Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie pracovnych prilezitosti...

Viete niekto poradit, ci prevadzkovanie personalneho servisu (sprostredkovanie brigad pre studentov), je VOLNA zivnost, alebo treba nejake vzdelanie, skolenia, kurzy.. (viazana zivnost..). Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    **Gabika** je offline (nepripojený) **Gabika**

    **Gabika**
    Pozerala som Živnostenský zákon ale nenašla som to ani v remeselnej ani vo viazanej a ani v koncesovanej živnosti. Ak máš po ruku Poradcu podnikateľa - vydali knihu o Živnostiach a tam sú presne vypísané aj voľné živnosti. V tomto zákone čo mám ja v práci to nie je rozpísané.

    matisek77 je offline (nepripojený) matisek77

    matisek77
    No dnes som cely den surfoval na nete a dopracoval som sa k takej informacii, ze nazov takejto volnej zivnosti neexistuje, existuje sprostredkovatelska cinnost v ramci volnej cinnosti. Co sa tyka personalneho servisu, takuto cinnosti ani nemusim mat zapisanu v zivnosti, kedze moji brigadnici budu chodit vykonanavat sluzbu - pracu v ramci firmy. Tym padom musim mat v zivnosti take prace, ktore budu vykonavat zamestnanci, napr. pomocne stavebne prace a podobne. Ak sa mylim, poopravte ma. Vdaka.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Skús si vybaviť papiere na agentúru dočasného zamestnávania. Ak sa nemýlim pri VŠ vzdelaní a praxi v oblasti personalistiky a ľudských zdrojov dajú povolenie na činnosť agentúry na všetky oblasti priemyslu a služieb, aspoň v ČR to tak funguje.

    matisek77 je offline (nepripojený) matisek77

    matisek77
    Velmi tomu teraz nerozumiem. Ake papiere si mam vybavit a kde? Myslis, dopisat si do ZL? Alebo musim mat od niekoho INEHO specialny suhlas, ked budem zamestnavat viacero ludi na dohodu? Mal som pocit, ze si len rozsirim zivnost.

    Sprostredkovanie pracovnych prilezitosti...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.