Zavrieť

Porady

Invalidný dôchodca a daňové priznanie

Prosím Vás o radu, mám invalidného dôchodcu, ktorý popri dôchodku zarobil 2400 € v roku 2009 na dohodu. Ako je to u invalidných dôchodcov s uplatnením nezdaniteľnej časti na daňovínka? Môžem mu ju uplatniť celú, alebo ponížiť o sumu vyplateného invalidného dôchodku? V roku 2009 dostával 290 € mesačne. Ďakujem za všetky rady. Pekný deň...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

    veronkaj
    prosím Vás ja už som to tu na porade spomínala prišiel za mnou invalidný dôchodca 75% invalid szčo neplatca dane aby som mu urobila RZZP a DP,

    od minulého roka od 7/09 neplatil preddavky na zdravotné lebo už nad 70 % postihnutia nemusí platiť


    a teraz mu vychádza základ dane ešte pred uplatnením nezdan. časti na daňovníka že mal príjem za rok 2009 : 1260,- eur z toho je 310 eur čo mu prišli preplatky na zdrav. poistení za predchádzajúce roky.

    prosím nikde neviem na stránka ch poisťovne nájsť kde je hranica kedy už musí aj tento inavl. szčo začať platiť preddavky na ZP vo výške 7%.

    kto mi prosím poradí kde to nájdem nad aké limity musí takto szčo platiť do SP a ZP a do akej výšky môže mať príjmy aby mu nekrátili invalid. dôchodok.

    ďakujem

    Invalidný dôchodca a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.