Zavrieť

Porady

Podané ročné zúčtovanie dane a dodatočné DP

Zamestnankyni bolo vyhotovené RZD a už aj vrátený preplatok (napr. zo zvýšenej nezd. časti 2009). Neskôr prišla na to, že jej manžel - SZČO - má nízky príjem, cca 1 500 EUR. Teda môže si uplatniť nezdaniteľnú časť aj na neho a zinkasovať preplatok. Môže jej mzdová účtovníčka vyhotoviť RZD opravné, alebo je lepšie, resp. je to možné, podať DP, ako opravné (§ 32 ods 9 zákona o DzP), aj keď už jeden preplatok z vyúčtovania dostala?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    účtovníčka jej nemá prečo robiť opravné RZD.

    treba len podať opravné daňové priznanie (RZD bude prílohou) a uplatníte si Nč na manžela.

    lu_lu je offline (nepripojený) lu_lu

    lu_lu
    Je rovnaký postup aj v prípade, že manželovi spravil zamestnávateľ RZD, preplatok dane bude uhradený v najbližších dňoch, avšak teraz sa zistilo, že manželka odpočítala od jej vlastného príjmu aj poistné uhradené v januári 2010, tj. manžel uplatníl vyšší odpočet ZD ako mohol. Má podať opravné daňové priznanie? Ak tak učiní do 31.3.2010, je za to sankcia? Ďakujem za odpoveď.

    nikula je offline (nepripojený) nikula

    nikula
    Ja mám tiež taký prípad, zabudlo sa na dôchodkové sporenie a RZD sa už urobilo. Teraz, akým spôsobom urobím opravné. Všetky sumy nasadím ako boli (Základ dane, NZD, zrazenú daň), len doplním DDS k odpočítateľným. Bude sa niekde uvádzam ten rozdiel medzi RZD urobeným a opravným?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nikula Pozri príspevok
    Ja mám tiež taký prípad, zabudlo sa na dôchodkové sporenie a RZD sa už urobilo. Teraz, akým spôsobom urobím opravné. Všetky sumy nasadím ako boli (Základ dane, NZD, zrazenú daň), len doplním DDS k odpočítateľným. Bude sa niekde uvádzam ten rozdiel medzi RZD urobeným a opravným?
    Zamestnanec má podať DP typ A. Ty ako zamestnávateľ nemáš prečo opravovať RZD, ak zamestnanec nedodal kompletné podklady (zabudol na DDS).

    Podané ročné zúčtovanie dane a dodatočné DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.