Zavrieť

Porady

zamestnanie + živnosť

Dobry den,
priatel bol v minulom roku 6 mesiacov zamestnany a 6 mesiacov pracoval na zivnost v jednej firme, ma si podat danove priznanie A aj B alebo staci len do jedneho z nich zahrnut prijmy z obidvoch cinnosti? A firma v ktorej pracoval na zivnost mu vystavila potvrdenie o prijme, je to v poriadku? Nemusi to mat na fakture? Vopred dakujem.
Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

evelyn23 Pozri príspevok
Dobry den,
priatel bol v minulom roku 6 mesiacov zamestnany a 6 mesiacov pracoval na zivnost v jednej firme, ma si podat danove priznanie A aj B alebo staci len do jedneho z nich zahrnut prijmy z obidvoch cinnosti? A firma v ktorej pracoval na zivnost mu vystavila potvrdenie o prijme, je to v poriadku? Nemusi to mat na fakture? Vopred dakujem.
Podáva len jedno DP a to typ B ak mal aj živnosť

zo závislej činnosti potrebuje potvrdenie od zamestnávateľa o príjmoch

zo živnosti aké potvrdenie mu dali?? veď im fakturoval nie??? a faktúry mu mali preplácať
treba urobiť jednoduché účtovníctvo a údaje sa uvádzajú do DP z príjmov podľa § 6
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Fíha fi v ktorej pracoval na živnosť mu vystavila potvrdenie??????
AK je Szčo aj zamestnanec tak podáva RZZP na tlačive B kde si zahrnie údaje z danového priznania, resp. účtovníctva a ptom príjmy zo zamestnania na základe potvrdenia o preddavkoch.
Ak pracoval niekde na živnosť tak za svoju prácu predsa musel fakturovať, nevidím dôvod prečo by mu tá spoločnosť mala davať nejaké potvrdenie.
0 0
evelyn23 evelyn23

evelyn23 je offline (nepripojený) evelyn23

Neviem preco, ale doniesol mi potvrdenie o prijme a preto je mi to cudne a tak som sa pre istotu spytala vas. Nie som az taka zbehla v tychto veciach. Cize teraz co musi urobit aby to mal v poriadku? Dakujem
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

evelyn23 Pozri príspevok
Neviem preco, ale doniesol mi potvrdenie o prijme a preto je mi to cudne a tak som sa pre istotu spytala vas. Nie som az taka zbehla v tychto veciach. Cize teraz co musi urobit aby to mal v poriadku? Dakujem
aby to mal v poriadku, potreboval im vystavovať faktúry, ktoré oni mali preplácať

ja si vôbec neviem ani len predstaviť aké potvrdenie od nich dostal ..... naskenuj a pricap nech vidíme čo to je
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

No v prvom rade ak je Szčo musí si dať do poriadku danové priznanie a celkové účtovníctvo.
Odtial bude zjavné aké mal prijmy, vydaje, kollko zaplatil za poistné a pod.
Za druhe od zamestnavaatela si vyžiadať potvrdenie o preddavkoch
a ked toto bude mať tak už bude jednoduché a bude sa dať z čoho aj vypočítať RZZP
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Timka1 Pozri príspevok
aby to mal v poriadku, potreboval im vystavovať faktúry, ktoré oni mali preplácať

ja si vôbec neviem ani len predstaviť aké potvrdenie od nich dostal ..... naskenuj a pricap nech vidíme čo to je


možno je najeké nové predpísané tlačivo o ktorom ešte nevieme
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Fíha fi v ktorej pracoval na živnosť mu vystavila potvrdenie??????
AK je Szčo aj zamestnanec tak podáva RZZP na tlačive B kde si zahrnie údaje z danového priznania, resp. účtovníctva a ptom príjmy zo zamestnania na základe potvrdenia o preddavkoch.
Ak pracoval niekde na živnosť tak za svoju prácu predsa musel fakturovať, nevidím dôvod prečo by mu tá spoločnosť mala davať nejaké potvrdenie.
__________________
a nepodáva náhodou RZZP na tlačive SA, SB ?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Anik Pozri príspevok
Fíha fi v ktorej pracoval na živnosť mu vystavila potvrdenie??????
AK je Szčo aj zamestnanec tak podáva RZZP na tlačive B kde si zahrnie údaje z danového priznania, resp. účtovníctva a ptom príjmy zo zamestnania na základe potvrdenia o preddavkoch.
Ak pracoval niekde na živnosť tak za svoju prácu predsa musel fakturovať, nevidím dôvod prečo by mu tá spoločnosť mala davať nejaké potvrdenie.
__________________
a nepodáva náhodou RZZP na tlačive SA, SB ?
áno presne tak ospravedlnujem sa za formuláciu.
TEda tak ako píšeš tlačivá SA a SB
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Anik Pozri príspevok
Fíha fi v ktorej pracoval na živnosť mu vystavila potvrdenie??????
AK je Szčo aj zamestnanec tak podáva RZZP na tlačive B kde si zahrnie údaje z danového priznania, resp. účtovníctva a ptom príjmy zo zamestnania na základe potvrdenia o preddavkoch.
Ak pracoval niekde na živnosť tak za svoju prácu predsa musel fakturovať, nevidím dôvod prečo by mu tá spoločnosť mala davať nejaké potvrdenie.
__________________
a nepodáva náhodou RZZP na tlačive SA, SB ?
RZZP podáva na tlačivách S, SA a SB
0 0
evelyn23 evelyn23

evelyn23 je offline (nepripojený) evelyn23

Prepecte ale som z toho jelen, asi ho poslem za nejakou sikovnou uctovmickou nech mu stym pomoze dakujem
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

evelyn23 Pozri príspevok
Prepecte ale som z toho jelen, asi ho poslem za nejakou sikovnou uctovmickou nech mu stym pomoze dakujem
tak to bude lepšie, pretože naozaj je to domotané
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

RZZP podáva na tlačivách S, SA a SB
samozrejme len som tým myslela S a nie B
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Pekný deň, prosím môžete mi to odobriť, či to je správne?
SZČO, JÚ, príjmy mal len zo živnosti a jeden príjem zo závislej činnosti: 800,00 EUR, stiahnutá daň 152,00 Eur. Tento príjem uvádzam na riadkoch:
V.oddiel, riadok 34: 800,00 Eur
riadok 37: 800,00 Eur
IX. oddiel, riadok 58: 800,00 Eur
riadok 68: 800,00 plus príjem zo živnosti
X. oddiel, riadok 69: 800,00 plus príjem zo živnosti
riadok 101: 152,00
riadok 106: - 152,00
Je to prosím v poriadku? Ďakujem.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

dobrava Pozri príspevok
Pekný deň, prosím môžete mi to odobriť, či to je správne?
SZČO, JÚ, príjmy mal len zo živnosti a jeden príjem zo závislej činnosti: 800,00 EUR, stiahnutá daň 152,00 Eur. Tento príjem uvádzam na riadkoch:
V.oddiel, riadok 34: 800,00 Eur
riadok 37: 800,00 Eur
IX. oddiel, riadok 58: 800,00 Eur
riadok 68: 800,00 plus príjem zo živnosti
X. oddiel, riadok 69: 800,00 plus príjem zo živnosti
riadok 101: 152,00
riadok 106: - 152,00
Je to prosím v poriadku? Ďakujem.
je to v poriadku, ale v VI oddieli treba vypísať ešte príjmy a výdaje zo živnosti § 6

strhnutá daň zo závislej činnosti bola preddavková? ak áno tak je uvedená v správnych riadkoch
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Timka1 Pozri príspevok
je to v poriadku, ale v VI oddieli treba vypísať ešte príjmy a výdaje zo živnosti § 6

strhnutá daň zo závislej činnosti bola preddavková? ak áno tak je uvedená v správnych riadkoch
strhnutá daň zo závislej činnosti bola podľa § 35, takže správne?
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

dobrava Pozri príspevok
strhnutá daň zo závislej činnosti bola podľa § 35, takže správne?
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
áno
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zdravím Vás, poprosila by som Vás o kontrolu vyplnenia DP A. Daňovník v r. 2009 poberal príjmy zo závislej činnosti do 30.11.2009. Má potvrdenia od zamestnávateľov. Od 1.12.2009 si otvoril živnosť, z ktorej nemal žiadne príjmy ani výdavky. Tým pádom vypĺňa DP typ A. Má nárok aj na zamestnaneckú prémiu. Takže:

r. 32 úhrn príjmov 2331,09
r. 33 úhrn povinného poistného 310,64
r. 34 ZD 2020,45
r. 36 ZD 2020,45
r. 37 NČ na daňovníka 4025,70
r. 44 ZD 0,00
r. 45a ZD na uplatnenie ZP 2020,45
r.45b Počet mesiacov 11
r. 45c Zamestnan. prémia 349,25

Na potvrdeniach o príjme má NČ nižšiu ako 4025,70. Je to asi počítané mesačne. On má nárok ročne na 4025,70. Správne?

Ďakujem pekne.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

nemáš pravdu
r. 32 úhrn príjmov 2331,09
r. 33 úhrn povinného poistného 310,64
r. 34 ZD 2020,45
r. 36 ZD 2020,45
r. 37 NČ na daňovníka 4025,70
r. 44 ZD 0,00 --------nič
r. 45a ZD na uplatnenie ZP 2020,45 --------3072,96
r.45b Počet mesiacov 11
r. 45c Zamestnan. prémia 349,25 --------165,94
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Anik Pozri príspevok
nemáš pravdu
r. 32 úhrn príjmov 2331,09
r. 33 úhrn povinného poistného 310,64
r. 34 ZD 2020,45
r. 36 ZD 2020,45
r. 37 NČ na daňovníka 4025,70
r. 44 ZD 0,00 --------nič
r. 45a ZD na uplatnenie ZP 2020,45 --------3072,96
r.45b Počet mesiacov 11
r. 45c Zamestnan. prémia 349,25 --------165,94

Prosím Vás, môžte mi vysvetliť tie sumy v r. 45a? Odkiaľ je tá suma 3072,96? Ďakujem.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, môžte mi vysvetliť tie sumy v r. 45a? Odkiaľ je tá suma 3072,96? Ďakujem.
tá je pevne daná.... skús si to nahodiť na editovateľnom tlačive na DRSR a uvidíš, samé ti to tam "prikáže" dať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať