamestnancom DP A, a nech sami odnesú na DU a bude musieť DU vyplatiť. A ty máš to bez starosti.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

ricij Pozri príspevok
Napísal som žiadosť, priložil ročné zúčtovania zamestnancov. Správkyňa mi ich nechce zaplatiť, ale prečo vlastne, nevie ani ona sama. Potrebujem paragrafy.
zbytočne si to komplikuješ, ako napísala Xanti, vyplň im DP, zanes na daňový úrad a máš po starostiach, nemusíš žiadať o vyplatenie preplatkov dane ...
ak si už urobil RZD - zruš ich, vyplň áčko a všetky preplatky zametnancom vráti daňový úrad
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Timka1 Pozri príspevok
zbytočne si to komplikuješ, ako napísala Xanti, vyplň im DP, zanes na daňový úrad a máš po starostiach, nemusíš žiadať o vyplatenie preplatkov dane ...
ak si už urobil RZD - zruš ich, vyplň áčko a všetky preplatky zametnancom vráti daňový úrad
Ďakujem kočky, žil som v tom, že tie peniaze dostanem a preplatky som im už poslal.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ricij Pozri príspevok
Ďakujem kočky, žil som v tom, že tie peniaze dostanem a preplatky som im už poslal.
Fúúú, blbé.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A nepomôže Ti tento §?

§63 Zákona o správe daní a poplatkov:
Daňové preplatky aúrok

(1) Daňový preplatok (ďalej len „preplatok“) je suma platby, ktorá prevyšuje splatnú daň.
(2) Preplatok sa použije naúhradu splatného preddavku na daň ana úhradu prípadného daňového nedoplatku. O prevedení preplatku na úhradu splatného preddavku na daň a na úhradu daňového nedoplatku sa daňový dlžník vyrozumie. Za deň úhrady tohto daňového nedoplatku sa považuje deň, ktorý nasleduje po dni vzniku preplatku.
(3) Preplatky daňového subjektu na jednotlivých druhoch daní, cla a iných platieb13c) možno použiť na kompenzáciu jeho daňových nedoplatkov na inej dani, cle a iných platbách. O tom musí správca dane písomne upovedomiť daňový subjekt.
(4) Ak nemožno preplatok použiť podľa odsekov 2 a 3, správca dane na žiadosť daňového subjektu tento preplatok použije na úhradu inej dane alebo ho vráti, ak je väčší ako 100 Sk. Ak osobitný zákon neustanovuje inak, správca dane vráti preplatok do jedného mesiaca od doručenia žiadosti o jeho vrátenie; preplatok na dani z príjmov za príslušné zdaňovacie obdobie sa vráti najskôr po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania podľa osobitného zákona,6ec) najneskôr však do 40 dní odo dňa vzniku preplatku. Ak sa žiadosti ovrátenie preplatku vyhovie vplnom rozsahu, správca dane rozhodnutie nevydáva. Preplatok nemožno vrátiť, ak žiadosť o jeho vrátenie bola podaná po zániku práva vyrubiť daň alebo rozdiel dane (§45). Žiadosť o vrátenie preplatku alebo o jeho preúčtovanie nepodlieha správnym poplatkom.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
ricij Pozri príspevok
Ďakujem kočky, žil som v tom, že tie peniaze dostanem a preplatky som im už poslal.
Ale nie len to, dievčatá sa tešili, že akú to majú veľkú výplatu. Veľmi tomu nerozumejú. A zamestnanecká prémia = to je niečo ako že prémia, čiže zamestnávateľ (si myslia, nie žeby som im to tvrdil!)
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

