Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2009

Dobrý deň,
môžte mi poradiť či musím podávať daňové priznanie, keď som v roku 2009 pracovala len od 01.01.-16.04.? Odvtedy som evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    itaka Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    môžte mi poradiť či musím podávať daňové priznanie, keď som v roku 2009 pracovala len od 01.01.-16.04.? Odvtedy som evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná.
    to záleží od toho v akej výške si mala zdaniteľné príjmy, ak boli do polovice NČ čo je 2012,85 €, tak nemusíš

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Aký si mala príjem zo zamestnania? Strhli ti daň?
    Ak vyšší ako 2012,85 € tak musíš podať DP , ak ti strhli daň je výhodné podať DP lebo Ti ju vrátia.

    itaka je offline (nepripojený) itaka

    itaka
    poslali mi potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti, o dani ... nájdem to v tom papieri? Lebo ja som z toho dajak vedla čo je čo?
    Neviem ktorú kolónku mám pozerat aby som vedela?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    itaka Pozri príspevok
    poslali mi potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti, o dani ... nájdem to v tom papieri? Lebo ja som z toho dajak vedla čo je čo?
    Neviem ktorú kolónku mám pozerat aby som vedela?
    všetko je uvedené v potvrdení, hrubý príjem, poistné, uplatnená NČ aj daň ak bola strhnutá, ak nebola je tam 0

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    itaka Pozri príspevok
    Neviem ktorú kolónku mám pozerat aby som vedela?
    A keby si skúsila čítať čo je vedla tých čísel popísané? Ved až v jednej kolonke bude napísané preddavková daň.

    itaka je offline (nepripojený) itaka

    itaka
    takže ten hrubý príjem je 2067 EUR takže ho budem musieť asi robiť, však? a tá daň, to je tá daň vyberaná zrážkou podľa parag. 43 ods.3?-lebo tam je 0

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    itaka Pozri príspevok
    takže ten hrubý príjem je 2067 EUR takže ho budem musieť asi robiť, však? a tá daň, to je tá daň vyberaná zrážkou podľa parag. 43 ods.3?-lebo tam je 0
    máš povinnosť podať DP typ A, pretože tvoj príjem prekročil limit 2012,85, daň zrážkou je podľa § 43 a daň preddavková je podľa § 35 ZoDP

    Daňové priznanie za rok 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.