Zavrieť

Porady

Danove priznanie typu B pomoc

Zdravím všetkých poraďákov potrebovala by som poradiť pri vypĺňaní DP..
Ide o to, že som bola SZČO (už nie som), pritom som živnostník nebola, išlo o sprostredkovateľskú zmluvu. Z tejto činnosti som mala príjem, aj výdavky nulové, čo uvádzam do tabuľky 1, č. 8, že?(uvádzam nulu do obidvoch stĺpčekov) Okrem toho som študentkou denného štúdia na VŠ a mala som dve dohody, pri ktorých som si zarobila 147,00 (uvádzam do r.34,37,58,68,69 alebo?) a z týchto dohôd som mala zrazenú daň zrážkou vo výške 22,69 (uvádzam do r. 78,87,91,93 alebo?) No podávam si DP preto, lebo chcem, aby mi z týchto dohôd vrátili daň naspäť. Vychádza mi potom daň na úhradu, alebo daňový preplatok??Nerozumiem sa tomu.. Lebo pri tých výpočtoch, čo sú uvádzané pri r. 105/r.106 mi tam vychádza + hodnota,teda na úhradu..Čo sa mi zdá blbosť..Veď keď chcem aby mi vrátili dane, na čo mám nárok..Nie? Alebo som zabudla niečo odrátať, aby mi vychádzala - hodnota? Alebo ako? Vôbec neviem..Pomôžte mi prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    ofecka Pozri príspevok
    Zdravím všetkých poraďákov potrebovala by som poradiť pri vypĺňaní DP..
    Ide o to, že som bola SZČO (už nie som), pritom som živnostník nebola, išlo o sprostredkovateľskú zmluvu. Z tejto činnosti som mala príjem, aj výdavky nulové, čo uvádzam do tabuľky 1, č. 8, že?(uvádzam nulu do obidvoch stĺpčekov) Okrem toho som študentkou denného štúdia na VŠ a mala som dve dohody, pri ktorých som si zarobila 147,00 (uvádzam do r.34,37,58,68,69 alebo?) a z týchto dohôd som mala zrazenú daň zrážkou vo výške 22,69 (uvádzam do r. 78,87,91,93 alebo?) No podávam si DP preto, lebo chcem, aby mi z týchto dohôd vrátili daň naspäť. Vychádza mi potom daň na úhradu, alebo daňový preplatok??Nerozumiem sa tomu.. Lebo pri tých výpočtoch, čo sú uvádzané pri r. 105/r.106 mi tam vychádza + hodnota,teda na úhradu..Čo sa mi zdá blbosť..Veď keď chcem aby mi vrátili dane, na čo mám nárok..Nie? Alebo som zabudla niečo odrátať, aby mi vychádzala - hodnota? Alebo ako? Vôbec neviem..Pomôžte mi prosím
    nezabudla si si tam zadat nezdanitelnu cast na danovnika?

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    podľa mňa môžeš podať aj DP typ A a napísať, že si zo sprostredkovania nemala žiaden príjem
    tých 147 eur uvedieš na r. 32,34,36 na r. 37 budeš mať OP -4025,7 daňová povinnosť Ti víjde 0
    a keď ti bola daň zrazená podľa § 35 tak to uvedieš na r. 62 a 65

    Ak chceš podať B tak ako píšeš
    r.34, 37 --- 147

    odd.6 8 r.,10,11 r. 0 aj príjmy aj výdavky
    37,38,40,44 - 0
    58 r.,68,69 --- 147
    70 r.,76r. 4025,7
    77,78,87,91,93 bude 0
    101 ak je daň podľa § 35 --22,69
    106 r. bude tých 22,69

    ofecka je offline (nepripojený) ofecka

    ofecka
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
    A nemá byť náhodou v odd.6 r. 8, 9 a 11 nula?
    A potom na r. 38,39,40 a 44 je nula, že?
    r. 59,62,64,66,67 je nula, či nie?
    Zvyšok sedí podľa toho, ako si napísal, ale s r.101 si nie som istá. Na mojom potvrdení o príjme je uvedené, že tá daň je vyberaná zrážkou podľa §43 ods.3 písmeno j) zákona, čo je:
    j) príjem podľa § 5 ods. 1 písm. a) až g) plynúci daňovníkovi od zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ktorého úhrnná výška od tohto zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac úhrnnú sumu 165, 97 eura a u ktorého si tento daňovník pri výpočte preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 a daňový bonus podľa § 33,
    Tak neviem kam mám tú daň uviesť, lebo to asi nie je podľa §35, aby som to mohla uviesť do r. 101..Nevieš mi poradiť? Prosiiiiiim

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Tú zrazenú daň uvedieš na r.63. Potom Ti vyjde na r.65 -22,69.
    (tlačivo A)

    Ak podáš DP na tlačive B, tak r. 99 a r.106.

    ofecka je offline (nepripojený) ofecka

    ofecka
    To fakt patrí tam? No super, tak ďakujem veľmi pekne Neviem, čo by som bez vás robila Zajtra môžem ísť na DÚ.

    Danove priznanie typu B pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.