V štvrťročnom prehľade podľa § 39 odst. 8 Zák. o dani z príjmov bude žiadosť o vrátenie preplatkov dane, doplatenie bonusu a zamestnaneckej prémie z ročného zúčtovania dane. Na základe § 35 odst. 7 a 38 odst. 6 správca dane použije postup podľa § 40 odst. 8 : Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odviedol preddavky na daň alebo daň vyššou sumou, ako bol povinný odviesť, a nemôže o túto sumu znížiť odvod preddavkov na daň, požiada správcu dane o vrátenie tejto sumy. Rovnaký postup sa môže uplatniť aj v prípade rozdielu vyplývajúceho z ročného zúčtovania. Správca dane vráti požadovanú sumu zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, 122) do jedného mesiaca od doručenia žiadosti.
1 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Ak som správne pochopil, počkáme na štvrťročný prehľad za 1 Q 2010 a tam bude možnosť vyžiadať si preplatky späť?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Podľa znenia zákona áno.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

ricij Pozri príspevok
Napísal som žiadosť, priložil ročné zúčtovania zamestnancov. Správkyňa mi ich nechce zaplatiť, ale prečo vlastne, nevie ani ona sama. Potrebujem paragrafy.
Kazdy rok mame taku istu situaciu. Napisem ziadost na DU so zoznamom zamestnancov a vyskou preplatkov a do dvoch mesiacov mame peniaze ucte. Este sa mi nestalo, zeby nam ich nevratili, len to trva o mesiac dlhsie.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
rennka Pozri príspevok
Kazdy rok mame taku istu situaciu. Napisem ziadost na DU so zoznamom zamestnancov a vyskou preplatkov a do dvoch mesiacov mame peniaze ucte. Este sa mi nestalo, zeby nam ich nevratili, len to trva o mesiac dlhsie.
Vidíš len tá moja robí problémy. Daj prosím ťa tvoj DÚ, odkážem ju tam.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

V predchádzajúcich rokoch som aj ja dávala žiadosť na DÚ o vrátenie preplatku z RZD. Tento rok to bude až v tom štvrťročnom prehľade. Je tam zvlášť žiadosť o vrátenie zamestnaneckej prémie. Viď tlačivo prehľadu:http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov.../pzop_2010.zip
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Nuž budeme už mať trojstranové tlačivo. Zdá sa, že zamestnaneckú prémiu vrátia hneď, ale samotné preplatky nie. Ale fajn, zamestnanecká prémia mi tvorí väčšinu nedoplatku...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ak je predpoklad, že si preplatky dane a bonus nebudeš môcť odrátať zo svojej povinnosti do konca roka, môžeš požiadať DÚ o vrátenie týchto preplatkov, ako ti píše v príspevku č. 14 rennka. Treba doložiť menný zoznam zamestnancov, výšku preplatku, koľko žiadaš vrátiť. Môžeš sa odvolať na § 35 odst. 7) zákona o dani z príjmov č. 595/2003 Z.z.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Tamila Pozri príspevok
Ak je predpoklad, že si preplatky dane a bonus nebudeš môcť odrátať zo svojej povinnosti do konca roka, môžeš požiadať DÚ o vrátenie týchto preplatkov, ako ti píše v príspevku č. 14 rennka. Treba doložiť menný zoznam zamestnancov, výšku preplatku, koľko žiadaš vrátiť. Môžeš sa odvolať na § 35 odst. 7) zákona o dani z príjmov č. 595/2003 Z.z.
Presne podľa tohoto ustanovenia jej vychádza, že preplatky vráti až o rok, potom, čo budem celý tento rok zrážať z preddavkov. Tam sa to tak píše, že mám zrážať a hotovo. Ona vraj vráti len vtedy, keby som už nemal žiadnych zamestnancov.
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

Dobrý den, prosím súrne o vysvetlenie. Mame rovnaký predpoklad, že nebudeme si môcť odrátať preplatky na dani ani od dan. bonusu. Takže si zamest. prémiu vyžiadame v štvrť. prehľade. Ale ak mame neoprávnene vyplatené dan. bonus, ten musíme zaplatiť na DU, alebo si ho môžme v tom prehľade započítať s preplatkami a zamest. prémiou....dakujem pekne..
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Mne vychádza mesačne stále daň, takže ju môžem započítavať so zamestnaneckou prémiou? Alebo mám mesačne daň uhrádzať a prémiu žiadať späť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať