Zavrieť

Porady

Začiatočník

Dobrý večer prajem, potrebovala by som poradiť. V roku 2009 som začala podnikať, platím iba ZP, SP nie. A preto sa chcem spýtať. Podám Daňové priznanie a mám niečo podať aj na sociálnu poisťovňu? Vopred ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    july444 Pozri príspevok
    Dobrý večer prajem, potrebovala by som poradiť. V roku 2009 som začala podnikať, platím iba ZP, SP nie. A preto sa chcem spýtať. Podám Daňové priznanie a mám niečo podať aj na sociálnu poisťovňu? Vopred ďakujem za odpoveď
    do 30.6.2010 musíš predložiť do SP výpis z DP, na posúdenie povinnosti platenia poistného od 1.7.2010.
    Ak tvoj príjem za rok 2009 bol vyšší ako 3834,96 € nebudeš mať povinnosť platiť poistné od 1.7.2010 až do 30.6.2011
    ak tvoj príjem bude vyšší ako uvedená suma, vyrátajú ti poistné podľa základu dane

    july444 je offline (nepripojený) july444

    july444
    Výpis akože kópiu daňového priznania, alebo len tú poslednú stranu za daňovým priznaním?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    july444 Pozri príspevok
    Výpis akože kópiu daňového priznania, alebo len tú poslednú stranu za daňovým priznaním?
    pripojím ti link na stránku SP, stiahni si výpis

    http://www.socpoist.sk/491/1226s

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    Nie, je to samostatné tlačivo určené na soc.poisťovňu, podáva sa do 30.06.bez ohľadu na to, aký bol tvoj príjem

    july444 je offline (nepripojený) july444

    july444
    ešte mi napadlo, že ked podnikal szčo len 3 mesiace v r. 2009, tiež musí podať na soc. poisťovňu to potvrdenie?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    july444 Pozri príspevok
    ešte mi napadlo, že ked podnikal szčo len 3 mesiace v r. 2009, tiež musí podať na soc. poisťovňu to potvrdenie?
    áno, do 30.6.2010

    july444 je offline (nepripojený) july444

    july444
    ešte k tomu výpisu z daňového priznania na sociálnu poisťovňu. Ak podnikal podnikateľ iba 1 mesiac v roku 2009, tak do riadku 12 - zaplatené poistné uvádza celých 398,33 eur, alebo len pomernú časť, a to za jeden mesiac?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.