Zavrieť

Porady

KUPNA ZMLUVA, prevod vlastnictva

Ahojte,

Velmi pekne Vas prosim o radu k mojmu pripadu, v skratkosti:

Som 1/2 vlastnik nehnutelnosti, na ktoru som bral HÚ. Druhu polovicu vlastni otec a ja s priatelkou by sme chceli jeho cast odkupit, refinancovanim a navysenim HU. Kupnu zmluvu uz mame vypracovanu na zvysnu 1/2
Otazka č. 1: Ma byt v tejto zmluve uvedeny aj fakt, ze som uz 1/2 vlastnikom predmetnej nehnutelnosti, alebo staci iba preukazanie nadobudnutia predavajuceho
Otazka č. 2: S priatelkou sme sa dohodli, ze ona bude 1/4 vlastnik celej nehnutelnosti a ja budem teda 3/4 vlastnikom. Kedze je tato zmluve formulovana na odkupenie zvysnej 1/2 od predavajuceho, moze byt uvedene v prevode vlastnictva v zmluve fakt ze : nadobudneme obaja spoluvlastnicky podiel vo vyske 1/2 k predmetu zmluvy?? A teda nase rozdelenie bude uvedene v navrhu na vklad? alebo sa to stane automaticky, ze kataster na zaklade tejto zmluvy a uz mojho vl., priradi 3/4 vlastnictvko mne a 1/4 vlastnictvko priatelke??
Otazka č. 3: Kedže ide o refinancovanie HU a byt je uz zalozeny v prospech TB, je potrebne tento fakt uviest do kupnej zmluvy? I ked je ten uver na mna? a Ja s priatelkou byt odkupujeme?

Dakujem za rady. *
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    V zmluve môže byť uvedené, že si spoluvlastníkom bytu.
    Nekupujete spolu 1/2 bytu, ale ty kupuješ 1/4 a tvoja priateľka 1/4 bytu.
    Po zapísaní kúpnej zmluvy na LV sa zápis, ktorý je tam už teraz, a to, že si vlastníkom 1/2 bytu nezmení.
    Zmení sa len zápis tej polovice bytu, ktorý vlastní teraz tvoj otec. Teda, : ty sa staneš vlastníkom 1/4 a tvoja priateľka 1/4 bytu.

    andrejrakus je offline (nepripojený) andrejrakus

    andrejrakus
    Dobre, len mi nieje jasne, že pokial je predmetom kupy prave ta otcova 1/2-ica, a my ju obaja kupujeme, tak v konecnom dosledku kupujeme obaja po 1/2ici /predmet kupy cize 1/2 bude delena medzi nas dvoch rovnym dielom cize 1/2 na 1/2 /. Či nie? Dakujem za odpoved

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    dnes je byt:
    1/2 ty
    1/2 otec - predmet kúpy, ktorý sa delí 1/2 ty
    1/2 priateľka.

    suma sumárum. Máš 1/2 bytu a kupuješ polovicu z polovice t.j 1/4 a priateľka tiež 1/4.

    Ked sa 1/2 /otcova/ rozdelí na ďaľšie polovice tak už sú to štvrtiny.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    andrejrakus Pozri príspevok
    Dobre, len mi nieje jasne, že pokial je predmetom kupy prave ta otcova 1/2-ica, a my ju obaja kupujeme, tak v konecnom dosledku kupujeme obaja po 1/2ici /predmet kupy cize 1/2 bude delena medzi nas dvoch rovnym dielom cize 1/2 na 1/2 /. Či nie? Dakujem za odpoved
    Nepredáva sa 1/2 nehnuteľnosti, ale spoluvlastnícky podiel na nehnuteľnosti. Záložné právo sa v kúpnej zmluve nemusí uvádzať.
    Formuluj to napr. :


    Predávajúci ... spoluvlastník predmetnej nehnuteľnosti
    Kupujúci
    1. ... spoluvlastník predmetnej nehnuteľnosti
    2. ...

    Predmetom predaja je spoluvlastnícky podiel predávajúceho na nehnuteľnosti ... identifikácia ..., ktorý je vo veľkosti 1/2. Predávajúci predáva svoj spoluvlastnícky podiel kupujúcim do vlastníctva v rovnakom podiele.

    1. kupujúci ... nadobúda kúpou polovicu spoluvlastníckeho podielu predávajúceho a stáva sa spoluvlastníkom nehuteľnosti v podiele 3/4.

    2. kupujúci ... nadobúda kúpou polovicu spoluvlastníckeho podielu predávajúceho a stáva sa spoluvlastníkom nehuteľnosti v podiele 1/4.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    andrejrakus Pozri príspevok
    Dobre, len mi nieje jasne, že pokial je predmetom kupy prave ta otcova 1/2-ica, a my ju obaja kupujeme, tak v konecnom dosledku kupujeme obaja po 1/2ici /predmet kupy cize 1/2 bude delena medzi nas dvoch rovnym dielom cize 1/2 na 1/2 /. Či nie? Dakujem za odpoved
    Obidvaja kupujete polovicu otcovu, takže zápis bude taký že otcov podiel - 1/2 sa rozdelí na dva rovnaké podiely a to na 1/4 Tebe a 1/4 Tvojej priateľke. Takže v konečnom dôsledku Ty budeš vlastníkom 3/4 podielu na nehnuteľnosti a Tvoja priateľka bude vlastníkom 1/4 podielu na nehnuteľnosti .

    KUPNA ZMLUVA, prevod vlastnictva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.