Zavrieť

Porady

Fa+umelecka zmluva zo zahranicia

Ahoj Poradaci,

potrebovala by som poradit. Mam fakturu + zmluvu za umelecky vykon nemeckej umelkyne. Faktura je na sumu dohodnutu v zmluve za vykon + v zmluve je uvedene, ze vsetky naklady znasa firma. Boli tam letenky, preprava z letiska a tak. Mozem tieto naklady zauctovat do firmy????
Tiez sa chcem opytat, podla zakona o DPH platneho od 1.1:.2010 sa na to vzťahuje §16 ods. 3????? Musim tu fakturu za umelecky vykon samozdanit????
Dakujem za rychlu odpoved, uz som tak popletena z tych zmien.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dandy 2 je offline (nepripojený) Dandy 2

    Dandy 2
    Vladka prosím ťa ako si vyriešila tento problém z hľadiska DPH, my máme teraz to isté

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Vladka81 Pozri príspevok
    Ahoj Poradaci,

    potrebovala by som poradit. Mam fakturu + zmluvu za umelecky vykon nemeckej umelkyne. Faktura je na sumu dohodnutu v zmluve za vykon + v zmluve je uvedene, ze vsetky naklady znasa firma. Boli tam letenky, preprava z letiska a tak. Mozem tieto naklady zauctovat do firmy????
    Tiez sa chcem opytat, podla zakona o DPH platneho od 1.1:.2010 sa na to vzťahuje §16 ods. 3????? Musim tu fakturu za umelecky vykon samozdanit????
    Dakujem za rychlu odpoved, uz som tak popletena z tych zmien.
    Všetky náklady podľa zmluvy môže znášať firma, ak ich umelkyňa podľa zmluvy vyúčtovala, doložila a prevzala za ne úhradu oproti podpisu, alebo ak sú na meno firmy a firma ich hradila na vlastnú objednávku. Potom sa môžu zaúčtovať. Nemecká umelkyňa by mala byť registrovaná pre daň v svojej krajine a na jej faktúre by malo byť jej IČ DPH a poznámka o prenose daňovej povinnosti na príjemcu umeleckého výkonu. Vtedy má usporiadateľ SK prenesenú daňovú povinnosť a samozdaňuje odmenu v R09 a R10 priznania. Môže však ísť aj o oslobodenú činnosť, zodpovedajúcu nášmu § 33 nášho ZoDPH, vtedy nemusí byť registrovaná a odmena sa nesamozdaňuje, ale sa preukazuje nárok na oslobodenie, zodpovedajúci nášmu § 30.

    Fa+umelecka zmluva zo zahranicia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.