Zavrieť

Porady

DP pre studenta

Dobry den, chcela by som sa opytat. Ak student zarobil 500 eur. Je potrebne, aby podaval danove priznanie? Jednalo sa o vykladanie a nakladanie tovaru.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Ociviste Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa opytat. Ak student zarobil 500 eur. Je potrebne, aby podaval danove priznanie? Jednalo sa o vykladanie a nakladanie tovaru.
    Dakujem
    nemá povinnosť podávať DP, pretože neprekročil limit polovicu NČ - 2012,85, ale ak mal z tej sumy zrazenú daň, oplatí sa muto, pretože daň mu vrátia

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Nie dan nebola zaplatena, lebo ked sme ho najimali na tuto pracu, nebola spisania ziadna zmluva ani nic. Overovala som si to, vraj ak student zarobi menej ako 5-nasobok zivotneho minima, nemusi sa to nikde hlasit, nemusi sa robit vyplatna paska, ani dohoda ked sa jedna o jednoduche prace.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Ociviste Pozri príspevok
    Nie dan nebola zaplatena, lebo ked sme ho najimali na tuto pracu, nebola spisania ziadna zmluva ani nic. Overovala som si to, vraj ak student zarobi menej ako 5-nasobok zivotneho minima, nemusi sa to nikde hlasit, nemusi sa robit vyplatna paska, ani dohoda ked sa jedna o jednoduche prace.
    v tom prípade nech nepodáva, ani sa mu neoplatí

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ale dohodu písomnú ste mali uzavrieť a nahlásiť ho aj do Soc.poisťovne a normálne figuruje na výkaze, zamestnávateľ platí garančné a úrazové poistenie do SP. To znamená, že aj výplatnú pásku musí dostať brigádnik.

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    Ociviste Pozri príspevok
    Nie dan nebola zaplatena, lebo ked sme ho najimali na tuto pracu, nebola spisania ziadna zmluva ani nic. Overovala som si to, vraj ak student zarobi menej ako 5-nasobok zivotneho minima, nemusi sa to nikde hlasit, nemusi sa robit vyplatna paska, ani dohoda ked sa jedna o jednoduche prace.

    A kde si si to overovala?

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Aj v pripade ak je to presne to isto ako som opisovala v predochadzajucich prispevkoch, ale jedna sa o dochodcu?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Ociviste Pozri príspevok
    Aj v pripade ak je to presne to isto ako som opisovala v predochadzajucich prispevkoch, ale jedna sa o dochodcu?
    tiež nemusí, ale dôchodca zvyčajne má strhnutú daň pri dohode alebo zmluve, pretože nemá nárok na NČ, preto by sa mu oplatilo do výšky príjmov 2012,85

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Andyke Pozri príspevok
    Ale dohodu písomnú ste mali uzavrieť a nahlásiť ho aj do Soc.poisťovne a normálne figuruje na výkaze, zamestnávateľ platí garančné a úrazové poistenie do SP. To znamená, že aj výplatnú pásku musí dostať brigádnik.

    bolo mi to totiz vysvetlene tak, ze ak sa jedna napr. o zametanie, upratovanie a pod. vtedy netreba ziadne vykazy, ziadne prihlasovania ani vyplatne pasky.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Ociviste Pozri príspevok
    bolo mi to totiz vysvetlene tak, ze ak sa jedna napr. o zametanie, upratovanie a pod. vtedy netreba ziadne vykazy, ziadne prihlasovania ani vyplatne pasky.
    je lepšie ak máte uzatvorenú Dohodu o vykonaní práce na jednorázovú záležitosť

    na opakovanú nepravidelnú činnosť skôr Dohodu o pracovnej činnosti

    v obidvoch prípadoch je potrebné prihlásiť do SP a platiť úrazové a garančné poistenie, ktoré platí iba zamestnávateľ, zamestanec nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.