Zavrieť

Porady

zamestnanecká prémia a nezdaniteľná časť

Chcem sa vás opýtať, či si môžem uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na manželku (mala ročný príjem cca 3000 eur), ak ona mala uplatnenú zamestnaneckú prémiu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    jules2 Pozri príspevok
    Chcem sa vás opýtať, či si môžem uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na manželku (mala ročný príjem cca 3000 eur), ak ona mala uplatnenú zamestnaneckú prémiu. Ďakujem
    môžeš, od NČ odrátaš jej príjem mínus poistné a rozdiel si uplatníš

    jules2 je offline (nepripojený) jules2

    jules2
    je to na 100% ? Lebo pýtal som sa viacerých a každý mi tvrdil niečo iné. Napr. vraj keď si uplanila zamestnaneckú prémiu, tak ja si už vraj nemôžem uplatniť na ňu nezdaniteľnú časť

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    jules2 Pozri príspevok
    je to na 100% ? Lebo pýtal som sa viacerých a každý mi tvrdil niečo iné. Napr. vraj keď si uplanila zamestnaneckú prémiu, tak ja si už vraj nemôžem uplatniť na ňu nezdaniteľnú časť
    Nieje to pravda, ZP nemá vplyv na uplatnenie NČZD, môžeš si ju uplatniť.

    katjab je offline (nepripojený) katjab

    katjab
    Úhrn príjmov za celý rok zamestnanca 3.478,85 € /počas 12 mesiacov poberal príjmy na PP/. Odvody 463,95 €. Koľko zamestnaneckej prémie má nárok? Na jednom programe mi vychádza 90 niečo, na druhom drsr.sk 181,O3 €.
    Prosím potrebujem to súrne.
    Katka

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    katjab Pozri príspevok
    Úhrn príjmov za celý rok zamestnanca 3.478,85 € /počas 12 mesiacov poberal príjmy na PP/. Odvody 463,95 €. Koľko zamestnaneckej prémie má nárok? Na jednom programe mi vychádza 90 niečo, na druhom drsr.sk 181,O3 €.
    Prosím potrebujem to súrne.
    Katka

    bude to suma 181,03 €

    dumo2 je offline (nepripojený) dumo2

    dumo2
    Sledujem vašu diskusiu. Tvrdíte že je možné uplatiniť si súčasne zamestnaneckú prémiu i nezdaniteľnú časť na manželku. Na portáli DR SR v dokumente "Odpovede na otázky k problematike nároku na zamestnaneckú prémiu" je v odpovedi č.7 uvedené, že nie je možné súčastné uplatnenie nároku na zamestnaneckú prémiu a zníženie základu dane na manželku. Celú Odpoveď DR SR pripájam v prílohe.
    Kto má teraz pravdu?

    matka7 je offline (nepripojený) matka7

    matka7
    dumo2 Pozri príspevok
    Sledujem vašu diskusiu. Tvrdíte že je možné uplatiniť si súčasne zamestnaneckú prémiu i nezdaniteľnú časť na manželku. Na portáli DR SR v dokumente "Odpovede na otázky k problematike nároku na zamestnaneckú prémiu" je v odpovedi č.7 uvedené, že nie je možné súčastné uplatnenie nároku na zamestnaneckú prémiu a zníženie základu dane na manželku. Celú Odpoveď DR SR pripájam v prílohe.
    Kto má teraz pravdu?
    prvotna otazka znela ci si moze zamestnanec uplatnit nezd. cast na manzelku ked mala ONA vyplatenu zamestnanecku premiu = moze.
    pokyn z DRSR sa tyka zamestnanca = ON si nemoze uplatnit naraz zamestnanecku premiu aj nezdanitelnu cast na manzelku (bud si uplatni jedno alebo druhe)

    zamestnanecká prémia a nezdaniteľná časť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.