Zavrieť

Porady

Pausal, co vsetko ide do prijmu?

ahojte, chcem sa opytat taku trivialnu vec, co vsetko sa zaratava do prijmu pri pausalnych vydavkoch?
predpokladam, ze vsetky prijmy suvisiace s podnikani, teda zaplatene faktury atd...rataju sa tam aj uroky na podnikatelskych uctoch v banke?
dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    Ano aj úroky na účte. A daň ktorú ti v banke zrazili, si možeš v DP uviesť ako preddavok na daň (§ 43 ods. 7 zákona).
    Teraz je veľa SZČO, ktorí dostali od úradu práce príspevok . Aj ten sa zahrňa do príjmov.

    ingpetoh je offline (nepripojený) ingpetoh

    ingpetoh
    A nie je to vlastne "dvojité zdanenie" keď si dám úroky v banke do príjmu? Veď hneď za úrokom vo výpise je daň 19 %, ktorá je odrátaná - teda zaplatená. Takže podľa mňa si úroky v banke netreba dať do príjmov, alebo sa mýlim?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    ingpetoh Pozri príspevok
    A nie je to vlastne "dvojité zdanenie" keď si dám úroky v banke do príjmu? Veď hneď za úrokom vo výpise je daň 19 %, ktorá je odrátaná - teda zaplatená. Takže podľa mňa si úroky v banke netreba dať do príjmov, alebo sa mýlim?
    dávaš aj úroky do príjmov OZD, pretože daň z úrokov si tiež uplatníš v DP, len ak by si chcela tú daň považovať za vysporiadanú, vtedy budú úroky PNZD

    ingpetoh je offline (nepripojený) ingpetoh

    ingpetoh
    A keď si uplatňujem pauš. výdavky? Mám to teda považovať za vysporiadané a jednoducho povedané "nevšímať si úroky v banke ako príjem"?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    ingpetoh Pozri príspevok
    A keď si uplatňujem pauš. výdavky? Mám to teda považovať za vysporiadané a jednoducho povedané "nevšímať si úroky v banke ako príjem"?
    Ano môžeš si to tak nevšímať.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    ingpetoh Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne, odľahlo mi, lebo RZZP mám už podané, a bez tých úrokov...
    Myslel si DP typu B.
    RZZP je ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a to je diametrálne odlišné

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    duficek Pozri príspevok
    ahojte, chcem sa opytat taku trivialnu vec, co vsetko sa zaratava do prijmu pri pausalnych vydavkoch?
    predpokladam, ze vsetky prijmy suvisiace s podnikani, teda zaplatene faktury atd...rataju sa tam aj uroky na podnikatelskych uctoch v banke?
    dakujem za odpoved
    Zase NESPRÁVNE položená otázka !

    Výdavky sú výdavky a ODPOČÍTAVAJÚ sa od príjmov !!!

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    duficek Pozri príspevok
    ahojte, chcem sa opytat taku trivialnu vec, co vsetko sa zaratava do prijmu pri pausalnych vydavkoch?
    predpokladam, ze vsetky prijmy suvisiace s podnikani, teda zaplatene faktury atd...rataju sa tam aj uroky na podnikatelskych uctoch v banke?
    dakujem za odpoved
    Spravne položená otázka by mala znieť :

    Možem zaradiť do príjmov aj uroky na podnikateľských účtoch v banke , keď spracuvávam DP -paušál ?

    ingpetoh je offline (nepripojený) ingpetoh

    ingpetoh
    Nie, myslel som RZZP. Neviem prečo, ale podal som si ho skôr ako DP, ktoré práve spracovávam... :-)

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    ingpetoh Pozri príspevok
    Nie, myslel som RZZP. Neviem prečo, ale podal som si ho skôr ako DP, ktoré práve spracovávam... :-)
    Hm... osobne vychádzam z údajov v DP, ked spracovávam RZZP.
    No čo každý to robíme nejako ináč.

    ingpetoh je offline (nepripojený) ingpetoh

    ingpetoh
    Sumy príjmov a výdajov som mal už dávno jasné a jednoduchšie mi pripadalo RZZP, tak som ho podal skôr. Len cez víkend som bol v pomykove s tými úrokmi, ale už mám jasno, ešte raz vďaka. S pozdravom Peter

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    Laco-monter Pozri príspevok
    Zase NESPRÁVNE položená otázka !

    Výdavky sú výdavky a ODPOČÍTAVAJÚ sa od príjmov !!!
    lacika naco tolko emocii?

    Laco-monter Pozri príspevok
    Spravne položená otázka by mala znieť :

    Možem zaradiť do príjmov aj uroky na podnikateľských účtoch v banke , keď spracuvávam DP -paušál ?
    rozhoduj o spravnosti svojich otazok, nie mojich....

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Xanti Pozri príspevok
    Ano môžeš si to tak nevšímať.
    Ale potom nech si nevšíma ani zrážku dane z tých úrokov.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Xanti Pozri príspevok
    Ano môžeš si to tak nevšímať.
    Podľa mňa ak sa jedná o podnikateľov, sú úroky považované za príjem z podnikania (nie je na rozhodnutí daňovníka). ZDP §6 ods 5 písm b)

    (5) Príjmom z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti je aj
    .........
    úroky z peňažných prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti,

    maska4 je offline (nepripojený) maska4

    maska4
    Evanka Pozri príspevok
    Podľa mňa ak sa jedná o podnikateľov, sú úroky považované za príjem z podnikania (nie je na rozhodnutí daňovníka). ZDP §6 ods 5 písm b)

    (5) Príjmom z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti je aj
    .........
    úroky z peňažných prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti,


    Poprosím Vás o radu. Mám kámoša, čo si chce uplaťniť paušálne výdaje. Ale moja otázka smeruje k príjmom. Do príjmov sa v tomto prípade zarátavajú aj faktúry,ktoré ešte nie sú uhradené ? Vlastne všetky vystavené aj keď neuhradené?! Ďakujem za pomoc.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    maska4 Pozri príspevok
    Poprosím Vás o radu. Mám kámoša, čo si chce uplaťniť paušálne výdaje. Ale moja otázka smeruje k príjmom. Do príjmov sa v tomto prípade zarátavajú aj faktúry,ktoré ešte nie sú uhradené ? Vlastne všetky vystavené aj keď neuhradené?! Ďakujem za pomoc.
    nie, do príjmu sa zarátavajú len faktúry, ktoré sú uhradené v roku 2009

    maska4 je offline (nepripojený) maska4

    maska4
    A vlastne tie , čo bude mať zaplatené v tomto roku , dá do príjmu až teraz? Veď hej postupy účtovnaia v JÚ sú o platbách prijatých.Len som nevedela, ako to chodí pri paušály. Takže dať do príjmu len uhradené vyšlé faktúry.Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.