Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Prosim o radu, idem prvykrat podat dodatocne danove priznanie, pretoze som si nasla chybu v uctovani. Ked to ale zauctujem spravne, vysku dane mi to neovplyvni, fakticky vykaz ziskov a strat ostava rovnaky aj danove priznanie. Zmeni sa mi len niekolko riadkov v suvahe a zrejme aj v poznamkach (to som este nepozerala). Co mam urobit? Vopred dakujem za rady.
Usporiadat
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

Nemôžeš účtovať do obdobia so schválenou účtovnou závierkou. Oprav si to b bežnom roku. A daňové priznanie nemáš dôvod podávať keď sa nezmenil základ dane ani daň.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

V DP 2008 som v pomocnej tabuľke časť III B - odpisy, uviedla že neuplatňujem odpisy vo výške 20 tis z dôvodu prerušenia. Ale do riadku 150 som to neuviedla a základ dane sa teda nezvýšil. Firma je v strate. Ak by som to opravila, zvýšim základ dane, ale aj tak zostane strata.
Prosím vás, mám to opraviť a pdať DDP alebo to nechať tak, akože odpisy boli zahrnuté do základu v plnej výške.
0 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

IvetaH Pozri príspevok
V DP 2008 som v pomocnej tabuľke časť III B - odpisy, uviedla že neuplatňujem odpisy vo výške 20 tis z dôvodu prerušenia. Ale do riadku 150 som to neuviedla a základ dane sa teda nezvýšil. Firma je v strate. Ak by som to opravila, zvýšim základ dane, ale aj tak zostane strata.
Prosím vás, mám to opraviť a pdať DDP alebo to nechať tak, akože odpisy boli zahrnuté do základu v plnej výške.
V tabuľke IIIB uvádzaš na riadku 1 uplatnené daňové odpisy, na r. 2 zaúčtované odpisy a na r. 3 odpisy pozastavené. Do riadku 150 (resp. 250) uvádzaš rozdiel r.1 a 2. Riadok 3 je iba informatívny, nepripočítava sa.
Tak si to ešte raz v kľude pozri, či to máš dobre, asi áno.
0 0
Kexi Kexi

Kexi je offline (nepripojený) Kexi

Dakujem za odpoved na prvu otazku, tak som si to uz vydedukovala, ked som tu chodila krizom krazom, ale potrebovala som, aby mi to potvrdil niekto mudrejsi...
Kexi
0 0
Adriane Adriane

Adriane je offline (nepripojený) Adriane

Pekný deň prajem. Prosím vás, ako sa vypĺňa dodatočné daňové priznanie? Iba prvá strana a na strane 3 oddiel "dodatočné priznanie" + nejaké poznámky v časti V. , alebo sa celé DP vyplní nanovo? Ďakujem, Adriana.
0 0
misena misena

misena je offline (nepripojený) misena

Vypĺňa sa celé nanovo
0 0
Adriane Adriane

Adriane je offline (nepripojený) Adriane

Ďakujem.
0 0
Adriane Adriane

Adriane je offline (nepripojený) Adriane

Ahojte. Ešte sa chcem opýtať, ak ešte nemám urobenú účt.záv. za rok 2009 a robila som dnes dodatočné DP za rok 2008, mám rozdiel dane (vyššia daň) zaúčtovať ešte do r. 2009, alebo už do r. 2010? A účtujem 595/341 ? Ďakujem.
0 0
Adriane Adriane

Adriane je offline (nepripojený) Adriane

Poradí mi prosím niekto? Dakujem
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Vypĺňam na internete tlačivo dodatočného DP, mám problémy s dátumom, ako to prosím riešite vy? Je to DDP za rok 2008, vyplnené ho mám správne, len mi nechce dať dátum neskorší ako rok 2009. Na poslednej strane tlačiva A, teda v žiadosti o vrátenie daňového preplatku môžem dať dátum maximálne 31.12.2009. Inak ma to nepustí. Máte s tým skúsenosť? Ďakujem za odpoveď.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Kvaka Pozri príspevok
Vypĺňam na internete tlačivo dodatočného DP, mám problémy s dátumom, ako to prosím riešite vy? Je to DDP za rok 2008, vyplnené ho mám správne, len mi nechce dať dátum neskorší ako rok 2009. Na poslednej strane tlačiva A, teda v žiadosti o vrátenie daňového preplatku môžem dať dátum maximálne 31.12.2009. Inak ma to nepustí. Máte s tým skúsenosť? Ďakujem za odpoveď.
Volala som na DÚ už v januári, ale zatiaľ nemajú čas sa tomu venovať Odporučili mi dátum (resp. rok) prečiarkunuť, dať hviezdičku a napísať "opravila" a podpis. Takto som to odovzdala a nikto nič nanamietal.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ďakujem za rýchlu odpoveď, asi tam treba prečiarknuť celý dátum, lebo ak dám deň zistenia skutočnosti na podanie DDP napr. 31.10.2009, dole môžem dať len neskorší dátum z roku 2009.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

