Zavrieť

Porady

DPH v daňovom priznaní za rok 2009

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako úplný začiatočník a samouk či sa v ročnom zúčtovaní dane či už v tlačivách pre PO aj FO B niekde uvádza DPH za rok 2009 a ako a či vôbec ovplyvňuje základ dane. Možno som nepoložila celkom správne otázku, ale som ozaj amatér a chcela by som pomôcť kamarátovi s daňovým priznaním. ĎAKUJEM veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lienok je offline (nepripojený) lienok

    lienok
    mám ten dojem, že peňažný denník sa používa pri JÚ a pri DPH sa musí viesť podvojné účtovníctvo.....

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    lienok Pozri príspevok
    mám ten dojem, že peňažný denník sa používa pri JÚ a pri DPH sa musí viesť podvojné účtovníctvo.....
    nemusí, len ak je PO

    lienok je offline (nepripojený) lienok

    lienok
    takže ak som dobre pochopila z témy DPH do peňažného denníku, tak sa aj do príjmov aj do výdajov berú sumy bez DPH?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    lienok Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako úplný začiatočník a samouk či sa v ročnom zúčtovaní dane či už v tlačivách pre PO aj FO B niekde uvádza DPH za rok 2009 a ako a či vôbec ovplyvňuje základ dane. Možno som nepoložila celkom správne otázku, ale som ozaj amatér a chcela by som pomôcť kamarátovi s daňovým priznaním. ĎAKUJEM veľmi pekne.

    lienok Pozri príspevok
    mám ten dojem, že peňažný denník sa používa pri JÚ a pri DPH sa musí viesť podvojné účtovníctvo.....

    lienok Pozri príspevok
    takže ak som dobre pochopila z témy DPH do peňažného denníku, tak sa aj do príjmov aj do výdajov berú sumy bez DPH?

    Prepáč lienok, ale od hlavného účtovníka tieto otázky a dojmy ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lienok Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako úplný začiatočník a samouk či sa v ročnom zúčtovaní dane či už v tlačivách pre PO aj FO B niekde uvádza DPH za rok 2009 a ako a či vôbec ovplyvňuje základ dane. Možno som nepoložila celkom správne otázku, ale som ozaj amatér a chcela by som pomôcť kamarátovi s daňovým priznaním. ĎAKUJEM veľmi pekne.
    lienok ,
    bez urážky,aby sa nestalo,že kamarátovi skôr pohoršíte, ako pomôžete .
    Ak niekto nevie základné veci,tak to skutočne nie je dobré.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lienok Pozri príspevok
    kto je hlavný účtovník?
    No ti to máš v profile.

    lienok je offline (nepripojený) lienok

    lienok
    len som chcela radu nič viac..... každý začína a možno kamarát nemá peniaze na to aby zaplatila takého skúseného a perfektného účtovníka.... nič viac som nechcela len radu....

    lienok je offline (nepripojený) lienok

    lienok
    som hlavný účtovní, ale v škole čo je rozpočtová organizácia, ktorá nemá s DPH absolútne nič spoločné, tak nepovažujem za dôležité vedieť veci o DPH

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lienok Pozri príspevok
    len som chcela radu nič viac..... každý začína a možno kamarát nemá peniaze na to aby zaplatila takého skúseného a perfektného účtovníka.... nič viac som nechcela len radu....

    Lienok to je v poriadku, že si chcela radu. Myslím si, že si aj dostala hneĎ v prvom príspevku (odkaz na link).

    Ale keď si dáš do profilu, že si hlavný účtovník, tak sa nečuduj nad rozhorčenými reakciami ostatných (služobne starších a skúsenejších, ktorí by právom mohli dať do profilu "hlavný účtovník", ale nedávajú, lebo vedia, že takéto označenie, resp. zaradenie obnáša aj určitú dôstojnosť a zodpovednosť) nad tvojimi otázkami.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lienok Pozri príspevok
    len som chcela radu nič viac..... každý začína a možno kamarát nemá peniaze na to aby zaplatila takého skúseného a perfektného účtovníka.... nič viac som nechcela len radu....
    Ale to je v poriadku , my sa snažíme pomáhať .
    Ani ja všetko neovládam, ale ak niekto položí takto postavenú otázku , tak to si vyžaduje prinajmenšom kurz JU , nakoľko na otázku tak položenú sa nedá odpovedať jednou vetou . Sú tam širšie súvislosti a v otázke chýba ešte veľa doplňujúcich informácii .Z otázky vyplýva , že ju položil absolútny laik- bez urážky .Takže nemaj nám za zlé , že sa takto k tomu vyjadríme .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Verím, že veľa ľudí je v ťaživej finančnej situácii. Na druhej strane treba zvážiť, či je pri spracovaní daňového priznania a v tomto prípade aj účtovníctva namieste šetrenie . Tvoj kamarát je podnikateľ a keby si dal spracovávať účtovníctvo priebežne a nenechal všetko na poslednú chvíľu, možno by ho spracovanie účtovníctva až tak veľa nestálo. V tomto termíne sa nesmie čudovať vysokým cenám ...
    Nechápem dosť dobre ako je možné, že účtovníctvo zanedbáva platiteľ DPH. Podľa mňa šetrí na nesprávnom mieste a v prípade kontroly nič neušetrí, iba prerobí.

    A ak je to ozajstný kamarát, povedz mu na rovinu, že JÚ ani DPH neovládaš - aby nebol kamarát iba po daňovú kontrolu .

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tamila Pozri príspevok
    Možné je aj to, že vôbec nie je platiteľ DPH.
    Viež, že po znova prečítaní celej témy to isté mi napadlo.... a v tom prípade sme jej krivdili, a patrí jej ospravedlnenie.
    Takže ak je to tak, že dotyčný szčo nie je platiteľom DPH, potom aj dph ide do výdavkov. A ospravedlňujem sa.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    lienok Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako úplný začiatočník a samouk či sa v ročnom zúčtovaní dane či už v tlačivách pre PO aj FO B niekde uvádza DPH za rok 2009 a ako a či vôbec ovplyvňuje základ dane. Možno som nepoložila celkom správne otázku, ale som ozaj amatér a chcela by som pomôcť kamarátovi s daňovým priznaním. ĎAKUJEM veľmi pekne.
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Viež, že po znova prečítaní celej témy to isté mi napadlo.... a v tom prípade sme jej krivdili, a patrí jej ospravedlnenie.
    Takže ak je to tak, že dotyčný szčo nie je platiteľom DPH, potom aj dph ide do výdavkov. A ospravedlňujem sa.
    ... toto nie je o krivde, ale o úplnosti zadaní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.