Zavrieť

Porady

Daň z príjmu

Milí poraďáci,

všetkých Vás pozdravujem a zároveň Vás prosím o pomoc pri riešení nasledujúceho problému.

Vo februári 2003 som kúpila nehnuteľnosť. Následne v januári 2004 som si žaložila živnostenský list a nehnuteľnosť vložila do obchodného majetku firmy. Podnikala som 3 roky, teda aj odpisy nehnuteľnosti som vykonávala 3 roky.
K 31.12.2006 som ukončila živnosť a celú nehnuteľnosť, tak ako som jú kúpila, som predala v roku 2009. V čase predaja nehnuteľnosti som už teda nepodnikala a ani v súčasnosti nepodnikám.
Nie je mi jasné, či daň z príjmu, ktorý som získala predajom nehnuteľnosti, mám zaplatiť z predajnej ceny alebo z rozdielu kúpnej ceny a zostatkovej ceny nehnuteľnosti (cena nehnuteľnosti po jej odpisoch k 31.12.2006)
Čakám netrpezlivo na radu.

Špendlíček
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Predaj nehnut.: príjem podľa § 8 ods. 1b Zák. o dani z príjmov

    Výdavok : § 8 ods. 5c zák. o dani z príjmov

    5) Pri príjmoch podľa odseku 1 písm. b) až e) je výdavkom

    c) zostatková cena podľa § 25 ods. 3, ak ide o majetok, ktorý bol zahrnutý v obchodnom majetku,
    Ďakujem, hlavne za rýchlu odpoveď.
    Daň z prevodu a prechodu nehnuteľnosti je zrušená od 1.1.2005. Dúfam že tento stav je platný aj v súčasnosti.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ÁNo je platný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.