A ešte taká asi smiešna otázka, mám tlačiareň, ktorá netlačí obojstranne. Musí byť podané DP vytlačené obojstranne?
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Ak si zistila, že máš podať DDP 31.10.2009 a DPH opravuješ na výstupe, bola si povinná podať DDP do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení. Preto ti odporúčam, aby si hore uviedla dátum zistenia skutočnosti na podanie DDP taký, aby bol v súlade § 39 zákona 511/1992 Z.z. A dole dávaš dátum, kedy tlačivo vypĺňaš.
Myslím, že DP nemusí byť podané obojstranne, ale prečo si papier neotočíš a nevytlačíš na druhú stranu
Naposledy upravil lenkam68 : 18.03.10 at 07:46 Dôvod: oprava textu
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

lenkam68 Pozri príspevok
Ak si zistila, že máš podať DDP 31.10.2009 a DPH opravuješ na výstupe, bola si povinná podať DDP do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení. Preto ti odporúčam, aby si hore uviedla dátum zistenia skutočnosti na podanie DDP taký, aby bol v súlade § 39 zákona 511/1992 Z.z. A dole dávaš dátum, kedy tlačivo vypĺňaš.
Myslím, že DP nemusí byť podané obojstranne, ale prečo si papier neotočíš a nevytlačíš na druhú stranu
Aha, no super, už mi načisto prestáva páliť. Hm, otočiť papier, asi to nerobievam, nepotrebujem, nenapadlo ma.

Čo sa týka DDP ja podávam za FO, znižujem základ dane z príjmu FO za rok 2008 o nedoplatok ZP z RZZP zaplateného v októbri 2009. Deň zistenia skutočnosti? No neviem, ja som nevedela, že ako dôchodkyňa si v tohtoročnom DP za minulý rok nebudem mať ako znížiť základ dane, v roku 2009 som nepracovala, nebola som povinná platiť žiadne odvody (mala som len odstupné zdanené preddavkom a výsluhový príspevok, zdanený zrážkou) nie som povinná podať DP, ale podávam, nulové. Vyplnila som DDP za rok 2008, tlačivo A.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Našla som v § 39 ods. (3) Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie môže daňový subjekt podať, ak zistí, že jeho daňová povinnosť má byť nižšia, ako bola uvedená v daňovom priznaní alebo hlásení, najneskôr však do štyroch rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo hlásenie.
0 0
vladino45 vladino45

vladino45 je offline (nepripojený) vladino45

idem podať DDP za rok 2009, v riadnom som omylom uviedol nárok na zamestnaneckú prémiu 12 mesiacov, ale nárok je len na 9. v dodatočnom vyplním len hlavičku - údaje daňovníka,
r.45b počet mesiacov, r. 45c - rozdiel medzi nárokom a riadnym DP (99 - 123= -24 ) , r. 66 -24, r. 67 -24 a hotovo?? alebo ako to treba ?? ďakujem
0 0
vladino45 vladino45

vladino45 je offline (nepripojený) vladino45

vladino45 Pozri príspevok
idem podať DDP za rok 2009, v riadnom som omylom uviedol nárok na zamestnaneckú prémiu 12 mesiacov, ale nárok je len na 9. v dodatočnom vyplním len hlavičku - údaje daňovníka,
r.45b počet mesiacov, r. 45c - rozdiel medzi nárokom a riadnym DP (99 - 123= -24 ) , r. 66 -24, r. 67 -24 a hotovo?? alebo ako to treba ?? ďakujem
prosííím nikto mi neporadí??
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

vladino45 Pozri príspevok
prosííím nikto mi neporadí??
Dodatočné daňové priznanie sa vypĺňa celé, tak ako riadne DP, uvedú sa v ňom však už všetky údaje správne, tak ako majú byť, a v príslušnej časti tlačiva sa uvedú rozdiely oproti riadnemu daňovému priznaniu.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Kamaratka si nepoziadala v novej praci o vypracovanie DP za rok 2009 a tak si ho podala sama, neuplatnila si zamestnanecku premiu, zaklad dane mala 3 058,41EUR, ako by mala teraz postupovat, aby ziskala tuto premiu ak ma na nu narok?
0 0
Načítať ďalšie