Zavrieť

Porady

DANOVE PRIZNANIE 2009

Dobry den, prosim o radu, v minulom roku som bola 2 mesiace zamestnana a 6 mesiacov som poberala podporu, zvysnu cast roka som bola len evidovana na urade prace ako nezamestnana. Mam do kolonky prijmy zapocitat aj podporu alebo len tie prijmy za 2 mesiace?
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
len prijmy za tie 2mesiace.
0 0
evelyn23 evelyn23

evelyn23 je offline (nepripojený) evelyn23

No ked som sa pytala na urade prace tak mi dali potvrdenie a poslali ma s nim na socialnu poistovnu a tam mi vydali potvrdenie o vyske podpory ktoru som vybrala, naco mi to ptom je?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

evelyn23 Pozri príspevok
No ked som sa pytala na urade prace tak mi dali potvrdenie a poslali ma s nim na socialnu poistovnu a tam mi vydali potvrdenie o vyske podpory ktoru som vybrala, naco mi to ptom je?
Ak by náhodou tvoj manžel si chcel uplatniť nezdaniteľnú čiastku na teba. Tak by sa tieto príjmy rátali do tvojho príjmu.
Preto Ti vydali toto potvrdenie.
0 0
evelyn23 evelyn23

evelyn23 je offline (nepripojený) evelyn23

Dakujem, pokial ale nie som vydata a nemam 25 rokov a rodicia su povinni ma zivit, moze su to uplatnit mamina? Aky je potom postup?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

evelyn23 Pozri príspevok
Dakujem, pokial ale nie som vydata a nemam 25 rokov a rodicia su povinni ma zivit, moze su to uplatnit mamina? Aky je potom postup?
Nie nemôže si to uplatniť mamina, ani tatino.
0 0
evelyn23 evelyn23

evelyn23 je offline (nepripojený) evelyn23

Dakujem a este mam na vas jednu otazocku: Ak sa zena v minulom roku vydala ake priezvisko uvadza do danoveho priznania, nove alebo rodne?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

evelyn23 Pozri príspevok
Dakujem a este mam na vas jednu otazocku: Ak sa zena v minulom roku vydala ake priezvisko uvadza do danoveho priznania, nove alebo rodne?
Osobne si myslím, že je to jedno. Lebo DU ju identifikuje podla DIC, ale predpokladám, že túto zmenu nahlásila aj na DU, aj na ZP aj na SP a hlavne na živnostenskom úrade. Oni rady dávajú pokuty.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

V DP uvádzaš Tvoje RČ, - predpokladám, že podávaš DP typ A, to je jedinečné (nezmenené) podľa čoho Ťa DÚ identifikuje, meno daj terajšie.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Pardon,
celkom mi ušlo, že neni SZCO.

Xanti Pozri príspevok
Osobne si myslím, že je to jedno. Lebo DU ju identifikuje podla DIC, ale predpokladám, že túto zmenu nahlásila aj na DU, aj na ZP aj na SP a hlavne na živnostenskom úrade. Oni rady dávajú pokuty.
Toto sa týka SZCO.
0 0
evelyn23 evelyn23

evelyn23 je offline (nepripojený) evelyn23

Vdaka za rady a ochotu pomoct, ste mili
0 0
evelyn23 evelyn23

evelyn23 je offline (nepripojený) evelyn23

Este som zabudla :P ak niesom vydata to potvrdenie zo socialnej poistovne mi je vlastne nanic?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

evelyn23 Pozri príspevok
Este som zabudla :P ak niesom vydata to potvrdenie zo socialnej poistovne mi je vlastne nanic?
Tak tak, nepoužiješ ho.
0 0
evelyn23 evelyn23

evelyn23 je offline (nepripojený) evelyn23

Oplati sa mi vlastne podavat danove priznanie ak som mala prijmy od zamestnavatela 591 Eur, poistne a prispevky 78,84 Eur, čiastkovy zaklad dane 512,16 Eur, uhrn zrazenych preddavkov 0 Eur. Asi mi to vyjde nulove, vsak?
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

áno
0 0
evelyn23 evelyn23

evelyn23 je offline (nepripojený) evelyn23

A ak by som ho nepodala, hrozi mi nejaka pokuta?
0 0
wegeta wegeta

wegeta je offline (nepripojený) wegeta

Dobry den, chcem sa poradit ohladom danoveho priznania typu B, ktore budem podavat za neplnoletu dceru. Mozem u nej uplatnit nezdanitelnu ciastku v tomto danovom priznani, ked je na nu uplatnovany danovy bonus u manzela v jeho praci? Nebude to subeh nezdanitelnej ciastky a danoveho bonusu ? Uplatnujem si na nu dan z urokov zo stavebneho sporenia. Dakujem za odpoved.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

wegeta Pozri príspevok
Dobry den, chcem sa poradit ohladom danoveho priznania typu B, ktore budem podavat za neplnoletu dceru. Mozem u nej uplatnit nezdanitelnu ciastku v tomto danovom priznani, ked je na nu uplatnovany danovy bonus u manzela v jeho praci? Nebude to subeh nezdanitelnej ciastky a danoveho bonusu ? Uplatnujem si na nu dan z urokov zo stavebneho sporenia. Dakujem za odpoved.
áno uplatňuješ celú NČ 4025,70, nebude to žiadny súbeh, má na to nárok
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

dobrý den, pomôže mi niekto, účet 391 - opravná položka k pohľadávkam sa ma zobraziť na ktorom riadku v súvahe - 47 ???. dakujem pekne
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

evelyn žiadna pokuta ti nehrozí, nemáš povinnosť podať DP
0 0
evelyn23 evelyn23

evelyn23 je offline (nepripojený) evelyn23

Vdaka Anik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať