Zavrieť

Porady

zmluva o nájme nebytových priestorov

Dobrý deň. Založila som si sro 11/2009, sídlo mám v rodičovskom dome. V zmluve o nájme nebytových priestorov som uviedla, že budem platiť mesačne 20 EUR. Teraz som si uvedomila, že správne by mali rodičia oznámiť daňovému úradu, že prenajímajú miestnosť. Alebo môžem napísať dodatok k zmluve, že mi ju prenajímajú bezplatne? a tak nemusia sa registrovať.

Veľmi pekne ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    anna16 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Založila som si sro 11/2009, sídlo mám v rodičovskom dome. V zmluve o nájme nebytových priestorov som uviedla, že budem platiť mesačne 20 EUR. Teraz som si uvedomila, že správne by mali rodičia oznámiť daňovému úradu, že prenajímajú miestnosť. Alebo môžem napísať dodatok k zmluve, že mi ju prenajímajú bezplatne? a tak nemusia sa registrovať.

    Veľmi pekne ďakujem za radu.
    Môžeš si vybrať:
    a) stačí súhlas vlastníka priestorov so zriadením sídla
    b) môžeš mať nájomnú zmluvu

    Ak máš nájomnú zmluvu (bez ohľadu na výšku nájmu) prenajímateľ je povinný sa registrovať. Ak zmluva bola uzavretá v r. 2009 prenajímateľ sa mal registrovať do 28.2.210 (temin bola nedeľa), tak sa to posunulo na 1.3.2010.

    Ak sa nechceš registrovať po termíne, tak uzatvor nájomnú zmluvu v r. 2010 (napr. od 1.2) a povinnosť zaregistrovať je....

    Ak fyzická osoba-nepodnikateľ – teda zatiaľ na daňovom úrade neregistrovaná – začne prenajímať nehnuteľnosť alebo jej časť, je povinná sa registrovať na daňovom úrade do 30 dní, od konca mesiaca, v ktorom začala prenajímať.

    Ak bude zmluva o prenájme, bude registrácia, budeš si môcť dávať nájom do nákladov.
    Prenajímateľ má príjem z prenájmu oslobodený do výšky 5 násobku životného minima.( ŽM od 1.7.2009 je vo výške 185.19 EUR)

    Takže daň do tejto hranice sa neplatí ani nie je povinnosť podavať DP.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Chem sa spýtať- zmluva je uzatvorená 15.1.2010 a prenájom je v zmluve uvedený od 15.6.2010. Do kedy je potrebné sa registrovať? Stačí - do 31.7.2010/berúc do úvahy začiatok dňa prenájmu/, alebo už 31.3.2010 /berúc do úvahy dátum uzavretia zmluvy/?[/QUOTE]

    Fyzická osoba, ktorá
    a) nie je registrovaná podľa odseku 1, je povinná do 30 dní po uplynutí mesiaca, v ktorom začala vykonávať inú samostatnú zárobkovú činnosť6ec) alebo v ktorom prenajala nehnuteľnosť, požiadať miestne príslušného správcu dane o registráciu,

    podľa mňa do 30dní od ukončenia júna, čiže do 30.7.2010

    anna16 je offline (nepripojený) anna16

    anna16
    ak si vyberiem súhlas vlastníka priestorov so zriadením stačí, klasicky sformulovať že súhlasia. čiže bude bez odplaty a oni sa nemusia registrovať. dobre som to pochopila ďakujem

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Ak fyzická osoba-nepodnikateľ – teda zatiaľ na daňovom úrade neregistrovaná – začne prenajímať nehnuteľnosť alebo jej časť, je povinná sa registrovať na daňovom úrade do 30 dní, od konca mesiaca, v ktorom začala prenajímať.

    Chem sa spýtať- zmluva je uzatvorená 15.1.2010 a prenájom je v zmluve uvedený od 15.6.2010. Do kedy je potrebné sa registrovať? Stačí - do 31.7.2010/berúc do úvahy začiatok dňa prenájmu/, alebo už 31.3.2010 /berúc do úvahy dátum uzavretia zmluvy/?

    zmluva o nájme nebytových priestorov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.