Zavrieť

Porady

zaokruhlovanie r.2008 vo vykaze,suvahe,poznamkach a vyrocnej sprave za r.2009

Dobry den,
nie je mi jasne, ako sa zaokruhluju udaje za r.2008 v suvahe, vykaze ziskov a strat, poznamkach a vyrocnej sprave za r.2009. V r.2008 sme podali na jednotl.institucie udaje zaokruhlene na tisice SKK. V r.2009 zaokruhlim na cele eura podane udaje v tisicoch SKK alebo povodne presne udaje v SKK? (Ak ide o vyrocnu spravu, riesim aj minule roky.)
Dakujem za nazory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    maribet Pozri príspevok
    ... nie je mi jasne, ako sa zaokruhluju udaje za r.2008 v suvahe, vykaze ziskov a strat, poznamkach a vyrocnej sprave za r.2009....
    Zaokrúhľovanie v účtovných výkazoch sme na porade už preberali, napr. aj tu http://www.porada.sk/1298735-post15.html ;
    v poznámkach postupujem tak, že najprv prepočítam účtovné výkazy za rok 2008, a potom znova vyplním poznámky - teda údaje za rok 2008 v poznámkach mi odzrkadľujú prepočítané hodnoty vo výkazoch (inak sa z toho ťažko dá "vysomáriť" - keď som prepočítal poznámky a potom výkazy, vyšli iné hodnoty - je to potom mätúce a človek nevie, či zabudol prepočítať ); ostatné hodnoty bez náväznosti na výkazy prepočítavam na celé EUR.

    maribet je offline (nepripojený) maribet

    maribet
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...fo_uct2009.pdf
    konecne som to nasla aj na stranke danoveho uradu. z toho mi vyplyva, ze su spravne obidva sposoby (ak idem na presne udaje v SKK, musim vlastne ist na ucty v SKK).

    zaokruhlovanie r.2008 vo vykaze,suvahe,poznamkach a vyrocnej sprave za r.2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.