Zavrieť

Porady

daňové priznanie A

Dobrý deň,

prosím, poraďte mi: robím daňové priznanie typu A - zamestnanec bol pol roka zamestnaný - hrubý príjem 4418,69Eur, základ dane 4002,69 Eur. Pol roka poberal dávky v hmotnej núdzi. Započítavajú sa tieto do príjmu alebo sa nikde nazapočítavajú?

A ešte - ako je to so zamestnaneckou prémiou? Vypláca ju zamestnávateľ alebo daňový úrad? Nerobím mzdové účtovníctvo, tak netuším, ešte som sa s tým nestretla... A teraz keď robím DP, vidím, že niečo také existuje. Mal by tento zamestnanec na ňu nárok?

Ešte robím takéto DP jednému pánovi, ktorý mal iba príjmy zo závislej činnosti 4398 Eur. Vznikne mu nárok na zamestnaneckú prémiu?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No ak použiješ vyhladávač určite nájdeš správnu odpoved na tvoju otázku.
    Napr. zamestnanecká prémia temer všetko nájdeš tu http://www.porada.sk/t117775-zamestnanecka-premia.html

    Treba hľadať a čítať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    j.a.n.k.a Pozri príspevok
    Ďakujem za radu, ale ja naozaj potrebujem rýchlu pomoc.
    No comment....

    Niekomu sa nechce čítať, ale radšej by prijal všetko naservírované na tanier.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    No comment....

    Niekomu sa nechce čítať, ale radšej by prijal všetko naservírované na tanier.
    Správna pripomienka,

    my máme mať čas čítať, študovať a vzdelávať sa. A niekomu sa ani len poradu nechce prelustrovať a čítať.

    j.a.n.k.a Pozri príspevok
    Ďakujem za radu, ale ja naozaj potrebujem rýchlu pomoc.
    Dnes ani kura zadarmo nehrabe, zaplať si rýchlu pomoc.

    An-Cib je offline (nepripojený) An-Cib

    An-Cib
    Ja som toho síce dosť počítala, ale mám pocit že sa viac zamotávam a nenašla som si odpoveď na môj problém:
    Pri vyplňovaní DPFO A na stránke drsr: úhrn príjmov 1892,- ale zamestnanec odpracoval len jeden mesiac (dostal odstupné), tak nemá nárok na zamestnaneckú prémiu.
    Prečo ma potom núti vypísať na r. 3072,96 keď nemám nárok na ZP? Ak tam napíšem nulu, riadok ostane vysvietený a nechce uložiť dokument.
    To mám podať DP aj s vyplneným riadkom, teda sumou 3072,96?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.