Zavrieť

Porady

Odstupné a DP

Dobry večer,robim si danove priznanie typu A-v r.2009 som bola do 30.9. zamestnaná, od 1.10. som evidovaná na ÚP.Zamestnávateľ mi vyplatil všetky príjmy zo závislej činnosti /výplaty/ ešte do konca r.2009, okrem odstupného, ktoré mi bolo vyplatené až vo februári 2010 z garančného fondu, nakoľko bývalý zamestnávateľ je už v konkurze.
V potvrdení o príjmoch FO zo ZČ od zamestnávateľa za mesiace 1-9/2009 toto odstupné je zahrnuté.Mám túto sumu uviesť do DP za r.2009, aj keď bolo vyplatené až v r.2010?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kuklemu je offline (nepripojený) kuklemu

    kuklemu
    Odstupné bolo zarátané vo výplatnej páske za 9/09-taktiež zrazená daň, ale do konca r.2009 som dostala od zamestnávateľa len sumu bez odstupného, keďže vedel, že pôjde do konkurzu, nechal to už na sociálku-garančný fond.

    emmma je offline (nepripojený) emmma

    emmma
    Dostala si to v hotovosti alebo na účet? Podľa dokladov by som to zdanila v roku 2009. Ak to bolo na výplatnej páske malo to byť správne aj vyplatené v stanovenom výplatnom termíne. To že si to dostala neskôr - skutočnosť nezodpovedá dokladom.

    kuklemu je offline (nepripojený) kuklemu

    kuklemu
    Ano, malo to byť vyplatené v minulom roku, ale dostala som to až teraz vo februári na účet od SP.Je to uvedené aj vo výplatnej páske a vlastne aj v potvrdení o príjmoch za 1-9/09 v časti Úhrn zúčtov.a vyplatených príjmov a daň v úhr preddavkov na daň, ktoré je podkladom k DP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.