Zavrieť

Porady

NČ - manželia 6.mesiacov, spoločná adresa 1.mesiac

Rada by som sa opýtala, či správne postupujem pri výpočte NČ na manželku pre účely DP , ked som denná doktorandka (čiže štipendium sa nepovažuje za príjem a okrem toho som mala len príjem z úrokov na stavebnom sporení a TV) ak sme manželia od polovice júna,

ale spoločné trvalé bydlisko máme až od pol decembra. Nie som si istá či sa spoločné bydlisko nejako zohľadňuje.

335,34 x 6= 2012,82 EUR mínus pripísané úroky na stavebnom a TV (čiže zdanené zrážkovou daňou priamo v banke, o ktorých vrátenie si požiadam vo svojom DP)



nevedel by niekto prosim poradit

Ďakujem Vám vopred!
Naposledy upravil quercus3 : 16.03.10 at 08:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    quercus3 je offline (nepripojený) quercus3

    quercus3
    quercus3 Pozri príspevok
    Rada by som sa opýtala, či správne postupujem pri výpočte NČ na manželku pre účely DP , ked som denná doktorandka (čiže štipendium sa nepovažuje za príjem a okrem toho som mala len príjem z úrokov na stavebnom sporení a TV) ak sme manželia od polovice júna,

    ale spoločné trvalé bydlisko máme až od pol decembra. Nie som si istá či sa spoločné bydlisko nejako zohľadňuje.

    335,34 x 6= 2012,82 EUR mínus pripísané úroky na stavebnom a TV (čiže zdanené zrážkovou daňou priamo v banke, o ktorých vrátenie si požiadam vo svojom DP)


    Ďakujem Vám vopred!

    nevedel by niekto prosim poradit?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Nie je dôležité spoločné trvalé bydlisko, dôležité je, že ste spolu žili v spoločnej domácnosti.

    quercus3 je offline (nepripojený) quercus3

    quercus3
    dakujem pekne za odpoved, a to mam prosim vas ako dokladovat ze sme v spolocnej domacnosti zili?
    mam za smerodajny datum brat datum svadby ked sme po nej byvali spolu na vysokoskolskom internate?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Nijako to dokladovať nemusíš. Ak by niekto od Teba nejaký doklad žiadal, tak napíšeš len čestné prehlásenie.

    NČ - manželia 6.mesiacov, spoločná adresa 1.mesiac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.