Zavrieť

Porady

Preddavková daň

dobry den,
preplatky z RZ (dan z prijmov) som zahrnula do vyplat za 2/2010. Tym padom mi vznikla voci DU akoze preplatok v sume 963,--EUR. Chcem sa spytat: za februar neodvediem nic DU a v dalsich mesiacoch budem postupne znizovat danovu povinnost o tento preplatok (napr. mi vyjde za marec povinnost 1000 EUR, odvediem ale 1000-963=37 EUR odvediem)? Treba zaslat nejake oznamenie danovemu uradu?
Dakujem za pochopenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Odrátaš 616,74-491,65, teda nebudeš uhrádzať žiadnu daň, ale započítaš to, čo by si mala uhradiť s preplatkom z RZD. Na ďalší mesiac ti ešte zostane na zápočet 125,09. Toto všetko potom budeš uvádzať v prehľadoch za jednotlivé štvrťroky

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    keri Pozri príspevok
    dobry den,
    preplatky z RZ (dan z prijmov) som zahrnula do vyplat za 2/2010. Tym padom mi vznikla voci DU akoze preplatok v sume 963,--EUR. Chcem sa spytat: za februar neodvediem nic DU a v dalsich mesiacoch budem postupne znizovat danovu povinnost o tento preplatok (napr. mi vyjde za marec povinnost 1000 EUR, odvediem ale 1000-963=37 EUR odvediem)? Treba zaslat nejake oznamenie danovemu uradu?
    Dakujem za pochopenie.
    O preplatok z RZD už môžeš ponížiť daňovú povinnosť voči DÚ za mesiac február. V ostatných mesiacoch budeš postupovať rovnako až do konca roka. Ak na konci roka ti zostane ešte nevysporiadaný preplatok z RZD, potom o túto sumu požiadaš DÚ, ktorý ti ju vráti.

    halu je offline (nepripojený) halu

    halu
    Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, či sa znižuje aj zrážková daň o preplatok z RZD a neodvádza DU.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    halu Pozri príspevok
    Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, či sa znižuje aj zrážková daň o preplatok z RZD a neodvádza DU.

    Neznižuje. Zrážkovú daň je možné započítať iba s daň. bonusom.

    keri je offline (nepripojený) keri

    keri
    rodina1 Pozri príspevok
    O preplatok z RZD už môžeš ponížiť daňovú povinnosť voči DÚ za mesiac február. V ostatných mesiacoch budeš postupovať rovnako až do konca roka. Ak na konci roka ti zostane ešte nevysporiadaný preplatok z RZD, potom o túto sumu požiadaš DÚ, ktorý ti ju vráti.
    Celkovy preplatok z RZ je 1032,93 Eur (preplatky boli vratene v 2 a v 3 mesiaci 2010). Vo februari som neodviedla DU ziadnu dan, nakolko som odratala z preplatku RZ dan. povinnost neponizenu danovym bonusom a ostal mi zostatok na preplatku 616,74 Eur (1032,93 - 416,19) V marci som neumorovala preplatok, cize zostatok ostal taky isty ako vo februari.
    Chcem sa opytat, ci som urobila dobre v tom februari? Ten preplatok zapocitavam s dan. povinnostou bez danoveho bonusu alebo s uplatnenim dan. bonusu?
    Napr. zalohova dan za 4/10 je 711,65 Eur, dan. bonus 220,-- Eur, vyjde mi zalohova dan na uhradu 491,65 Eur. Odratam zo zostatku preplatku 711.65 Eur?
    Dakujem

    keri je offline (nepripojený) keri

    keri
    Jara Pozri príspevok
    Odrátaš 616,74-491,65, teda nebudeš uhrádzať žiadnu daň, ale započítaš to, čo by si mala uhradiť s preplatkom z RZD. Na ďalší mesiac ti ešte zostane na zápočet 125,09. Toto všetko potom budeš uvádzať v prehľadoch za jednotlivé štvrťroky
    Potom to v prehlade za 2 stvrtok bude to vyzerat takto:
    I čast:
    zálohová dan 711,65 EUR (riadok 1)
    vrátené preplatky -616,74 EUR (riadok 2)
    priznaná a vyplatená suma DB 220 EUR (riadok 5)
    odvodová povinnosť 0 EUR
    III. časť:
    riadok D suma rozdielu danového bonusu 125,09 EUR ??????


    A co sa tyka toho umorovania vo februári, to mám dobre?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.